Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Coś drga przy mocniejszym wciskaniu gazu niezaleznie od pręd


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:36, 08.04.2009

witam, mam problem:
Jak jadę to przy mocniejszym wcisnieciu gazu (wyprzedzanie itp) samochód zaczyna drgać na boki, nie jest to wina opon (wczoraj zmieniłem na letnie), samochód kupiłem miesiac temu i ma tak od początku. poprzedni właściciel twierdził, że to sprzęgło...ale nie wydaje mi się na tyle na ile grzebałem do tej pory przy samochodach to spotkałem się z volvo (silnik reno 1,9td) obiaw był podobny, brak oleju w skrzyni w konsekwencji uszkodzenie "szklanki" od dyferencjału. Co wy o tym myślicie ? Dodam tylko, że wszelkie naprawy robie we własnym zakresie :)

hania ma 130 tys przejechane rok 2004 kombi.

za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:41, 08.04.2009

A może zawieszenie? Swożnie na wahaczach.
Albo przeguby?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:06, 08.04.2009

Zerwana, naderwana poducha od silnika?

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:53, 08.04.2009

zawieszenie odpada oblookalem całe, przeguby to by stukały na zakrętach- brak objawów.
poduszki sprawdzałem 3 czy 4 z czego jedna była w średnim stanie - wymieniona, tak właściwie ile ich jest w ictdi ?

[ Dodano: 2009-04-09, 12:17 ]
dzisiaj zaeksperymentowałem : podniosłem jedno koło i dałem mu pobiegać na tempomacie w miejscu ~100km/h słychać było jak jakaś część wpadała w reszonans tylko nie wiem co... :k jakieś pomysły ? na drugim kole to samo...

#5 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:25, 09.04.2009

sprawdz przeguby wewnętrzne czy nie mają luzu :idea:
ACCORD .............. i długo,długo NIC!!!

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:50, 10.04.2009

okazało się, że tak jak kolega napisał był luz na przegubie prawym. już się martwiłem ze cała skrzynia :)


EDIT:

okazało się, że była to wada materiałowa szklanki na dłuższej półosi, na jednym rowku było mikrowgłębienie wyczówalne palcem, w serwisie szukali wady przez 3 lata i wymienili po drodze m. in. kolumnę kierowniczą końcówki przegubów hamulce sprzęgło i jeszcze masę bajerów XD nie ma to jak polskie ASO :eee

temat można zamknąć.




IPB Skin By Virteq