Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

grzeja sie tylne hamulce


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:04, 04.04.2009

dojezdzam do świateł i hamuje i słysze z tyłu taki odgłos jakby chycił hamulec i nie puscił,podjezdzam pod dom i czuc smród palenia,tarcza bardzo gorąca ,czuc od niej ogromne cieplo,napewno klocki tarły o tarcze,problem tylko z tylu od strony kierowcy,klocki chyciły i nie pusciły WHY? :sl
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:12, 04.04.2009

A czy przypadkiem nei miałes troche ręcznego zaciągniętego? :->

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:39, 04.04.2009

A może tak jak u mnie zaciągnąłem ręczny odpuściłem go i okazało się,że tarcza się gotuje.Linka lewa do wymiany,albo marzeta-gumowa osłona tłoczka przerwana.Syf się dostał i tłoczek nie do końca odbija.Nie pozostaje nic innego jak odkręcić koło zobaczyć czy ręczny odbija i czy gumy całe.

#4 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:30, 04.04.2009

w poniedzialek to obejrze i zobacze czy dam rade sam to opanowac dam znac co i jak.a tak ciekawe to jak dziala reczny na tarcze?

[ Dodano: 2009-04-04, 17:32 ]
a jeszce jedno,wymienial ktos tarcze i klocki z tylu w VII generacji,problem jakis z tym? w poprzednim civicu wymienialem tarcze i klocki z przodu i banalne to bylo,malpa by se ztym poradzila
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:38, 04.04.2009

Jak tu się zgłasza posty do moderacji?
Kolego albundy, zmień temat na bardziej treściwy, bo teraz to jest z dupy i nic nie mówi.

Będzie potrzebował przyrząd do wciskania tłoczków. Przy wymianie tłoczki jednocześnie się ściska i wkręca. Przy okazji rozruszaj odpowietrzniki hamulców. Spryskaj je WD40 i po pół godziny spróbuj ruszyć, ja się uda wykręć z pół obrotu i zakręć. Przyda się na przyszłość, jak będzie potrzebował odpowietrzać hamulce. Jak będzie mocno zapieczone to można urwać i jest problem, a tak co jakiś czas się zrusza i jeden problem mniej.

#6 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:54, 04.04.2009

niektórzy zrozumieli oco mi chodzi,prosciej tego nie umiałem napisac
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:32, 04.04.2009

Chodzi o tytułowy "problem". Nie mogłeś napisać: "Grzeją się tylne hamulce" albo "zablokowane tylne hamulce"? Treść zrozumiałem.

Do zobaczenia na trasie.


#8 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:49, 06.04.2009

osłona gumowa tłoczka rozerwana :oops: czy ktos z was kupowal taka oslone poza serwisem i czy latwo ja wymienic? musze ja albo wymienic jesli nic w srodku nie jest uszkodzone lub caly zacisk wymienic,nówka w aso 450 zł
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:54, 06.04.2009

Sama osłona tłoczka to ok 100 zł w ASO plus 50-80 zł wymiana też w ASO.
Samemu bym się w to nie bawił strasznie dużo roboty. Lepiej dać komuś i zapłacić te 80 zł.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:01, 06.04.2009

osłona gumowa tłoczka rozerwana

Tak jak mówiłem w jednym z przypadków.A co do wymiany tak jak mówił Seth daj to komuś nie warto się męczyć i brudzić :ok

#11 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:17, 06.04.2009

tylko jest taki problem ze w aso wymienia oslone a nie zobacza w jakim stanie jest tloczek i pewnie tego syfu tez nie wyczyszcza,bo tloczek nie odbija do konca,z naprawami jest tak ze jak se sam czegos nie zrobisz to nigdy nie bedziesz pewny czy to to jest zrobione dobrze i solidnie

[ Dodano: 2009-04-06, 14:19 ]
juz od dluzszego czsu musilo byc juz cos nie tak z tym hamulcem bo lewy klocek jest duzo duzo bardziej zuzyty od prawego
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:25, 06.04.2009

tylko jest taki problem ze w aso wymienia oslone a nie zobacza w jakim stanie jest tloczek i pewnie tego syfu tez nie wyczyszcza,bo tloczek nie odbija do konca,z naprawami jest tak ze jak se sam czegos nie zrobisz to nigdy nie bedziesz pewny czy to to jest zrobione dobrze i solidnie


Kolego mi wymieniali tą osłonę. Wymienia sie tą osłoną plus odrazu wewnętrzny uszczelniacz, a bez rozebrania całego zacisku sie tego nie da zrobić. Uszczelniacze sprzedają w komplecie tj. nie kupisz samego zewnętrznego uszczelniacza, więc wymienia sie oba. Więc napewno cały rozbiorą zacisk i go wyczyszczą.
Ja miałem ten komfort że widziałem dokładnie co robią ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:19, 06.04.2009

w aso wymienia oslone a nie zobacza w jakim stanie jest tloczek i pewnie tego syfu tez nie wyczyszcza,bo tloczek nie odbija do konca


W ASO zawsze dają fakturę, więc masz datę i krótki opis co robili i ile zapłaciłeś, więc jak nie będzie poprawy zawsze możesz zgłaszać reklamację. Śmiało nie zastanawiaj się :ok

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#14 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:00, 07.04.2009

Lepiej zlecić to raczej profesjonalistom, a i gwarancja będzie :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#15 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:35, 07.04.2009

no niestety poległem przy tej osłonie,raczej nieda sie jej wymienic samemu,auto w aso niestety :-(

[ Dodano: 2009-04-07, 17:40 ]
tak apropo tego tłoczka którego trzeba jednoczesnie wkręcac i wciskac,jak to dziala ze trzeba go wkrecac,czy przy hamowaniu on tez sie wkreca sam czy jak?
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...




IPB Skin By Virteq