Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Premium Sound System vs Standard


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 21:24, 31.01.2012

Witam
chciałbym zapytać o subiektywne zdanie osób które miały okazje posłuchać oba te systemy w VII. Mianowicie lubię sobie posłuchać muzyki w aucie, z tym że chce też słyszeć bass z muzyki a nie bass z silnika...
Moje pytanie: czy PSS jest wystarczająco dobry by sobie komfortowo słuchać muzyki bez potrzeby zmiany jakichkolwiek głośników/wzmacniaczy? Czy jednak i pss i standard jest do D i wypadało by wymienić system audio?
Nie mowie tutaj o jakimś wiesniackim puszczaniu muzyki na maksa na światłach żeby walil bass na całą okolice, tylko o cichym jakościowym brzmieniu...
  • 0

#2 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:00, 31.01.2012

Uważam że PSS gra ładnie i czysto a jak trzeba to i głośno. Bas nie powala ale mi to akurat pasuje. Jeśli jednak spodziewasz się czegoś, za co niektórzy wydają majątek na stado wzmacniaczy i skrzynie na pół bagażnika to oczywiście będziesz rozczarowany. W mojej subiektywnej ocenie, PSS w codziennym odsłuchu, zarówno w mieście jak i na trasie spisuje się bardzo dobrze.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#3 Tiger1980

Tiger1980
  • Forumowicz
  • 162 postów
  • Skąd:Gorzów Wlkp.
  • Silnik:0,0
  • Wersja:brak
  • KM:00
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:00
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:19, 01.02.2012

między zwykłym audio, a PSS jest przepaść. PSS gra przyzwoicie, ale brakuje trochę basu. Pomaga wymiana przednich głosników, głośników w półce i wygłuszenie drzwi. Szału nie będzie, ale powinno grac dużo, dużo lepiej i wystarczająco dla 95% użytkowników.

ja czekam tylko, aż się cieplej zrobi i sam będę dokonywał modyfikacji.
  • 0

#4 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:01, 01.02.2012

Ja się nie wypowiem, bo mnie zaraz co poniektórzy zjadą, że jestem skrzywiony ;-)
Powiem tylko tyle...

tylko o cichym jakościowym brzmieniu...


To się wzajemnie wyklucza. Nawet w domowych zestawach aby wyciągnąć potencjał systemu, trzeba wejść ze skalą zdecydowanie wyżej niż uznawana powszechnie za "cicho". Przetworniki, które potrafią zagrać cicho i prawidłowo kosztują dziesiątki tysięcy złotych, a domyślam się, że o takich tu nie rozmawiamy ;-)

Moje pytanie: czy PSS jest wystarczająco dobry by sobie komfortowo słuchać muzyki bez potrzeby zmiany jakichkolwiek głośników/wzmacniaczy? Czy jednak i pss i standard jest do D i wypadało by wymienić system audio?



A na to pytanie to ci nikt nie odpowie, bo nikt nie wie co to dla Ciebie jest komfortowo. Subiektywnie? Dwóch się wypowiedziało "za", to ja będę "przeciw".
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#5 Tiger1980

Tiger1980
  • Forumowicz
  • 162 postów
  • Skąd:Gorzów Wlkp.
  • Silnik:0,0
  • Wersja:brak
  • KM:00
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:00
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 01.02.2012

Ja się nie wypowiem, bo mnie zaraz co poniektórzy zjadą, że jestem skrzywiony ;-)
Powiem tylko tyle...


no ba :) nie tylko Ty. Ja to już w te Wasze wywody w tematach o sprzęcie Audio nie zaglądam. ;-)

w Hondzie jest cieżko coś wymodzić z audio, ale wymiana głośników i wygłuszenie przy PSS wystarczy dla 95% użytkowników, z czego połowie to i tak wisi jak to gra :-P
  • 0

#6 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:12, 01.02.2012

z czego połowie to i tak wisi jak to gra :-P


bo wystarczy, że jest "Premium" :mrgreen:
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#7 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 12:31, 01.02.2012

Dzieki za odpowiedzi
ok, a wiec będe szukac PSS...
przynajmniej mod od pss do "lepszego" bassu i brzmienia bedzie tanszy niz modowanie standardowego zestawu...
  • 0

#8 Tiger1980

Tiger1980
  • Forumowicz
  • 162 postów
  • Skąd:Gorzów Wlkp.
  • Silnik:0,0
  • Wersja:brak
  • KM:00
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:00
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:43, 01.02.2012

przynajmniej mod od pss do "lepszego" bassu i brzmienia bedzie tanszy niz modowanie standardowego zestawu...


dokładnie.
  • 0

#9 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:45, 29.03.2012

Cześć :-)
To ja się podłączę do tematu, ale chciałbym Waszych opinii na temat porównania wersji audio w sedanie i kombi...
Zacznę od początku: jako, że lubię słuchać muzyki (niekoniecznie głośno, w większości radio, jeśli CD to rock, jazz, czasami coś mocniejszego) w nienajgorszej jakości, to zacząłem zastanawiać się czy by nie zmienić standardu na PSS (choć w porównaniu do mojego starego Civica to już standardowe w Acco jest SUPER). Mam kolegę z PSS, ale w sedanie i dzisiaj byłem sobie porównać i przekonać się, że warto... i tutaj niespodzianka... ;-)

Uważam (za co pewnie niektórzy z Was mnie zrugają), że nie ma wyraźnie słyszalnej różnicy na korzyść PSS w sedanie w porównaniu do mojego standardu w kombi (porównania dokonywałem na przednich fotelach i do głośności max 12; być może to "zasługa" innych ustawień tonów :k - teraz sobie skojarzyłem, że u mnie przecież mam ustawione wysokie na +2 i niskie na +4, a w sedanie kolegi było wszystko na 0).
Owszem dzięki głośnikom wysokotonowym w podszybiu nieco lepiej docierają wysokie tony, ale przepaści nie ma, jeśli chodzi o średnie i niskie jest podobnie...
Od razu dodam, że u kolegi w sedanie na pewno wszystkie głośniki są fabryczne (wersja EXE), natomiast u mnie nie wiem (jeszcze nie miałem potrzeby dostania się do środka drzwi).
Przy okazji sprawdziłem, że w moim kombi jest wyraźnie słyszalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy przednimi, a tylnymi siedzeniami (zdecydowanie na korzyść przednich; z tyłu faktycznie jest bryndza...).

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze dokonywał takich porównań (sedan vs. kombi, przód vs. tył) i ma jakieś przemyślenia?

Pozdrawiam
Tomek

P.S. wiem co zaraz napiszecie, ale przysięgam, że słoń nie nadepnął mi na ucho, i potrafię odróżnić czy coś gra lepiej (co oczywiście jest subiektywną oceną), być może po prostu pasuje mi ze względu na słuchaną muzykę (i fakt, że słucham głownie radiowej Trójeczki, a nie CD) charakterystyka audio w Accordzie...
Jutro sprawdzę jeszcze jak to będzie przy takich samych ustawieniach (pewnie będzie jednak różnica, bo po coś robiłem tą korekcję tonów u siebie...
  • 0

#10 andrzej166

andrzej166
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Poznań
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:20, 30.03.2012

mały off zrobię

To się wzajemnie wyklucza. Nawet w domowych zestawach aby wyciągnąć potencjał systemu, trzeba wejść ze skalą zdecydowanie wyżej niż uznawana powszechnie za "cicho". Przetworniki, które potrafią zagrać cicho i prawidłowo kosztują dziesiątki tysięcy złotych, a domyślam się, że o takich tu nie rozmawiamy


100% racji. uwielbiam słuchać muzyki i szukam w niej więcej niż przeciętny użytkownik radia w samochodzie. zestaw domowy, kosztował mnie niecałe 10 tys. (co dla prawdziwego audiofila jest sprzętem budżetowym :mrgreen: :)), no i musi być zwyczajnie głośniej żeby naprawdę coś usłyszeć.

co do samochodu to sprawa jest trudna, bo jest szereg zakłóceń. mam tu na myśli nie tylko hałasy samochodu i ulicy. jak tu się w ogóle skupić na odsłuchu? może jeszcze zamknąć oczy? mam, co prawda w VIII, PSS, to był warunek konieczny zakupu i powiem tak. w porównaniu do standardu w VII (o audio w subaru w ogóle nie wspominam) jest mega różnica na plus i w samochodzie to wystarcza żeby nie płakać.

PS jeśli chodzi o domowe zakłócenia to mam dwa: żona i 5-letni chłopak :k
  • 1

Andrzej

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.


#11 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:04, 06.07.2012

Kto jest producentem radia PSS 6CD w poliftowym CL7- Alpine, Pioneer, a może inna firma?
Jakie jest oznaczenie tego odbiornika?
  • 0

#12 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 06.07.2012

Pioneer
  • 0

#13 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:10, 13.07.2012

Ja porownywalem moje zwykle do PSS ostatnio i roznica jest mala, dla mnie prawie nie do zauwazenia. Moze jestem gluchy ale dla mnie Premium oznacza cos zdecydowanie lepszego a nie tylko troche. W domu mam dobre granie - Denon + JBL, Pss w porowaniu do tego zestawu wypada blado. Generalnie audio hondy jest kiepskie, czy to pss czy zwykle w porownaniu do innych aut wypada slabo. Kiedys w autach byly normalne radia i kazdy sobie mogl zalozyc audio jakie mu pasowalo a teraz jest wszytko wkomponowane w deske i jest sie skazany na Premium system sound ktory gra gorzej niz podstawowy model Alpine, clariona z Media markt.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#14 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:17, 13.07.2012

Ellipsis, właśnie tutaj pisałem...
szybki jesteś :ok

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#15 jagnaaa

jagnaaa
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:kRAKÓW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:15, 17.07.2012

Ja się zupełnie nie zgodzę z powyższą wypowiedzią, obecne modele Alpine czy Clariona to zupełna bryndza.
Stare modele sprzed wielu lat grały pięknie ale to już inna bajka.
PSS gra dużo lepiej od nich. Jak na fabryczne radio akurat Honda PSS jest bardzo dobra. Kto chce poczuć różnicę proponuje posłuchać Subaru Legacy albo Mazdę 6. Mazda ma system z głośnikami Bose i wypada dużo lepiej od Accorda.
Przed kupnem Accorda rozglądaliśmy się między "japończykami" i Accord zrobił na nas najlepsze wrażenie ogólnie:)
Jak ktoś myśli o polepszeniu audio w kombi to proponuje wyciszyć tylne nadkola bo z nich jest duży hałas od kół.
Do tego wyciszenie drzwi żeby bas nie tłukł plastików.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq