Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Czy LPG w 1.6 ma sens ??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
33 odpowiedzi w tym temacie

#16 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:21, 30.03.2009

śmieszą mnie komentarze osób jeżdżących autami za około 100k, które radzą osobie co ma auto za 20k żeby nie zakładały gazu.


:db

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#17 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 19:38, 30.03.2009

Jeśli z autem nic się nie będzie działo niedobrego to na pewno kilka dobrych lat nim polatam Zwłaszcza że przebieg niewielki i auto ogólnie jest w bardzo dobrej kondycji
Co do tankowania to obecnie też leję zawsze do pełna Nie bawię się tankowanie po 10L Zawsze jest rezerwa i do pełna Tyle że do pełna PB kosztuje ok 200zł A tankować trzeba 2-3 razy w miesiącu :-/
Dzięki wszystkim za rady Poczekamy co powie na zaproponowaną wyżej konfigurację gazownik

#18 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:41, 30.03.2009

Może mieć problem z tą listwą,ale jak ją załatwisz to gwarantuję,że będziesz śmigał.Ja mam model HD544 ale i pojemność 190 k.Czekamy na relację.

#19 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:15, 30.03.2009

Może mieć problem z tą listwą


Jak będzie tak jak Glinuś pisze to zakładaj Medżiki i będzie :ok

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:36, 30.03.2009

Witam Serdecznie. zdecydowanie polecałbym listwe Magic Jest. jest mniej wiecej tak samo szybka jak matrix, jest równie cicha ale ma jedna zasadniczą zalete. można wymienić pojedyńczy wtryskiwacz a w matrixie cewki są zalane i jak padnie jedna, to listwa jest do wyrzucenia.
Wracając do tematu czy opłaca sie gazować auto z silnikiem 1.6.
Powiem tak : miesiecznie zakładam około 30-40 instalacji gazowych i nie jest dla mnie niczym dziwnym że przyjeżdza klient Tico. wiadomo że im wieksza pojemność silnika i wieksze spalanie to czas w jakim zwraca sie instalacja jest krótszy. przyjmijmy że :
Accord 1.6 pali około 8 l Pb i bedzie palił 9 gazu. więc :
8x3.95=31,60 Pb / 100km
9x1.65=14,85 LPG/100 km
na 100km oszczędzamy 16,75

po 1000 km mamy w kieszeni 167 zł
po 10000 mam w kieszeni 1670 zł

żeby zwrócił nam sie koszt instalacji (2300zł) musimy przejechać tylko 13700 km w sumie to jedna wymiana oleju !!!!

Na pewno warto !!!!! Pozdrawiam

#21 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 10:06, 31.03.2009

Tak wiec najlepsza wg. was konfiguracja to:
1. elektronika STAG 300
2 listwa zasilająca Magic lub Matrix
3 reduktor Zavoli
4 butla (do wyboru)

W następnym tygodniu podjadę do tego gazownika i opiszę co on na taką konfigurację

#22 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:24, 31.03.2009

1. elektronika STAG 300
2 listwa zasilająca Magic lub Matrix
3 reduktor Zavoli
4 butla (do wyboru)


:ok i TYLKO taka żadnych zmian, bo VTEC'ki są wybredne :>

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#23 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:56, 31.03.2009

Popieram Twoją decyzję kolego (choć nie jestem zwolennikiem gazowania) !!
Ale nie ma co się wykłucać - różnice w kieszeni będą szybko zauważalne, a pewnie o to w tym wszystkim chodzi :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:48, 31.03.2009

Np. wykrecalem ostatnio swiece, sprawdzilem odstep elektrod i wkrecilem je spowrotem bo pracuja idealnie po przebiegu prawie 30 tkm :)

Tu się nie zgodzę, bo sam wygląd świecy i odstęp elektrod nie powie za wiele. Jej czas eksploatacyjny jest ograniczony.
Ja swoje wymieniłem po 60tys km mimo że były idealne z wyglądu i pracował silnik też super. A są ludzie co robią na świecach i 100tys km i działają.

Ja rowniez pozwole sobie nie zgodzic sie z Tobą: wyglad swiecy potrafi powiedziec duzo o jej kondycji oraz o warunkach spalania, ktore panuja w danym cylindrze. Jest o tym wspomniane np. w tej broszurce NGK: www.cartel.biz.pl/pliki/SWIECE_ZAPLONOWE.pdf jak rowniez w "Shop Manualach" Accorda.

Natomiast absolutnie zgadzam sie z Tobą, ze czas eksploatacji swiecy jest przewidziany na pewna wartosc zgodnie z service planem producenta. W moim silniku (w Twoim tez zreszta) wymiana standardowych swiec powinna miec miejsce co 45 kkm. Czy na LPG warto wymieniac czesciej? Moim zdaniem nie, zwlaszcza jesli nie ma objawow przedwczesnego pogorszenia parametrow pracy swiec - i to wlasnie chcialem przekazac informujac o tym, ze po 2/3 rekomendowanego przebiegu swiece nie wykazuja oznak zuzycia.

#25 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:50, 31.03.2009

Tak zgadzam się, chodziło mi o to że NIE ZAWSZE wygląd świecy może poinformować nas że nalezy je wymienić. Wyraziłem się może nie precyzyjnie ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:03, 31.03.2009

Seth, :drinking:

#27 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 16:52, 03.04.2009

Dzisiaj byłem u gazownika (okazało się że to kumpel z dawnych lat :)) )
Gdy zapytałem go o rekomendowaną przez was konfigurację tj.
1. elektronika STAG 300
2 listwa zasilająca Magic lub Matrix
3 reduktor Zavoli
powiedział że niezła składanka ale...
Elektronika STAG 300 wcale nie jest tak dobra jak to się o niej mówi. Osobiście polecił mi "AGIS OBD CAN"
Listwa Matrix potrafi się zepsuć po 20kkm i jest nie rozbieralna. Z kolei listwa Magic jest dość wrażliwa na złej jakości gaz (na zanieczyszczenia w gazie)
Reduktor Zavoli może być, choć też nie jest pozbawiony wad ( coś z ciśnieniem przy mocnym bucie i nagłym odpuszczeniu gazu )
Całość za 2200zł
Kiedy dodałem że gaz pójdzie do Accorda i chcę długo i bez problemowo jeździć, powiedział że on rekomenduje mi tylko BRC Ponoć jest to I liga i na to daje gwarancje że będzie bezproblemowe. Koszt 2800zł + 200zł Flash Lube Czyli 3000zł Mówił że drogo ale naprawdę warto Dodatkowo BRC ma bardzo dobre warunki gwarancji Gdy coś się zepsuje na gwarancji wymieniają od ręki

I co wy na to ??

#28 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:13, 03.04.2009

I co wy na to ??


Zakładaj, pod warunkiem:
1. Żeby potem nie było na nas (że nikt nie doradzał) i że są jakieś problemy, pamiętaj my doradzaliśmy sprawdzone podzespoły na identycznej marce samochodu więc tu masz duży plus niż na ogólnym forum dot. motoryzacji,
2. Jeżeli to Twój dawny znajomy podejmie się serwisowania instalacji cały czas, jeżeli BRC ma rzeczywiście dobrą gwarancję.

I sporo drożej wyjdzie: :-/

Koszt 2800zł + 200zł Flash Lube Czyli 3000zł

tylko nie wiem co to jest "FLash Lube".

Listwa Matrix potrafi się zepsuć po 20kkm i jest nie rozbieralna.

To, że nie jest rozbieralna to chyba nawet ktoś na forum już pisał i :ok

Z kolei listwa Magic jest dość wrażliwa na złej jakości gaz (na zanieczyszczenia w gazie)

Z tym absolutnie się nie zgadzam. Wiem to z własnej autopsji, tankuję na różnych stacjach i jak narazie jest ok - jeżdżę ok pół roku na Magic'ach.

Reduktor Zavoli może być, choć też nie jest pozbawiony wad ( coś z ciśnieniem przy mocnym bucie i nagłym odpuszczeniu gazu )

Hmmmm tak może być z każdym reduktorem jeżeli za słaby dobierzesz do mocy auta. Więc jak większość znawców zakładających gaz chwali Zavoli to uważam, że naprawdę jest :ok

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#29 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:35, 03.04.2009

Osobiście polecił mi "AGIS OBD CAN"

- nasłuchał się pewnie marketingowego bełkotu. Te cudo jest już sprawdzone i szału nie ma.

tylko nie wiem co to jest "FLash Lube".

- to jest lubryfikacja.

Reduktor Zavoli może być, choć też nie jest pozbawiony wad ( coś z ciśnieniem przy mocnym bucie i nagłym odpuszczeniu gazu )

- ma duże przyrosty ciśnienia. po butowaniu, ciśnienie gazu skacze do 1,5 bara (normalne jest 1,15-1,20 bara)

Co do reduktora to lepszy będzie Scorpion Mini lub EG 200

Z tym absolutnie się nie zgadzam. Wiem to z własnej autopsji, tankuję na różnych stacjach i jak narazie jest ok - jeżdżę ok pół roku na Magic'ach.


Siwy z tego co czytał z "Magikami" jest różnie. Dobrze, że u Ciebie nie sprawiają problemów.

Slajders bierz Staga! Kupisz kabelek i w razie czego to nawet tutaj ktoś będzie w stanie Ci pomóc, jakby instalacja niedomagała. Nie przepłacaj za BRC, nie warto. Stag jest sprawdzony, ja bym nie chciał innego, bo spisuje się bardzo dobrze.

Do zobaczenia na trasie.


#30 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:11, 04.04.2009

Listwa Matrix potrafi się zepsuć po 20kkm i jest nie rozbieralna.

Może i potrafi jak każda część :mrgreen: poza tym jest naprawialna (jak nie wszystkie części :mrgreen:) wymianie podlega albo moduł cewek w całości albo elementy uszczelniające zestawy do matrixów .
A co do elektroniki Staga to w razie nieprzewidzianych kłopotów gdzie byś nie pojechał tam zawsze będą mieli do tego program,aby dokonać niezbędnych korekt,pod warunkiem,że trafisz na dobrego gazownika znającego się na instalkach.




IPB Skin By Virteq