Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Nieprzyjemny zapach z nawiewów po uruchomieniu auta.

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 20.12.2011

Dzieje się tak już drugi raz po sezonie jazdy. Przeglądy wypadają początkiem lutego każdego roku. W tym roku by tak właśnie robiony. W tamtym roku śmierdziało z nawiewów po uruchomieniu silnika i chwilę po tym takim kurzem, wilgocią, dziwny zapach, mocno nieprzyjemny. Na przeglądzie powiedział mi, ze tak ponoć mają accordy VIII gen. Że w zimie jest to szczególny problem, bo jak się daje na szybę, czy też włącza auto, to on na kilka sekund włącza sprężarkę klimy pomimo tego, że jest za niska temperatura i powstaje wilgoć w układzie i stąd smród. Mówił, ze metodą na to jest od razy przechodzenie w tryb AC OFF, tak by sprężarka się nie włączała. To bardzo uciążliwe i nie pamięta się o tym. Co to za patent? Bezmózgi patent. U was też tak jest? W tym roku ozonowali mi klimę i nie śmierdziało aż do jesieni tego roku, teraz śmierdzi znów, trzeba będzie znów ją ozonować. W innych markach tego nie zauważyłem, a tu zonk.
  • 0

#2 Marsinos

Marsinos
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:ŁÓDŹ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE NAVI
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 21.12.2011

Kiedyś gdzies czytalem, zdaje się w motorze (wiem, wiem ze tygodniki motoryzacyjne to nie jest najlepsze zdrodlo wiedzy ;) ze nie ma sensu ozonowac klimy bo sam uklad klimatyzacji nie jest dobrym srodowiskiem do zycia dla grzybów i bakterii i na potwierdzenie tego zrobili testy w laboratorium PZH i wyszlo na to, ze ozononowanie to kompletnie zbedny wydatek-lepiej regularnie wymieniac filtr kabinowy. Moze cos w tym jest, bo u siebie tez zima mam te objawy o ktorych piszesz, a latem (bez ozonowania) same ustepują
  • 0

#3 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:30, 22.12.2011

Szczerze powiem, że trzy zimy już przejeździłem i nigdy z klimy nie śmierdziało. Co prawda raz dałem układ do odgrzybiania (przy okazji napełniania czynnika) ale dla własnego, lepszego samopoczucia a nie z powodu dziwnych zapachów. Klimatyzacja cały rok jest na auto a filtr kabinowy wymieniam dwa razy w roku, max co 15 kkm.
  • 0

#4 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:49, 22.12.2011

Może to się wyda śmieszne co powiem ale pewnego razu gdy mój znajomy odpalił nawiew w aucie i mu zaśmierdziało to okazało się że w układzie był zdechły szczur. Kumpel mówi że nie ma pojęcia jak się tam dostał ale po rozebraniu wszystkiego okazało się że tam był.
  • 0

#5 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:40, 22.12.2011

Marsinos, bo nie w samym układzie siedzi grzyb i bakterie a na parowniku. I to właśnie na nim trzeba usunąć to wszystko. Jak ktoś mówi, że to nic nie daje to przepraszam ale musi się trochę dedukować.
  • 0

#6 ireks

ireks
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Kalisz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 24.04.2013

Też to miałem. w ASO napsikali czegoś do nawiewów i wróciłem do nich tego samego dnia. Zabieg powtórzony znowu bez rezultatu. Udałem się do "pana Rysia" ozonował, bez rezultatu potem znowu ozon po czym stwierdził ze musi mi deskę rozdzielcza wymontować :shock: Wróciłem do ASO i napakowali mi jakiegoś środka do wyparownika. Ponoć tego się nie robi ale problem zniknął, już dwa lata póki co. :-)
  • 0

#7 seiko

seiko
  • Forumowicz
  • 470 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:48, 24.04.2013

pianki i ozonowanie są dobre zapobiegawczo, jak nie smierdzi. A jak juz śmierdzi to trochę późno. wtedy ilość syfu i brudu na parowniku jest na tyle duża, że takie zabiegi niewiele pomagają, trochę maskują. nie ma takich środków które powodują cudowne znikanie brudu. tak jak na dywanie mamy plamę, to żeby nie wiem jak cudowny środek na nią tylko położyć to ona sama nie zniknie. takie rzeczy to tylko w reklamach się dzieją. Dlatego gdy bardzo już smierdzi to tylko fizyczne umycie parownika daje 100% satysfakcji
  • 0

#8 dzozef

dzozef
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Kisinowo/Działdowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:type-S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi czerwieńsze
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:00, 24.04.2013

Ja podczas przeglądu wymieniłem filtr przeciwpyłkowy w połowie grudnia, a w lutym już śmierdziało w aucie. W zime nie chciałem grzebać. Tak więc 2 dni temu udałem się do serwisu klimy. Wyczyścili, dodatkowo wpuścili piankę, wymieniłem znowu filtr i jest OK. Koszty śmieszne usługa 40 zł, filtr węglowy 37 zł. Razem 77 zł

Co do ozonowania to powiedziano mi tak: Ozonowanie bez czyszczenia to tak jak użycie dezodorantu bez uprzedniego mycia się. Dość obrazowo ujęte :)
  • 0
Joseph

#9 Marsinos

Marsinos
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:ŁÓDŹ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE NAVI
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 25.04.2013

A gdzie znajduje się parownik w VIII? jest jakiś problem z dostępem do niego? - bo mi już tez ten wiosenny smrodek na nerwy działa..
  • 0

#10 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 11:59, 25.04.2013

[...]

Co do ozonowania to powiedziano mi tak: Ozonowanie bez czyszczenia to tak jak użycie dezodorantu bez uprzedniego mycia się. Dość obrazowo ujęte :)


Obrazowo, faktycznie. Ale w związku z tym, nasuwa się pytanie: Po co ozonować jeżeli jest umyte? ;-)
  • 0

#11 paluch_88

paluch_88
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:07, 01.05.2014

gdzie dokladnie znajduje sie  parownik od klimy??? moze posiada ktos jakies zdjecia??


  • 0
Paluch

#12 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1574 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 04:43, 02.05.2014

w VII gen za radiem/konsolą, dostep od strony nóg pasażera


  • 0

#13 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:07, 02.05.2014

6, 7 i 8 gen naszych Accordów mają stosunkowo łatwy dostep do parownika (w 6 widać go po wyjęciu filtra kabinowego) aby go dokladnie mechanicznie umyć. Ale do tego potrzebny jest dozownik z aplikatorem na płyn do odgrzybiania i możliwość podłaczenia pod sprężone powietrze. Można ew zastowosać coś w sprayu ale są to najczęściej preparaty bardziej zapachowe niż stricte grzybobójcze.  Stosuję u siebie w warsztacie czyszczenie parowników od ok 10 lat i wg mnie to jedyny skuteczny sposób na odgrzybienie. Poza tym stosując dobry preparat,  na parowniku pozostaje "film ochronny" zabezpieczający na dłużej przed kolejnym pojawieniem się grzybów.


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#14 kris44

kris44
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:56, 30.07.2014

gdzie zrobie fachowe odgrzybianie (VIII gen.) w 3miescie??

WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
 
 

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq