Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Wyząbkowały wam kiedyś opony w Accordzie ?

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#76 slav2006

slav2006
  • Forumowicz
  • 318 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190++
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:59, 03.11.2014

witek ale szum można przeżyć, a wycie doprowadza do szału ;) (no chyba że kogoś stać na kupno nowych gum co 10 kkm), za małe ciśnienie w oponach też może powodować ich ząbkowanie, ja w sedanie z przodu mam 2,5 z tyłu 2,4 (rozmiar taki jak Twój)


  • 0

#77 witek

witek
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive+
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:23, 07.11.2014

Jeżdżę od 17 lat różnymi samochodami. Problem pojawia się dopiero teraz. Zimowe nokiany z 2013r wyząbkowane 2szt. Letnie z2011 wyząbkowane wszyskie, wyszorstkowane - jakoś dzialaja. Ale nie poto odszedłem od niemieckich wozów żeby borykać się z tak przyziemnymi sprawami, czy opony juz hucza czy jeszcze szumią. Bylem w serwisie, przeregulowali zawieszenie. Moje pomysły na to się kończą. Może ktoś coś podpowie lub poleci jakieś dobre opony letnie / zimowe.
  • 0

#78 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:55, 18.11.2014

Dzisiaj przy zmianie opon na zimówki, też mi powiedzieli że mam wyząbkowanie letnie....gość, który mnie o tym poinformował zasugerował aby oddać opony na gwarancji....jak myślicie czy ząbkowanie może podlegać gwarancji? czy jest sens wogole wysyłac opony?

Pozdrawiam


  • 0

#79 slav2006

slav2006
  • Forumowicz
  • 318 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190++
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:01, 19.11.2014

Moim zdaniem nie ma sensu oddawać na gwarancję gdyż raczej nie zostanie ona rozpatrzona pozytywnie. Ząbkowanie to nie jest wada fabryczna opony (przynajmniej ja o takich nie słyszałem), ząbkowanie może być spowodowane np. nieprawidłową geometrią zawieszenia, zużytymi amortyzatorami, nieprawidłowym ciśnieniem ogumienia, ale często występuje w samochodach z wielo wahaczowym zawieszeniem gdzie nawet delikatne odstępstwa od tego na napisałem wcześniej powodują ich wyząbkowanie. Oczywiście możesz spróbować je zareklamować ale jest ryzyko że zostaniesz obciążony kosztami logistycznymi w przypadku gdy stwierdzone zostanie iż reklamacja jest bezpodstawna.


  • 0

#80 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:59, 19.11.2014

na 99,99% reklamacja opon w związku z wyząbkowaniem opon zostanie odrzucona - uszkodzenie opon powstało w wyniku złego użytkowania opon, a nie w skutek wad fabrycznych lub innych błedów technologicznych powstałych w procesie produkcji - taka dostaniesz odpowiedz


  • 0

#81 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:08, 19.11.2014

Rozmawiałem dzisiaj z Panią z obsługi klienta z Oponeo.pl, która to poinformowała mnie tak samo jak wy, że na 99% nie zostanie uznane ponieważ wynika to ze złego użytkowania opony, w teorii może i ma Pani racje,ale w praktyce nie do końca...jeżeli geometrie i stan zawieszenie sprawdzałem w ASO Rzeszów, potwierdzili jego dobry stan to pozostaje opcja "złego użytkowania" przy czym na czym polega złe użytkowanie?
Pani z oponeo zapytała mnie czy zamieniałem średnio co 5 tyś km koła miejscami...oczywiście moja odpowiedz była, że nie i tutaj Pani stwierdziła, że m.in. dlatego nie będzie ta usterka podlegała gwarancji, stwierdziłem że się z tym nie zgadzam ponieważ producent ma mnie obowiązek poinformować o właściwym użytkowaniu opon oraz o ich ekspolatacji...jeżeli tego nie zrobił to mogę jeździć jak chce.
W warunkach gwarancji firmy Nokian, nie ma też informacji, że gwarancji nie podlegają wyząbkowane opony.

Generalnie...felgi i tak daje do odnowienia, a wysyłka opon jest za darmo....więc nic nie stracę wysyłając.

 


  • 0

#82 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:35, 19.11.2014

napisałeś

W warunkach gwarancji firmy Nokian, nie ma też informacji, że gwarancji nie podlegają wyząbkowane opony.

ale jest napisane

nieprawidłowej techniki jazdy,
nieprawidłowego przechowywania opony,
nieprawidłowego montażu i demontażu opony,
eksploatacji w sposób niezgodny z zaleceniami zdefiniowanymi na boku opony,
uszkodzeń mechanicznych, takich jak: przecięcie, przebicie, uszkodzenie w skutek uderzeń
o przeszkodę,
uszkodzenia celowego,
trwałego uszkodzeni / zużycia w wyniku eksploatacji przy nieprawidłowej zbieżności kół,
niewłaściwym ciśnieniu w oponie, uszkodzonych obręczach, hamulcach,
wypadku drogowego, niewłaściwego zastosowania opony, zastosowania niewłaściwego
rozmiaru dętki,
uszkodzeń chemicznych,
naprawiania opon,
naturalnego procesu starzenia się gumy.
 
te dwa punkty wyróżnione przeze mnie na pomarańczowo zawieraja w sobie wszystko to co pozwala gwarantowi na odrzucenie reklamacji.
To podobnie jak w przypadku kolizji - wypadku - niedostosowanie prędkosci do istniejących warunków drogowych - warunków jazdy
 
Składaj reklamację, masz do tego święte prawo. Tylko proszę napisz później jak została rozpatrzona.

  • 0

#83 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:36, 19.11.2014

Skoro ktoś podaje za powód punkt o treści:
nieprawidłowej techniki jazdy,

To powinien też podać informacje na temat prawidłowej jazdy i jak powinno się jeździć na tych oponach, bo tak to ten punkt wygląda że jest dodany tylko po to żeby każdą reklamacje można pod to podpiąć.

Generalnie jak będę miał jakieś dalsze informację na pewno was o tym poinformuję :)

Pozdrawiam

 


  • 0

#84 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:09, 20.11.2014

oczywiście ..przecież nie powiedzą ,że ich opony mają skłonność do ząbkowania :)


Użytkownik Wlodar edytował ten post 21:09, 20.11.2014

  • 0
                       

#85 slav2006

slav2006
  • Forumowicz
  • 318 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190++
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 22:52, 20.11.2014

Robjunior, jeśli masz na tyle samozaparcia i cierpliwości żeby powalczyć z producentem (gwarantem) to działaj chłopaku, ja trzymam kciuki, a jeśli Ci się uda coś wywalczyć to potomni z podobnym problemem pewnie pójdą w Twoje ślady ;)

 

Powodzenia życzę ;)


  • 0

#86 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:11, 20.11.2014

Generalnie zima idzie...opony są letnie :D trochę czasu jest...przynajmniej spróbuje bo nic to nie kosztuje, a że na codzień zajmuję się weryfikacją, diagnozą i naprawą gwarancyjną sprzętów spalinowych i elektrycznych czołowych światowych marek to coś tam o tym prawie konsumenckim wiem ;)
Jak się nie uda to trudno, a jak się uda to będę się cieszył, jak to mówią "Nie próbujesz,  nie wygrywasz"  :)


  • 0

#87 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:09, 21.11.2014

i ja trzymam kciuki - powodzenia - działaj - to może być precedens w sprawie, a nie przeciwko  :diabelfaja:


  • 0

#88 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:56, 23.11.2014

Dzisiaj przy zmianie opon na zimówki, też mi powiedzieli że mam wyząbkowanie letnie....gość, który mnie o tym poinformował zasugerował aby oddać opony na gwarancji....jak myślicie czy ząbkowanie może podlegać gwarancji? czy jest sens wogole wysyłac opony?

Pozdrawiam

Ja wyslalem nawet do centrali i tez mnie tam zlali, to bylo kiedys, dzisiaj dalem juz sobie spokoj z takim wysylaniem. pozdr


  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#89 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 19:43, 23.11.2014

oni (firmy) doskonale orientują się w temacie ale wiedzą ,że będziesz musiał kopać się z "koniem" i większość odpuści


  • 0
                       

#90 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:33, 23.11.2014

Moze to komus pomoze...

Z moich obserwacji,aut przyjezdzajacych na przeglady...jak do tej pory w Accordach widzialem nastepujace, niewyzabkowane opony.

-zimowe Yokohama W.drive

-zimowe Firestone 2 EVO

-letnie Yokohama S.drive

-letnie Yokohama decibel E90

-letnie Vredestein Ultrac Cento

-letnie Toyo Proxes T1 sport

 

Najbardziej zabkujace to...

-zimowe Dunlop D3 sport...kazdy widziany egzemplarz

-zimowe Pirelli Sotto Zero II ...kazdy widziany egzemplarz...te zabkuja nawet na rocznych Civicach,co przeczy teorii o wielowahaczu.


Użytkownik gebek edytował ten post 20:35, 23.11.2014

  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq