Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Co polecacie do czyszczenia kokpitu VII ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#46 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:49, 06.04.2012

kupilem pianke stp do tapicerki,
powiedzcie mi jak to najlepiej czyscic tzn. czym i jak bo dostepu do odkurzacza nie mam itp.
  • 0

#47 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:32, 06.04.2012

hickey, może wrzucisz zdjęcia z przed i po tak dla porównania ? ;-)
  • 0

#48 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:29, 06.04.2012

przetarlem malutki skrawek tej klapy ktora zaslania szyberdach i fajnie sie odczyscilo ale zrobilem to na szybko chusteczka higieniczna :-)
w sumie to nie wiem jak sie do tego zabrac tzn. czym to zetrzec/czyscic po spryskaniu ta pianka
  • 0

#49 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:54, 06.04.2012

hickey, jak masz ta zolta tuff stuff to Ci na niej dokladnie jest napisane. psikasz zostawiasz na jakies pol minuty i wycierasz wilgotna szmatka, ja uzylem takiej 25x25 z mikrofibry ogolnie dostepnej. za kazdym razem wyplukalem i wykrecilem zeby byla wilgotna ale nie mokra.
  • 0

#50 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:58, 06.04.2012

hickey, jak masz ta zolta tuff stuff to Ci na niej dokladnie pisze. psikasz zostawiasz na jakies pol minuty i wycierasz wilgotna szmatka, ja uzylem takiej 25x25 z mikrofibry ogolnie dostepnej. za kazdym razem wyplukalem i wykrecilem zeby byla wilgotna ale nie mokra.


ale ze mnie osiol :oops: faktycznie nie przeczytalem :k
dzieki za pomysl z mikrofibra, jutro badz po swietach sie za to wezme
  • 0

#51 Lincoln

Lincoln
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:małopolskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 07.04.2012

Jeśli ktoś ma kokpit w dobrym stanie i nie zależy mu na usunięciu zarysowań tylko na bieżącej pielęgnacji, to polecam środek Poorboy’s Natural Look. Efekt po zastosowaniu to fajny matowy wygląd plastików i obłędny zapach w aucie.

Niezdecydowani mogą zakupić tester w dobrej cenie:

http://showcarshine....owy-efekt-.html
  • 0

#52 tjun

tjun
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kłobuck
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:15, 07.04.2012

a czy możecie coś polecić to tapicerki. Mam w swojej H dziwne plamy. Raz probowałem Vanishem samą pianką, ale bez efektu. I 2 sprawa. Jak zniwelować zapachy po occie, czy piwie lub winie? Zostawiłem auto przez jakieś 6h otwarte i dalej smród, zalany chyba też był dywanik bo widać plamę. Jeśli coś macie sprawdzone poradzcie.
  • 0

#53 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:49, 07.04.2012

Pranie tapicerki, można nawet samemu - w Komforcie wypożyczają odkurzacze piorące za 1zł (plus obowiązkowo 50 zł za płyn do prania). Na zapachy - solidne ozonowanie wnętrza.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#54 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:25, 14.04.2012

przepralem cala podsufitke oraz boczki, efekt zadowalajacy, wszystko pianka stp plus sciereczki vileda do ogolnego zastosowania, troszke brudu na nich zostalo ale tragedii nie bylo,
najwazniejsze ze odswiezone :-)
  • 0

#55 Michal_305

Michal_305
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:Lubotyń/Antwerpen
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:46, 14.04.2012

Ja stosuje Natural Shine Protectant Meguiarsa....nakładam go aplikatorem i wycieram microfibrą dzięki czemu nie zostawia plam i tapicerka jest naturalna matowa....mi sie to podoba ale to kwestia gustu.....
  • 0

#56 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 09:24, 15.04.2012

Ostatnio zakupiłem Meguiars Quik Interior Detailer i szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej za tą cenę. Środek ma konsystencję wody o zapachu lawendy. Spryskiwacz trochę do dupy bo nie rozpyla tylko pryska wąską wiązką. Nie maskuje drobnych rysek ani przetarć. Plusem jest matowy efekt i delikatny zapach. Porównując inne środki do kokpitu to wydaje mi się lepsze mleczko sonax

http://img19.allegro...8/77/2227587706
  • 0

#57 timur

timur
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 15.04.2012

Pranie tapicerki, można nawet samemu - w Komforcie wypożyczają odkurzacze piorące za 1zł (plus obowiązkowo 50 zł za płyn do prania). Na zapachy - solidne ozonowanie wnętrza.

ta tylko nie wiem czy wiesz ze samemu mozna zrobic ,ale jeszcze wiecej problemów jesli ktos tego predzej nie robił-mówię o nadmiernym przemoczeniu tapicerki(schniecie samochodu dluzej niz 24h oznacza smród w samochodzie trudny do usuniecia i nawet ozon ma problem),uzyciu wiekszego stezenia chemii(po wyschnieciu pozostaja czasami plamy,odbarwienia) lub zastosowanie innych produktów(bo srodki które oferuja w komforcie to sa srodki dr schutz do delikatnych tkanin i nie zawsze skuteczne-nimi jedynie mozna odswiezyc tapicerke) dlatego ludzie zaczynaja kombinowac z innymi srodkami tak reklamowanych w telewizji jako cudowne srodki(np vanish-moge wam wrzucic zdjecia po takim nie umiejetnym praniu i migracji kolorów,nawet w pisujac w google hasło vanish sami sie mozecie przekonac co to jest za swinstwo),odklejenie podsufitek(nadmierne przemoczenie)-czesto widuje klientow jak przyjezdzaja na pranie autka dopiero po tym jak samemu probowali i nie dali rady i narobili jeszcze wiecej plam,odbarwien(a tego sie juz nie usunie)
i podsumowujac -wypozyczenie karchera kosztuje 1zł ale potrzeba zakupi srodki za 50zł(plus kaucja 300zł)was czas(mi to minimum zajmuje 3 godziny a nie wprawionym pewnie 6-8 godzin)pózniejszy stres jesli cos nie wyjdzie
usługa na profesjonalnej myjni zaczynaja sie od 100zł,wiec zadaje pytanie czy warto samemu sie bawić????tym bardziej ze pranie tapicerki robi sie powiedzmy raz w roku(po zakupie lub przed sprzedaza samochodu-he,he,he)
  • 0

#58 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 22.04.2012

Ja w ubiegłym tygodniu kupiłem i użyłem Sonaxa do wnętrz. Taki w białym pojemniku (dopiszę jaki później)
Wyczyściłem wszystko: plastiki, podsufitkę, fotele (alkantara + skóra) efekt naprawdę super. Przyjemny zapach, po spryskaniu elementu i przetarciu wilgotną szmatką robi się lekka pianka, która szybko znika i zostawia czysty element. Nie zostawił żadnych plam ani zacieków.
  • 0

#59 [H]

[H]
  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:4.4
  • Wersja:Sport+/Exe+
  • KM:356
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:CL7_CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:10, 22.04.2012

Wilu, bo to sie na aplikator powinno nakładać i rozprowadzić po desce+ mozna przetrzec mikrofibra po nalozeniu...


Ja używam PB Natural Look i jest :ok co wazne nie zostawia na plastikach po kontakcie z woda zacieków.
  • 0

Accord CH6--> Accord CL7--> Accord CL7, Prelude BB2--> Accord CL7, Accord CG8--> Accord CL7, Civic EP1--> Accord CL7, Accord CU2


#60 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 21:22, 22.04.2012

"]Wilu, bo to sie na aplikator powinno nakładać i rozprowadzić po desce+ mozna przetrzec mikrofibra po nalozeniu...


Ja używam PB Natural Look i jest :ok co wazne nie zostawia na plastikach po kontakcie z woda zacieków.


Mam takie aplikatory i nie widzę dużej różnicy , lepsze są bawełniane ściereczki

http://img19.allegro...6/11/2242461142
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq