Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Szarpie na gazie i na benzynie !!!!!!!


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:05, 31.10.2011

Witam wszystkich
Przestudiowałem już tyle postów że zbaraniałem.
ProszÄ™ o pomoc.
Od wczoraj Accordzik zaczął mi szarpać przy ok 2000 obrotów i powyżej . Czy przyspieszam czy jadę płynnie szarpanie występuję.Nie ma znaczenia czy jadę na benzynie czy gazie , nie ma znaczenia czy auto rozgrzane czy zimne-szarpanie cały czas jest.
Najwięcej podobnych przypadków opisanych na forach to sprzęgło , a konkretniej to łożysko.
Jeżeli ktoś miał podobny przypadek , bądź zna taką sprawę proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
  • 0

#2 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • SkÄ…d:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:09, 31.10.2011

Te szarpanie chyba bardziej pasuje do silnika niż układu napędowego. Na sprzęgło to raczej nie wygląda ani skrzynie. Bardziej pasuje do układu zapłonowego.
  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:52, 01.11.2011

Dokładnie - bardziej pasuje coś z układem zapłonowym.
Kiedy wymieniałeś świece? Wymieniałeś może palec w aparacie zapłonowym?
  • 0

#4 cmlcorp

cmlcorp
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • SkÄ…d:Aylesbury/Pyrlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:50, 02.11.2011

krokowego czysciles?
jak mniemam na zimnym silniku to masz?
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:52, 02.11.2011

Ja mam to samo w swojej a od czasu do czasu zapali sie kontrolka CHECK i wtedy jedzie już normalnie, gdy sie zatrzymam i ponownie uruchomie silnik kontrolka gaśnie. Co jest tego przyczyną??
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:02, 02.11.2011

Problem rozwiązany regulacja zaworów co raczej nie pomogło ale miałem zalane świece olejem bo uszczelniacze były do bani !
Teraz nić nie szarpie po regulacji ładnie i cicho pracuje . Mega zadowolenie z prostej i szybkiej naprawy !!!
  • 0

#7 cmlcorp

cmlcorp
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • SkÄ…d:Aylesbury/Pyrlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 02.11.2011

Ja mam to samo w swojej a od czasu do czasu zapali sie kontrolka CHECK i wtedy jedzie już normalnie, gdy sie zatrzymam i ponownie uruchomie silnik kontrolka gaśnie. Co jest tego przyczyną??


Sonda lambdy na 99%, ja sie swieci, pojedz na kompa albo wygeneruj blad to bedziem wiedziec co z tym fantem robic
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:43, 11.12.2011

Witam, ja mam problem z szarpaniem ale w dieslu. Myslalem na początku ze zalałem jakiejs ropy drugiego gatunku jednak ostatnio zalalem i na orlenie i bp ultimate i dalej to samo. Po odpaleniu jest różnie, czasem dobrze a czasem nie da sie z jedynki ruszyć bo obroty skacza. Podczas jazdy szarpie i również obroty. Czasem jak przycisne na jałowym to 5 tys obr, to mozna powiedziec ze praca silnika na kilka sekund zmienia "barwe" jakby nie ten silnik (dwa razy tak było). I czuć to szarpanie nie tylko silnika ale i tłumik az szarpie jakby sie dławił. Kontrolka Check Engine również sie zapala ale zaraz gasnie. Prosze o pomoc
  • 0

#9 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:59, 12.12.2011

A kiedy wymieniałeś i na jaki filtr paliwa?
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:28, 12.12.2011

filtr paliwa jak i powietrza wymienialem we wrzesniu...
  • 0

#11 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • SkÄ…d:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 14.12.2011

Witam, ja mam problem z szarpaniem ale w dieslu. Myslalem na początku ze zalałem jakiejs ropy drugiego gatunku jednak ostatnio zalalem i na orlenie i bp ultimate i dalej to samo. Po odpaleniu jest różnie, czasem dobrze a czasem nie da sie z jedynki ruszyć bo obroty skacza. Podczas jazdy szarpie i również obroty. Czasem jak przycisne na jałowym to 5 tys obr, to mozna powiedziec ze praca silnika na kilka sekund zmienia "barwe" jakby nie ten silnik (dwa razy tak było). I czuć to szarpanie nie tylko silnika ale i tłumik az szarpie jakby sie dławił. Kontrolka Check Engine również sie zapala ale zaraz gasnie. Prosze o pomoc


Zapytaj na forum Rovera, poniewaz diesle montowane w accordach przed 2003 pochodza z angielskiego Rovera
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:20, 17.12.2011

Witam , /podepne sie pod temat/ ja mam troszke podobny problem , mianowicie szarpie delikatnie na benzynie od 2 do 3 tys obr na gazie troche mocniej , ale wystepuje to tylko przy rozgrzanym silniku , na zimnym jest ok. I jeszcze przerywa go od 5 do 6tys na gazie (takze tylko na cieplym). Motor 2.0 131KM 97r. Nowa kopulka, palec, kable, swiece(irydowe), gaz sekwencja(stag).
Prosze o jakas pomoc
  • 0

#13 robertas33

robertas33
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:Chelm
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:45, 17.12.2011

sprawdz katalizator i obie sady umnie katalizator byl do bani mialem podobne objawy tez w nieregularnych odstepach czasu wystepowalo szarpanie
wymiana katalizatora okazala sie trafna
  • 0
Robertas

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:58, 17.12.2011

wymiana katalizatora okazala sie trafna


wymiana czy usuniecie katalizatora??
  • 0

#15 robertas33

robertas33
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • SkÄ…d:Chelm
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:06, 17.12.2011

kazdy przypadek jest inny wiec warto by bylo najpierw sprawdzic katalizator i obie sady ja napisalem co bylo umnie
a uciebie wcale nie musi byc ten sam problem lepiej sprawdz wszystkko bo tak wymieniac wszystko co kazdy pisze to szkoda troche pieniedzy
  • 0
Robertas




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq