Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Nie mogę otworzyć pokrywy silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frytek

Frytek
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 15.01.2012

Witam,

mam problem, chciałem dziś dolać oleju do mojego Accorda, ale .. no właśnie, nie mogę otworzyć pokrywy silnika, pociągam za dźwigienkę w kabinie, maska odskakuje, a dzyndzel pod maską, ni chu chu, nie chce się ruszyć i nie zwalnia zaczepu..
Czy ktoś już się spotkał z czymś takim u siebie w aucie i jeśli tak, to jak to rozwiązać??

Pozdrawiam,
Bartosz.
  • 0

#2 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:08, 15.01.2012

Może po prostu próbuj w różne strony nim poruszać. No nie wiem kombinuj coś z nim. Skoro maska odskakuje to musi być ok.
  • 0

#3 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:09, 15.01.2012

Witam,

mam problem, chciałem dziś dolać oleju do mojego Accorda, ale .. no właśnie, nie mogę otworzyć pokrywy silnika, pociągam za dźwigienkę w kabinie, maska odskakuje, a dzyndzel pod maską, ni chu chu, nie chce się ruszyć i nie zwalnia zaczepu..
Czy ktoś już się spotkał z czymś takim u siebie w aucie i jeśli tak, to jak to rozwiązać??

Pozdrawiam,
Bartosz.


Upewnię się tylko - czy popychasz dźwigienkę w prawo - stojąc przodem do maski? Ja na początku walczyłem, bo nie wiedziałem w którą stronę mam pchać (w oplu miałem do góry - myślałem, że to standard).
Miałem od kupienia problem z tym "dzyndzlem" bezpieczeństwa. Wystarczyło psiknąć WD-40 tu i tam i chodzi jak nówka. Wciśnij może tam rurkę od WD - i psiknij parę razy z przodu i z obydwu boku w zamek.
  • 0

#4 Frytek

Frytek
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 15.01.2012

Tak, pchałem go w prawą stronę stojąc przodem do maski, potem to już próbowałem w każdą stronę, ale miałem trochę ręce zgrabiałe od mrozu i może coś niezdarnie mi szło.. aczkolwiek wcześniej nie miałem z nim problemu.
Spróbuję z WD-40, może jakoś pomoże..

A czy nie ma możliwości, żeby coś się dostało w zamek i blokowało możliwość przesunięcia dzyndzla ? hmm
  • 0

#5 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:41, 16.01.2012

Wydaję mi się że nie no ale wszystko jest możliwe.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq