Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem ze światłami podczas jazdy, przygasają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 sikawka

sikawka
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:POLICE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 10.11.2011

Witam wszystkich, mam szybkie pytanko a mianowicie co może być przyczyną przygasania świateł mijania podczas jazdy???? jak jeżdżę w dzień to jeszcze jak cię mogę ale w nocy jest spora różnica bo raz świecą dobrze a za chwilę przygasają , za moment dobrze i tak w kółko...jeden gościu mnie namawia na wymianę regulatora napięcia??? doradźcie jak ktoś miał podobny problem i co zrobić, pozdrawiam
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:03, 10.11.2011

Światła przygasają jak spadają obroty?
Sprawdź jakie masz napięcie na aku przy odpalonym silniku i bez obciążenia odbiornikami energii - przy wolnych obrotach i powiedzmy ok 2000 obrotów.
Później włącz światła i też zmierz jakie masz napięcie i daj znać.
  • 0

#3 ariusz

ariusz
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Elland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:46, 12.11.2011

a w jakim stanie masz kostki przy żarówkach? W poprzednim aucie kostki rozpadały mi sie w rękach (wysoka temperatura z olejem) kostki wymieniłem razem z konektorami. Poprawa natychmiastowa - u mnie problem leżał w masie.
  • 0

 


#4 galibaldik

galibaldik
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 13.11.2011

hej, niestety nic nie zrobisz, TTM, walczyłem z tym na gwarancji - porównywaliśmy kilka aut będących w ASO. Wszystkie z H1 tak przygasały, na moment, gdy wiatraki się włączały.
  • 0

#5 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:48, 14.11.2011

Kolego jeżeli jeździsz na klimie , bądź na trybie AUTO to będzie norma . Wyłącz tryb AUTO i wtedy zobacz u mnie jest to samo , na AUTO jest git , bo sprężarka i wiatrak się nie załącza . a Przy dzisiejszych temp. bez klimy nie załączy Ci się wiatrak więc sprawdź tak jak mówię , ale podejrzewam , że nie masz się czego przejmować :)

Pozdro
Sebo
  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#6 sikawka

sikawka
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:POLICE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:02, 28.11.2011

Kolego jeżeli jeździsz na klimie , bądź na trybie AUTO to będzie norma . Wyłącz tryb AUTO i wtedy zobacz u mnie jest to samo , na AUTO jest git , bo sprężarka i wiatrak się nie załącza . a Przy dzisiejszych temp. bez klimy nie załączy Ci się wiatrak więc sprawdź tak jak mówię , ale podejrzewam , że nie masz się czego przejmować :)

Pozdro
Sebo



witam serdecznie ... sprawdziłem to co mi napisałeś i jak się okazało twoja rada trafiona w dziesiątkę... cały problem z przygaszaniem świateł pochodził od włączonej klimy... po wyłączeniu nie ma problemu.. jeszcze raz dzięki za trafną diagnozę..
  • 0

#7 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:08, 17.05.2012

Panowie chcecie powiedzieć że przygasanie świateł podczas jazdy lub podczas postoju na obrotach jałowych jest normą kiedy klima chodzi w trybie auto? :shock:


Coś tu jest nie tak?

Ja mam właśnie takie objawy i pomierzyłem napięcie.
Podczas postoju przy załączonej klimie i włączonych światłach w momencie kiedy załącza się wentylator jest spadek (sekundowy) napięcia z 14,4 na 12,2 V?

znajomy elektryk powiedział mi że jeżeli obroty przy tym nie spadają ( a nie spadają) to w takim razie jest to regulator napięcia. Co Wy na to?

Nie powiem ale to przygasanie jest mega irytujące (podczas redukcji biegów teź przygasają :shock: )
  • 0

#8 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 17.05.2012

Wychodzi na to ze wszyscy mamy regulatory napiecia do wymiany ;)
  • 0

#9 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:27, 22.05.2012

Sprawdziłem podczas jazdy bez włączonej klimy i też przygasają...

i co to może być?
  • 0

#10 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:55, 22.05.2012

Panowie chcecie powiedzieć że przygasanie świateł podczas jazdy lub podczas postoju na obrotach jałowych jest normą kiedy klima chodzi w trybie auto? :shock:


Tak dokładnie bo w trybie AUTO klima chodzi i się wyłącza jak schłodzi do odpowiedniej temperatury , potem znowu sie załącza i tak w kółko . W momencie załączenia sprężarki silnik dostaje sporego obciążenia i poboru mocy przez co altek na chwilkę nie nadrabia i po prostu delikatnie przygasają światła , to tak jak byś wrzucił zamiast 1 to 2 bieg i chciał ruszyć , auto wtedy też będzie chciało zgasnąć , a światła też przygasną

Sprawdziłem podczas jazdy bez włączonej klimy i też przygasają...

i co to może być?


Czasami dzieję się też tak kiedy dostanie duże obciążenie na pompę wspomagania i altek też ma ciężej i mogą przygasnąć , oczywiście mówimy o małej prędkości .

Norma w każdym aucie tak jest

Pozdro
Sebo
  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#11 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 22.05.2012

a jeżeli to nie jest mała prędkość?

Chciałbym zobaczyć jak u innych się to dzieje.

Gdzieś na forum znalazłem że to udręka lamp z żarówkami H1 natomiast w ksenonach już nie ale z tego co piszesz to chyba nie do końca...?! :?:
  • 0

#12 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:11, 23.05.2012

Dlatego tak się dzieje przy Ksenonach , bo ksenon ma mniejszą moc znamionową jak zwykła żarówka H4 . Jak dobrze pamiętam ich moc wynosi 35W czyli jedna bierze ok 35/12=3A, natomiast zwykła H4 ok 5A. I w momencie gdy właśnie tego prądu przybrakuje to ksenonowi starcza tego prądu . Fakt , ksenon przy zapłonie potrzebuje dużo prądu , ale później pobiera mniej niż klasyk

Pozdro
Sebo
  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#13 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:55, 24.05.2012

... zwykła żarówka H4 . Jak dobrze pamiętam ich moc wynosi 35W czyli jedna bierze ok 35/12=3A, natomiast zwykła H4 ok 5A..
Sebo


z tego co wiem to w Accordach mamy H1 a nie H4..

Rozmawiałem z serwisem i powiedzieli że to nie jest normalny objaw. Zaproponowali zacząć od sprawdzenia i wyczyszczenia mas. Dzisiaj chcę się za to zabrać.

Tak sobie myślę że Honda nie mogła wypuścić jednego ze swoich kluczowych modeli z taką wadą więc to nie może być normalne.

Pytałem też ile kosztuje oryginał - regulator napięcia w serwisie i tu masakra bo sprzedają go razem ze stojanem jako jedno i kosztuje 3700 PLN :shock: :r

Masakra
  • 0

#14 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:39, 27.05.2012

Bym się kompletnie tym nie przejmował , bo to samo mam i nie jeden też ma tak samo , więc dałbym na luz

PS: Pozdro dla Wejherowa :) Dziś przejeżdżałem :)

Pozdro
Sebo
  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#15 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:00, 28.05.2012

No próbuje się tym nie przejmować ale nadal mnie to drażni... wyczyściłem przewody masowe te które znalazłem...jeżeli ktoś ma schemat przewodów masowych z accorda top bardzo bym prosił :mrgreen: poczekam na wieczór i zobaczę czy coś pomogło

I jak się Wejherowo podoba...trzeba było zostać do wieczora bo Wejherowo miało swoje dni :D no i była impreza :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq