Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

stukanie z tylu to musza byc jakies gumy ale jakie..??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 06.01.2012

niestety tak
  • 0

#32 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 06.01.2012

nie wiedziałem gdzie spytać...
otóż jak jest wybity sworzeń z przodu dolnego wahacza to jak głośno on stuka... czy jest to taki głośny stuk że "uszy chce urwać" - aż ciary przechodzą (bo takie głośne to miałem w moim poprzednim aucie), a jak jest w accordzie czy to odróżnię od innych stuków...

bo mi ostatnio coś delikatnie puka i sprawdzałem że mam wybity łącznik stabilizatora ale zastanawiam się czy to to taki dźwięk wydaje czy np. wahacz tak delikatnie w tych autach nie stuka


Kolego dolny jest slabo slyszalny, bardziej slychac gorny sworzen, jak masz lacznik stabilizatora to wymien i zobacz czy dalej cos puka, odrazu Ci mowie ze jak dawno nikt nie zagladal to trzeba ciac sruby, przynajmniej ja tak robilem i wymiana zajmuje 30 min, a nie 1,5 godz.
  • 0

#33 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:54, 07.01.2012

Moim zdaniem to pukaja amorki. Przerabialem ten temat bardzo dogłębnie. Wymienilem polowe tylnego zawieszenia a pukanie nadal bylo. Wymienilem gorne mocowania amorkow i efekt nadal ten sam. Przerabialem te tulejki w gornych mocowaniach, dawalem wiecej podkladek zeby gumki sie mocniej scisnely i nic :((((
Mam polifta i mysle ze poszla tam jakas wadliwa seria amorkow ktora puka gdzies wewnatrz amortyzatora. Tez mam sprawnosc 70% i nie chce wydawac 600-700 zl aby tylko wyciszyc delikatne stuki.
Mysle ze autor tematu zamienil amory sprawne pukajace na sprawne pukajace :)
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#34 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:52, 07.01.2012

nie chce wydawac 600-700 zl


jak dobrze zakręcisz to poniżej 500 wyrwiesz Kayaby
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#35 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:28, 07.01.2012

Autor tematu czyli ja postanowił się za bardzo w to nie wczuwać...
Muszę wymienić rozrząd, olej i filtry, na głowie mam oc i zaraz później przegląd tak że jak sami widzicie stukanie odchodzi na dalszy plan :mrgreen:
  • 0

#36 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:16, 08.01.2012

jak sami widzicie stukanie odchodzi na dalszy plan :mrgreen:

Identycznie jak u mnie :) Po wyrzuceniu kilkuset zl w bloto odpuscilem sobie dalsze proby wyeliminowania stukow. nie bede wymienial amorow bo sa jeszcze calkiem sprawne. Podglaszam radio i probuje ich nie slyszec. Choc musze powiedziec ze jest to jedyny niepozadany dzwiek w kabinie (oprocz swierszcza w desce :))
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#37 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 08.01.2012

Witam mi stuka ale praktycznie na prostej drodze delikatne puknięcia a na dołkach czy garbach jest ok. Górne mocowanie amora?? amorki sprawne.
  • 0

#38 Łagot

Łagot
  • Forumowicz
  • 428 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:1,9
  • Wersja:LS
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:43, 08.01.2012

Może być, że poduszki amortyzatora się wytrzaskały.
  • 0

#39 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:40, 08.01.2012

Witam mi stuka ale praktycznie na prostej drodze delikatne puknięcia a na dołkach czy garbach jest ok. Górne mocowanie amora?? amorki sprawne.


Ja bym obstawial gumy drazka stabilizatora jesli nie to laczniki drazka stabilizatora, sprawdz i daj znac.
Pzdr
  • 0

#40 spurek

spurek
  • Forumowicz
  • 432 postów
  • Skąd:Poznań/Suchy Las
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:ciągle mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 00:22, 10.01.2012

..u mnie są amorki Koni.... a stuka także ;/ Gumy staba zmieniałem... i ciągle stuka. Wydawało mi się że stuka słabiej... ale to chyba placebo. Każdą dzi dziurę....nawet najmniejszą słychać. Ja obstawiam górne mocowanie... bo reszta, tj dolna część zawieszenia jest si- sprawdzane wielokrotnie na szarpakach, podnośnikach itp.
  • 0

Wartburg 353S 1987->ED9 1991->ED9 1990->ED9 1991->EE8 1991->CH1 2001 + CG4 2000 + RD2 USDM 1999 -> YD1 2006  + dożywotnio wymarzone NA1 1992 

ATR by spurek :  http://www.accordklu...yper-by-spurek/


#41 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:10, 15.01.2012

tak mi sie przypomnialo ze u mojego bratga w jego aucie (volvo s60) tez czasem walilo i to ostro (u niego akurat z przodu) i przyczyna byly sprężyny na dole amora ocieraly sie o siebie i powodowaly halas
po nawinięcu szlaufu na ta czesc sprężyny która dotykała się problem ustał (wiecie chodzi mi o tą część nie na samym koncu sprezyny a jak by drugie kółko które jeszcze leży na ostatnim zwoju sprężny)
  • 0

#42 Wiker

Wiker
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Nowy Sącz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:20, 22.01.2012

Panowie a co może by przyczyną brzdęknięć i stuków w tylnym zawieszeniu po prawej stronie tylko wtedy gdy jest deszczowa pogoda na zewnątrz? Najczęściej problem występuje nie na dziurach tylko podczas skręcania, kiedy samochód się przechyla i przejazdu przez progi zwalniające.Miał ktoś z Was może takie problemy?
  • 0

#43 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 22.01.2012

Witam mi stuka ale praktycznie na prostej drodze delikatne puknięcia a na dołkach czy garbach jest ok. Górne mocowanie amora?? amorki sprawne.


Ja bym obstawial gumy drazka stabilizatora jesli nie to laczniki drazka stabilizatora, sprawdz i daj znac.
Pzdr


To odpada zmieniłem i dalej puka :)
  • 0

#44 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:07, 22.01.2012

Panowie a co może by przyczyną brzdęknięć i stuków w tylnym zawieszeniu po prawej stronie tylko wtedy gdy jest deszczowa pogoda na zewnątrz? Najczęściej problem występuje nie na dziurach tylko podczas skręcania, kiedy samochód się przechyla i przejazdu przez progi zwalniające.Miał ktoś z Was może takie problemy?


mam to samo - identyko - brzdęknięcie przy skręcie w prawo po prawej stronie z tyłu, a jak będzie
jakaś nierówność na tym zakręcie to brzedęknie mocniej

i wiesz że chyba rzeczywiście jak jest bardziej wilgotno to się nasila, teraz w szczecinie ciągle pada
i o ile to występowało wcześniej raz na dzień/dwa dni tak teraz mam ze dwa/trzy razy na dzień :roll:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#45 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:15, 11.02.2012

u mnie takie odgłosy dawała tuleja na górnym wachaczu z tyłu..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq