Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana uszczelki miski olejowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:52, 04.12.2011

Witam!
Chciałem się dowiedzieć czy ciężko jest wymienić uszczelkę miski olejowej w accordzie 1,8, f18a3 z tego co widziałem na kanale to nie wiem czy mam rację ale należałoby rozpinać wydech? Rura od kolektora idzie pod misą i ciężko ją zdemontować szukałem na forum lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi, poza tym jaką uszczelkę kupić czytałem że zamienniki potrafią przeciekać, miskę należy dokręcać kluczem dynamometrycznym i należy ją uszczelnić specjalnym silikonem, jakim...?
  • 0

#2 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 00:23, 05.12.2011

należy ją uszczelnić specjalnym silikonem, jakim...?


MEGA GRAY - dostępne na allegro. No chyba, że oryginalny Hondowski jeszcze ewentualnie.
Na resztę pytań sam sobie odpowiedziałeś ;-)
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:04, 05.12.2011

a co do uszczelki to jaką kupić? boje się kupić czegoś niesprawdzonego nie chce aby później ciekło a znowu wydać ok 200 na uszczelkę to mnie za bardzo nie stać jeżeli będę zmuszony to odłożę trochę waluty i kupię tą w aso.
  • 0

#4 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 18:29, 05.12.2011

jendrek86, a jesteś pewien, że w ASO zapłacisz 200PLN? Jakoś nie chce mi się wierzyć...ceny takich rzeczy nie są aż tak wysokie do zwykłych silników.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:53, 05.12.2011

Wiesz... tak wyczytałem na forum ale ile w tym prawdy...muszę zadzwonić ,póki co dzwoniłem i pytałem o zamiennik firmy jukasa cena 54 zł, mechanik zaś dzisiaj mnie uświadomił że jeśli uszczelka nie będzie twarda to wklei mi ją ponownie na silikon koszt robocizny 120zł podobno trzeba odpiąć wydech.
  • 0

#6 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:25, 05.12.2011

Nie wiem co inni sądzą ale radziłbym odłożyć kase i oryginał kupić( pod pokrywe zaworów mało droższa jest od zamienników więc może nie być tragedii) kiedyś się w civicu na zamiennikach bujałem ostro miske ze 3 razy zwalałem i wsadzałem dobrych producentów niby.
  • 0

#7 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:13, 05.12.2011

Zgadzam się z Kolegą marcoaccord. Miałem podobne problemy w swoim civicu ciągle gdzieś podciekała, a na oem spokój - koszt niestety 150 zł więc pewnie do accorda będzie podobnie.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:13, 05.12.2011

No nic Panowie zorientuję się ile kosztuje oryginał jeżeli cena nie będzie powalająca to odłożę trochę waluty i zainwestuję w oryginał w civicu jak kupowałem pod pokrywę zaworów to z ASO była droższa o ok 10 zł więc się nie zastanawiałem i kupiłem oryginał natomiast tutaj pod miskę no i inny egzemplarz aczkolwiek bardziej komfortowy :) Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-12-06, 10:17 ]
no jednak koledzy z forum mieli racje uszczelka pod miskę w ASO kosztuje 190 zł:)
  • 0

#9 frajcik

frajcik
  • Forumowicz
  • 380 postów
  • Skąd:Susz / Gdańsk
  • Silnik:...
  • Wersja:...
  • KM:...
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:CE9/BB9/KA8/KA9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:50, 06.12.2011

roboty troche jest przy zmianie - u mnie trzeba było odkrecic kolektor, taka poprzeczke pod silnikiem i jeszcze łape z poducha dla wygody przy wyjeciu kolektora
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:06, 06.12.2011

podjąłem decyzję jutro rano odprowadzam auto do mechanika sam się za to nie biorę to nie zabieg dla mnie wiem że nie podołam a nie chcę sobie nic popsuć, jeżeli uszczelka okaże się jeszcze nie za twarda to powiedział że wklei mi to na silikon i musi być dobrze daje mi na to gwarancję a jeżeli nie to będę zmuszony kupić oryginał uszczelki i po problemie.
  • 0

#11 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:38, 06.12.2011

jendrek86 - kup zamiennik, który niech mechanik założy tak, jak to się powinno robić - przed założeniem miski ma sprawdzić, czy jej powierzchnia styku z uszczelką jest równa, śruby ma tak dociągnąć, aby ani uszczelka się nie rozlazła, ani miska nie powyginała, i najlepiej w takiej kolejności, jak fabryka przykazała, choć wątpię, aby jakiemukolwiek mechanikowi się tak chciało. A silikon niech sobie wleje do własnego silnika.

i jeszcze jest coś takiego - jeśli uszczelka (może OEMowej to nie dotyczy) jest w miarę lekko przykręcona, to po pewnym czasie ona się ułoży i śruby trzeba dociągnąć (też delikatnie) - mechanik powinien o tym wspomnieć, chyba że dociągnął na maxa (i pewnie dlatego niektórym długo nie wytrzymuje)

Dołączona grafika
  • 0
AK

#12 knuttek

knuttek
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:F22
  • Wersja:2.2i
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1991
  • Nadwozie:CB8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:46, 07.12.2011

NIE WARTO kupować podróbki

oryginału nie trzeba kleić na silikon (poza miejscami poazanymi na powyższych obrazkach) i broń boże nie przeciągać za mocno bo uszczelka momentalnie pęka i leje olej
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:00, 07.12.2011

Odebrałem samochód od mechanika okazało się że oprócz wycieku oleju z michy zaczęła się pocić pompa wody, dodatkowe koszta a uszczelkę stwierdził że jest miękka że nie stwardniała i można ją spokojnie wkleić... tak trochę się zaniepokoiłem...:/ micha teraz raptem pompa:| nie wiem co myśleć....:/

[ Dodano: 2011-12-07, 21:05 ]
Najdziwniejsze jest to że na tym rozrządzie mam zrobione ok 30.000km i pompa wody była wymieniana razem z rozrządem, mogła się sama schrzanić czy ktoś jej pomógł:)
  • 0

#14 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 22:16, 07.12.2011

jendrek86, a wymieniałeś w sprawdzonym warsztacie? No i czy zamiennik, czy oryginal ;-) niestety mechanicy lecą w chu...a nieraz.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:25, 07.12.2011

Warsztat polecany przez wiele osób teraz gdzie robiłem a rozrząd robiłem u innego łepka... nie wiem już co robić w tym momencie gdzie mam zaprowadzić auto bo już nie wiem kto kłamie...:/ zrobisz jedną rzecz odbierasz masz 10 do zrobienia:/
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq