Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Premium Sound System vs Standard


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16 markom13

markom13
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Mazury,West Sussex
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 22.07.2012

Ja się zupełnie nie zgodzę z powyższą wypowiedzią, obecne modele Alpine czy Clariona to zupełna bryndza.
Stare modele sprzed wielu lat grały pięknie ale to już inna bajka.
................
Jak ktoś myśli o polepszeniu audio w kombi to proponuje wyciszyć tylne nadkola bo z nich jest duży hałas od kół.
Do tego wyciszenie drzwi żeby bas nie tłukł plastików.


Oj co prawda to prawda. Minely czasy odtwarzaczy ,ktore byly produkowane na jakosc a nie na ilosc .Stare Alpiny do dzisiaj sa w modzie i sam mam w drugim autku (peugeot Partner) CDA-9855 z glosnikami Power Bass i to dopiero gra.

A wyciszenia w Accordeonie zrobione tak jak napisala Jagnaaa :B
  • 0

Honda Twoim przyjacielem ;)
HA VII ,NT700VA ->XL700VA


#17 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 23.07.2012

Panowie chcialbym zaznaczyc ze moje radio alpine kupowalem za ok 400zl ale to bylo z 6-7 lat temu. 4x45 z mp3 gralo to na jbl ktore teraz mam w accordzie na polce i byla bajka, przepasc miedzy radiem hondy.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#18 jezyk_05

jezyk_05
  • Nowy
  • 22 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:27, 28.05.2015

Hej, sorry za odgrzebanie tematu ale mnie nurtuje parę pytań:

 

1. Czy PSS ma wbudowany wzmacniacz i wystarczy przełożyć samo radio ?

2. Przełożenie radia PSS jest P&P do standardowej wiązki ? 

3. Warto zainwestować w jakieś inne głośniki 16,5 do przodu ? 

4. Czy pod zwykłe radio można podpiąć osobny wzmacniacz i wtedy pod taki zestaw wrzucić głośniki inne ?


Użytkownik jezyk_05 edytował ten post 20:53, 28.05.2015

  • 0

#19 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:27, 28.05.2015

Hej :-)

Było milion razy... ale co tam (mam dobry humor):

Ad.1 w PSS wzmacniacz jest osobno - stąd mniejszy schowek pod radiem niż przy radiu 1CD (dlatego, że tam umieszczono wzmacniacz)

Ad.2 i tak i nie - potrzebujesz wiązki między radiem, a wzmacniaczem i pewnie jest mała zabawa z kabelkami, zależnie do wersji nadwozia możesz mieć, lub nie mieć kabli do tylnych drzwi (i tym samych głośników w tych drzwiach)

Ad.3 zależy od stanu starych głośników i tego jakie nowe chcesz zamontować, ale choćby nie wiem jakie nie były, to i tak szału nie będzie, bo radio może ich odpowiednio nie zasilić... chcesz poprawić audio - zacznij od wygłuszenia drzwi

Ad.4 pewnie, że można, ale musiałby to być wzmacniacz z wejściem Hi Input, bo zwykłego Line Out nie masz w standardowym radiu 1 CD...

 

PODSUMOWANIE

Poczytaj tematy w tym dziale, bo temat był już z milion razy wałkowany, sporo Kolegów zmieniało radio 1CD na PSS, sporo instalowało osobny wzmacniacz, itd. itp. ...

 

Pozdrawiam

Tomek 


  • 0

#20 jezyk_05

jezyk_05
  • Nowy
  • 22 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:22, 29.05.2015

Dzięki za wyrozumiałość w wolnej chwili przysiądę. Wydaję się najlepszym rozwiązaniem po prostu dorzucenie do fabrycznego radia wzmacniacza i jakiegos sensownego zestawu odseparowanego na przód + oczywiście wygłuszenie. Prześledzę odpowiednie wątki, ale najpierw allegro w poszukiwaniu auta :) 


  • 0

#21 ygor

ygor
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1,5
  • Wersja:LSi
  • KM:90
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:EG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:03, 06.11.2015

A czy w związku z tym że w PSS jest oddzielnie wzmaczniacz , możliwa byłaby podmiana radia ze zwykłego na PSS , a zamiast fabrycznego , podłączyć do tego jakiś inny wzmacniacz ? wtedy nie ma potrzeby na hi-level input ? ktoś próbował ?


  • 0

#22 hakerr25

hakerr25
  • Forumowicz
  • 101 postów
  • Skąd:Wieluń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:10, 06.11.2015

Jak chcesz podłączyć zwykły wzmacniacz powiedzmy pod skrzynie basową to wystarczy że kupisz taki konwerter i podłażczysz go pod głośniki na tylnej półce. Dużo roboty nie ma i cena też  z kosmosu nie jest.  http://allegro.pl/ko...5699878572.html


  • 0

#23 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:40, 07.11.2015

no to i ja coś napiszę

Porównanie moje to audi a6 c5 i accord VII PSS Navi

Pss to lipa w jednym słowie ,w audi nie trzeba było nic wymieniać żadnych głośników ,dodawać skrzyń basowych itp itd .

Nie zajmowało miejsca w bagażniku, dało się to wymienić na inne radio co w accordzie kosztuje stanowczo za dużo.

Nie wiem kto to wypuścił czy alpine czy pioner ,wiem że czytnik nawi jest alpina.

Umieszczenie głośników eliptycznych w tylnej półce ,które mają za zadanie odtwarzać średnie i niskie tony to błąd.

Błąd z prostej przyczyny ,jeśli lubimy słuchać głośno i z dobrym basem ,elipsa po prostu pierdzi.

Głośniki w tylnych drzwiach u mojego kolegi w standardzie grają ledwo co ,przednie też nie są najlepsze.

Wysoko tonowe w podszybiu to pomyłka .Mam w bagażniku skrzynię basową , problem jaki zauważyłem to ,gdy ustawiam bass i wysokie tony na max ,radio pomiędzy vol 1 a 2 ma za duży skok.Na 1 jest cicho aż za cicho a na 2 jest za głośno .Pomaga ustawienie basu i wysokich mniej więcej w połowie ,co też nie jest rozwiązaniem .Gdy chcesz słuchać głośno to najlepiej (przynajmniej u mnie )gra na tych ustawieniach na maksa, ale gdy z kimś jedziesz przeszkadza w rozmowie.Dalej sprawą normalną jest to że ustawienie w połowie obcina nam pewne zakresy czy to na głośnym odsłuchu czy na cichym.Objawia się to tym że wysokich tonów do końca wszystkich nie odtwarza ,natomiast bass nie wzbudza odpowiednio skrzyni (chyba wiecie o co mi biega hehe).

Nie jestem audiofilem chyba...mam w domu kino domowe ,każde moje auto po za audi miało przerobione audio,od małego bawiłem się w robienie kolumn itd ,zmieniałem wzmacniacze, korektory, procesory dźwięku ,kable i inne.Zawsze szukałem i starałem się otrzymać maks z danego sprzętu, ale to audio w accordzie to jest masakra .Gdybym posiadał trochę więcej gotówki z pewnością siedziałaby u mnie już ramka Metry i jakiś porządny 2 dinowiec ,gdzie nawi działa i jest aktualne.Dodam że gdyby ktoś zastanawiał się nad zmianą PSS na PSS Nawi to nie warto ,nawigacja w tym aucie służy mi tak, że otwieram przesłonę napędu dvd i tam lokuję swój tel z włączoną nawigacją.

Jeśli ktoś chce w ludzkich pieniądzach sprzedać ramkę Metry to chętnie kupię ,aby pozbyć się tego złomu.


Użytkownik komsta edytował ten post 03:43, 07.11.2015

  • 0

#24 ygor

ygor
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1,5
  • Wersja:LSi
  • KM:90
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:EG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:03, 07.11.2015

Jak chcesz podłączyć zwykły wzmacniacz powiedzmy pod skrzynie basową to wystarczy że kupisz taki konwerter i podłażczysz go pod głośniki na tylnej półce. Dużo roboty nie ma i cena też  z kosmosu nie jest.  http://allegro.pl/ko...5699878572.html

 

 Hmm ciekawe jak to wpływa na sygnał ,bo na pewno jakoś wpływa. Ale na pewno taniej bedzie sprawdzic teg opierdka za 15 pln niz cale radio zmieniac. JEśli jednak ktoś wie o możliwosci wykorzystania niskiego wyjscia z PSS bede wdzieczny za info.

 

@komsta porównanie accorda z C6 pod pewnymi względami nie ma sensu :) pomijam roznice w cenie , wielkosci itd. Ale kazdy jezdzacy Hondą zdaje sobie na pewno sprawę z jej oczywistych wad - np totalne zacofanie jezeli chodzi o nowinki i gadzety , (czasem łąskawi coś wrzucą), słabsze wygłuszenie i wiele innych. Może to być wadą może być zaletą - tutaj na pewno jest wadą. Pytanie czy próowałeś te niedoskonałości jakoś zmnijszyć poprzez regulację wzmacniacza ? Ustawić wyższy poziom np na skrzynie lub na przód ? Niestety jest to coś co raczej raz sie robi bo nikt co chwile nie biega do wzmacniacza. JA w civiku mam bardzo fajną alipnkę w której mogę przestawić wszystko ,i trochę się boję po waszych wypowiedziach że przesaiadając się na lepsze auto bede mial gorsze audio ... Przynajmneij na postoju , bo w trakcie jazdy i tak słyszę teraz tylko szum powietrza , kół i silnik ;)

 

Co to jest ramka Metry ? Czyzby jakas ramka do ktorej mozna wsadzic zwykle radio plus sterowanie klimą ? Takie coś chyba najbardziej by mi pasowało... ok znalazlem te ramke na ebay , szkoda ze brzydka jak noc :(


Użytkownik ygor edytował ten post 12:07, 07.11.2015

  • 0

#25 tmaxx88

tmaxx88
  • Forumowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:3.0
  • Wersja:EX
  • KM:244
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 07.11.2015

Jak odróżnić PSS od zwykłego zestawu? Mam accorda coupe wersja usa i nigdzie mi nie pisze co to za zestaw. Jedyne co wiem to w półce na dole mam odtwarzacz mp3 oryginalny i cd na 6 płyt....

 

A czy jeśli okazało by się że mam zwykły zestaw i kupię głośniki od PSS, będzie trochę lepiej grało? Stare już charczą...


Użytkownik tmaxx88 edytował ten post 16:56, 07.11.2015

  • 0

#26 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 07.11.2015

tmaxx88

nie wiem jak to w usa wygląda i czy tam też były premium

 

ygor

próbowałem już chyba wszystkich ustawień i lipa .Coraz częściej zastanawiam się na dołożeniem drugiego radia i oczekiwania aż ramka będzie tańsza.W porównaniu miałem A6C5 a nie C6.Wiem że  honda nadrabia swoje wady innymi bardzo ważnymi zaletami ,ale widzę że mocno odchodzą od tego co było w starych accordach ,civic-ach, preludki nowej też nie ma a szkoda.Zobacz siedzenia kiedyś dupa na asfalcie dziś sporo osób myśli jak przerobić oryginalne fotele.wolałbym oddzielny klimatronik niż kierunki w lusterkach.Z drugiej strony nie rdzewieją jak kiedyś heh nadkola z tyłu tona światłach jak stałeś to słychać było jak ruda chrupie :)


  • 0

#27 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 02:16, 08.11.2015

Fotel w acco jest faktycznie za wysoko .w coupejce jest chyba niższy .A6 to nie ten segment auta co acco i nie te pieniądze za nowe ,także nie ma co porównywać

Użytkownik Wlodar edytował ten post 02:17, 08.11.2015

  • 0
                       

#28 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 08.11.2015

Wlodar masz rację oczywiście, to tylko porównanie jednego popularnego auta z drugim popularnym nic po za tym.Wlodar przy twoim silniku to ja bym zrobił wydech i słuchał bym jak mruczy. :)
  • 0

#29 JohnyMST

JohnyMST
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:IRE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 2007
  • KM:140000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Y
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:17, 09.11.2015

Z racji tego ze nikt nie odpisal mi na moj temat to tutaj wkleje:

Tez zamieniam audio z non PSS. Zdecydowalem sie na:
Bagaznik: Bassface Dual 12'' / 1300 RMS subwoofer (2600Peak) + wzmacniacz osobny tylko na tube

Polka: Vibe slick / 140 RMS

Tylnie drzwi: Hertz DCX 170.3 / 50 RMS
Przednie drzwi + Gwizdki: Hertz ESK 165L.5 / 100 RMS

Wzmacniacz na glosniki w drzwiach: MB Quart Formula FX4.50

 

Dodatkowo wygluszenie tylniej polki oraz wszystkich drzwi. Jak wszystko dojdzie i zamontuje to dam znac czy warto i jaka roznica.


  • 0

#30 *piotrek*

*piotrek*
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:34, 14.06.2016

Cześć :-)
To ja się podłączę do tematu, ale chciałbym Waszych opinii na temat porównania wersji audio w sedanie i kombi...
Zacznę od początku: jako, że lubię słuchać muzyki (niekoniecznie głośno, w większości radio, jeśli CD to rock, jazz, czasami coś mocniejszego) w nienajgorszej jakości, to zacząłem zastanawiać się czy by nie zmienić standardu na PSS (choć w porównaniu do mojego starego Civica to już standardowe w Acco jest SUPER). Mam kolegę z PSS, ale w sedanie i dzisiaj byłem sobie porównać i przekonać się, że warto... i tutaj niespodzianka... ;-)

Uważam (za co pewnie niektórzy z Was mnie zrugają), że nie ma wyraźnie słyszalnej różnicy na korzyść PSS w sedanie w porównaniu do mojego standardu w kombi (porównania dokonywałem na przednich fotelach i do głośności max 12; być może to "zasługa" innych ustawień tonów :k - teraz sobie skojarzyłem, że u mnie przecież mam ustawione wysokie na +2 i niskie na +4, a w sedanie kolegi było wszystko na 0).
Owszem dzięki głośnikom wysokotonowym w podszybiu nieco lepiej docierają wysokie tony, ale przepaści nie ma, jeśli chodzi o średnie i niskie jest podobnie...
Od razu dodam, że u kolegi w sedanie na pewno wszystkie głośniki są fabryczne (wersja EXE), natomiast u mnie nie wiem (jeszcze nie miałem potrzeby dostania się do środka drzwi).
Przy okazji sprawdziłem, że w moim kombi jest wyraźnie słyszalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy przednimi, a tylnymi siedzeniami (zdecydowanie na korzyść przednich; z tyłu faktycznie jest bryndza...).

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze dokonywał takich porównań (sedan vs. kombi, przód vs. tył) i ma jakieś przemyślenia?

Pozdrawiam
Tomek

P.S. wiem co zaraz napiszecie, ale przysięgam, że słoń nie nadepnął mi na ucho, i potrafię odróżnić czy coś gra lepiej (co oczywiście jest subiektywną oceną), być może po prostu pasuje mi ze względu na słuchaną muzykę (i fakt, że słucham głownie radiowej Trójeczki, a nie CD) charakterystyka audio w Accordzie...
Jutro sprawdzę jeszcze jak to będzie przy takich samych ustawieniach (pewnie będzie jednak różnica, bo po coś robiłem tą korekcję tonów u siebie...

w swoim kombi miałes w bagażniku oryginalny głosnik basowy ????? jak nie to jest tam gdzieś pociagnięty kabel od radia?? czy trzeba samemu kłaść.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq