Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Premium Sound System vs Standard


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:54, 14.06.2016

Nie - oryginalny głośnik basowy (subwoofer) jest tylko przy PSS, którego nie posiadam... niestety gotowej instalacji do podłączenia takowego też nie znalazłem, ale przyznaję od razu, że z tej strony mocne nie rozbierałem auta.

Dobrze, że odkurzyłeś temat, bo właśnie ostatnio przeglądając historię pojazdu, być może odkryłem przyczynę nad wyraz dobrego grania mojego zwykłego radio (porównywalnie z PSS) - otóż pierwszy właściciel zażyczył sobie wymianę fabrycznych głośników w ASO... jak sprawdzę dokładnie na co zostało wymienione, to dopiszę...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#32 lukzo306

lukzo306
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:bad bentheim
  • Silnik:2.2
  • Wersja:kombi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 18.06.2016

Witam ja również podłacze się pod temat ja w swojej Hani mam wyciszone wszystkie drzwi przednie tylne i cały bagażnik łącznie z nadkolami mata bitumiczna z aluminium o grubości 4 mm i powiem tak że radio teraz gra bardzo przyzwoicie dla porównania jeździłem ostatnio bmw 5 2009 rok to BMW gra jak telefon w porównaniu do accord ,wcześnie miałem sedana to jest też inny efekt ale u mnie znajomy ma accord z normalnym radiem i w porównaniu do mojego pss z wyciszeniema a jego normalnego to to jest krok milowy naprawdę. Pozdrawiam wszystkich.
  • 0
lukasz zo306

#33 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:27, 23.03.2018

Czy ktos wie czym się rozni radio przed FL a po FL ?

Mam na myśli samą jednostkę radia (np. ilość złącz, inne wtyczki, inne funkcje itp)

Czy da rade zamontować radio przed FL do po FL


  • 0

#34 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:37, 24.03.2018

Czy ktos wie czym się rozni radio przed FL a po FL ?
Mam na myśli samą jednostkę radia (np. ilość złącz, inne wtyczki, inne funkcje itp)
Czy da rade zamontować radio przed FL do po FL

Radio 1CD, Pss, jest p&p . Napewno różnice są w wyglądzie i podświetleniu!
Pzd.
  • 1

#35 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:10, 24.03.2018

Radio 1CD, Pss, jest p&p . Napewno różnice są w wyglądzie i podświetleniu!
Pzd.

To ze podświetleniem itp. się różnią to wiem (front), mi tylko zależy na samej jednostce radia, bo chce odblokować funkcje AUX a są prawdopodobnie różnice na płycie PCB miedzy przed a po FL


  • 0

#36 kamil.tomasz

kamil.tomasz
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Żyrardów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 23.06.2018

czy posiada ktoś info jak w najprostszy sposób można zmodyfikować instalacje pod pss (mam  anglika z pss , rozlożyłem całą dechę lecz za dużo tego wszystkiego by zamienić wiązke i na pewno szybciej będzie ją pociąć)

 

 

od spodu radia standardowego i pss jest wyjscie na wtyczkę czy to nie przypadkiem do aux ? 


Użytkownik kamil.tomasz edytował ten post 21:13, 23.06.2018

  • 0

#37 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:24, 24.06.2018

Jeśli gniazdo jest białe to tak - jest do AUX. Poczytaj i popatrz w tematy o zmieniarkach cyfrowych.

Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z mojego A320 przez Tapa
  • 0

#38 audiolondon75

audiolondon75
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Ex
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 13.11.2018

bo wystarczy, że jest "Premium" :mrgreen:

W hondzie akurat premium znaczy dostateczny. Jest to akurat zupełnie inne premium niz w lexusie. Lexus mozesz czytać luxus.:-)
"W hondzie ciężko zrobić dobre audio". A w maluchu? Jeździłem swego czasu na zawody car audio. Jakis medal nawet się przypałętał..
Czy jest recepta na audio w accordzie. Jednostka centralna może zostać. . Jak kto woli. Wystarczy aby dobrze zagralo konkretny zestaw odseparowany na przod. Najlepiej zasilany aktywnie. Krosownica i 3 lub 6 kanalow wzmacniacza. Jak posiadamy ori subwofer to mozemy tu tez podlubac i w to miejsce dobrac cos lepszego ja uwielbiam old scool wiec i teraz będę kompletował z uzywanych sprawdzonych marek i modeli.
Jak ktos lubi mozna zamowic sobie specjalizetre poszycie drzwii pod konkretne glosniki. W skorze czy welorze jak ktoś lubi. Cana boczkow w pro firmie kolo 1000. Plus wysylka. Źródło zakupów? Ebay de ebay uk czy polskie warsztaty car audio. Sprzetu jest bez liku . Tylko wzmacniacz kupowalbym np rockford made in usa a nie z nalepka china. Ta nalepka potrafi robić różnice.
"W hondzie ciężko zrobić dobre audio". A w maluchu? Jeździłem swego czasu na zawody car audio. Jakis medal nawet się przypalał.
Czy jest recepta na audio w accordzie. Jednostka centralna może zostać. . Jak kto woli. Wystarczy aby dobrze zagralo konkretny zestaw odseparowany na przod. Najlepiej zasilany aktywnie. Krosownica i 3 lub 6 kanalow wzmacniacza. Jak posiadamy ori subwofer to mozemy tu tez podlubac i w to miejsce dobrac cos lepszego ja uwielbiam old scool wiec i teraz będę kompletował z uzywanych sprawdzonych marek i modeli.
Jak ktos lubi mozna zamowic sobie specjalizetre poszycie drzwii pod konkretne glosniki. W skorze czy welorze jak ktoś lubi. Cana boczkow w pro firmie kolo 1000. Plus wysylka. Źródło zakupów? Ebay de ebay uk czy polskie warsztaty car audio. Sprzetu jest bez liku . Tylko wzmacniacz kupowalbym np rockford made in usa a nie z nalepka china. Ta nalepka potrafi robić różnice.

Użytkownik audiolondon75 edytował ten post 20:00, 13.11.2018

  • 0

#39 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 00:34, 14.11.2018

Proszę nie porównuj premium w lexusie do premium w accordzie .Jak już to może tak do premium z avensisa jeśli tam coś takiego wogóle jest ,? :)
Apropos
W nowym IS radio w standardzie pioonier gra gorzej niż w moim 15 letnim acco gdzie w drzwiach mam tylko gąbki dołożone pod tapicerką ...także bez przesady .
Chyba ,że porównujesz premium z lexa LS za 500 tyś .gdzie audio kosztuje tyle co nasze accordy ...to rozumiem :)

Użytkownik Wlodar edytował ten post 06:02, 14.11.2018

  • 0
                       

#40 bystszak

bystszak
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 11:27, 12.12.2018

Ja też dorzucę coś od siebie.
Tydzień temu kupiłem CM2 z PSS. Nagrałem na CD muzykę której zawsze słuchałem w moim Aerodecku z 20- letnimi glosnikami OEM, budzetowym kenwoodem i jednym z subem w bagażniku (herz zasilany jakimś staaarym blaupunkt).
Efekt jest straszny - muzyka w nowym Accordzie jest beznadziejna. Dźwięk nie ma głębii, nie słyszę połowy środka. Podkrecenie basu robi tylko głuche dudnienie. Suba w bagażniku prawie nie słyszę. Pier%%#+#?cia nie ma w ogóle.

Pytanie do was - można coś przestawić w radiu na jakiś tryb rock/pop itp? Chociaż tyle skoro jest tylko bass i treble...

Czy wymiana głośników na np na Herz (same 16,5 bo tweetery są wystarczająco wyraźne od acco) coś pomoże na średnicę i bass?

Muzyki słucham w samochodzie głośno - tak jak pisali wcześniej inni, słychać dopiero wtedy to co trzeba. Tutaj owszem wzmacniacz daje radę na głośność, ale to co słychać jest po prostu do dupy. Od razu mówię, że nie mam czasu na zabawy w rozbieranie wszystkiego i podłączenie innych wzmacniaczy itp. Wszystko co napisali poprzednicy rozumiem i wiem że zajmuje to sporo czasu i pieniędzy.

Pozdr,
  • 0

#41 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:20, 12.12.2018

Nagrałem na CD muzykę której zawsze słuchałem w moim Aerodecku z 20- letnimi glosnikami OEM, budzetowym kenwoodem i jednym z subem w bagażniku (herz zasilany jakimś staaarym blaupunkt).

Co było źródłem nagrań? Utwory mp3, czy CD Audio?

Pytanie do was - można coś przestawić w radiu na jakiś tryb rock/pop itp? Chociaż tyle skoro jest tylko bass i treble...

Nie ma takiej opcji...

Czy wymiana głośników na np na Herz (same 16,5 bo tweetery są wystarczająco wyraźne od acco) coś pomoże na średnicę i bass?

To już musiałbyś posłuchać u kogoś z takimi głośnikami, żeby stwierdzić czy będzie to dla Ciebie wystarczające...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#42 bystszak

bystszak
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 13:21, 12.12.2018

Co było źródłem nagrań? Utwory mp3, czy CD Audio?Nie ma takiej opcji...To już musiałbyś posłuchać u kogoś z takimi głośnikami, żeby stwierdzić czy będzie to dla Ciebie wystarczające...PozdrawiamTomek


Nagrałem z mp3 jakości 320bit. Takie same jak miałem wcześniej.

Co do Hertz to znam je dobrze jeszcze z Civica :-)
Z resztą, firma nie ważna. Pytanie czy lepsze od serii.

 

EDIT

 

Wracałem teraz do domu. Na prawdę próbowałem nastawić się na nowo do słuchania muzyki, myślałem że może to przez inny charakter nagłośnienia w moim Aerodecku... 
Niestety dalej wszystko brzmi do niczego. Woofera w bagażniku w zasadzie nie słychać. Jak dam głośniej (czyli ponad 12 - 14 na pokrętle volume) to zmienia się charakterystyka średnich/wysokich i już w ogóle brzmi do dupy.

 

Obawiam się, że zamiast carlinka albo innego takiego, będę musiał kupić woofery w drzwi i maty.

 

EDIT #2

Z tego co wyczytałem wcześniej, wzmacniacz podaje już odcięty sygnał dla poszczególnych głośników (tweetery mają swój, drzwi mają średni i sub w bagażniku osobny). Czyli nie muszę montować zwrotnic dla wooferów w drzwi tak? Rozumiem, że sub dostaje zsumowany sygnał lewy i prawy tak?


Użytkownik bystszak edytował ten post 22:24, 12.12.2018

  • 0

#43 mobil77

mobil77
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Warszawa ,wola
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:22, 16.12.2018

To ja też swoje 5 groszy dodam dobre granie to dobre wygłuszenie kabiny 7 generacja miała lepsze wygłuszenie od 8 generacji dopiero po 2011 roku skośni to poprawili pps gra o niebo lepiej niż zwykła instalacja fabryki  hondy, jeżeli zaś co poniektórym chodzi o basy to proponuje najpierw zacząć od poprawy wygłuszeń i stworzenie z drzwi pudeł  rezonansowych trzeba  bowiem pamiętać że po latach eksploatacji np folia która jest pod boczkami drzwi odkleja się co powoduje pogorszenie odsłuchu audio , i taka to filozofia choćby kupić głośniki za grube tysiące to jeżeli nie mają się skąd odbić to dupa


  • 0

#44 mobil77

mobil77
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Warszawa ,wola
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:33, 16.12.2018

A to jest tylna etykieta z  pps


  • 0

#45 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:11, 16.12.2018

Zgadza się ..u siebie po wygłuszeniu wszystkich drzwi wsiadając teraz do nowych samochodów takich do 100 tyś przeszkadza mi audio ..zawsze gorzej gra :)
  • 0
                       




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq