Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

stukanie z tylu to musza byc jakies gumy ale jakie..??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#16 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:50, 30.10.2011

Wymien sobie gumy drazka strabilizatora tyl (2 szt) i laczniki drazka stabilizatora (2szt) ostatnio to przerabialem, polecam laczniki MOOG'a i powinna nastac bloga cisza.
Pzdr


Nie przeczytales tematu od poczatku, zrob to i sie przekonasz, ze autor juz wymienial te czesci :j
  • 0

#17 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:36, 31.10.2011

Fakt wymienil, to zostaje gorne mocowanie amorka, chociaz nie wiem co tam moze jeszcze pukac...
  • 0

#18 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:13, 31.10.2011

Zanim sie wezmie za te mocowanie amorow, to trzeba pare prozaicznych rzeczy sprawdzic, wiem, ze to moze rzecz oczywista, ale czy na pewno w bagazniku, lacznie z przestrzenia pod podloga bagaznika, nic nie lata luzem? Kolo zapasowe dobrze przykrecone? Uszczelka tylnej szyby nie puka? W polce tylnej glosniki, subwoofer czy cokolwiek tam jest, sa sztywne?

Skoro twierdzisz, ze to musza byc jakies gumy, to czy aby na pewno gumy w apteczce nie stukaja? :mrgreen:
  • 0

#19 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:47, 31.10.2011

mi tez coś zaczęło stukać po lewym tyle i to cały czas słychać,byłem na diagnostyce - szarpali autem długo i nic nie stwierdzili i powiedzieli że trzeba jeździć i czekać aż coś klęknie na amen :mrgreen: :mrgreen: więc jeżdże i czekam 8-)
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#20 Rafał_87

Rafał_87
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Świętoszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 08.11.2011

mi tez coś zaczęło stukać po lewym tyle i to cały czas słychać,byłem na diagnostyce - szarpali autem długo i nic nie stwierdzili i powiedzieli że trzeba jeździć i czekać aż coś klęknie na amen :mrgreen: :mrgreen: więc jeżdże i czekam 8-)


hehe dobrze powiedziane :-) bo u mnie też stuka i na diagnostyce nic a nic nie wyszło więc zastanawiam się czy to nie te górne mocowanie amorka ale póki co to zrobię tak jak kolega i będę jeździł póki coś się nie wyrobi hehe :mrgreen: a potem wymienię tę część i tyle :-)
  • 0

#21 rmichalski8

rmichalski8
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:38, 22.11.2011

witam wszystkich te stuki puki z tyłu doprowadzają mnie już do szaleństwa wymieniłem końcówki i gumy stabilizatora nic nie pomogło i stuka dalej doczytałem się gdzieś na necie że jeszcze przyczyną może być luz bo są wyrobione prowadnice zacisków hamulcowych więc dziś się za to zabiorę przesmaruję wszystko i dam znać czy coś pomogło

no i po robocie przesmarowane wszystko i wyobraźcie sobie nastała błoga cisza w reszcie mogę spokojnie spać :ok :db
  • 0

#22 89halski89

89halski89
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Rybnik
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:39, 12.12.2011

hmmm o tym nie słyszałem. też mam takie denerwujące stuki z tyłu. Tez wymieniłem gumy i łączniki na stabilizatorze i nic. Więc narazie to zostawiłęm bo myślałem, że to będzie to górne mocowanie. Ale spróbuje jeszzce zrobić to co ty przy tych hamulcach jak mi zdrowie na to pozwoli.
  • 0
Był Mitsubishi Colt 1,3 75km 98r
Był Renault Megane Classic 1,4 75 km 97r
Jest http://www.accordklu...ighlight=halski

#23 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:55, 12.12.2011

U mnie było tak. Nic nie stukało wymieniłem całe amory spreżyny itp na z polifta(chciałem żeby był bardziej miękki) różnicy nic, poza tym że zaczeło z obu stron stukać- cholernie denerwujące szczególnie pierwsze kilkaset metrów po postoju. Po wyjęciu amorków wszystko wygląda super gumy górne gniazda itp- stuka dalej. Postanowiłem wsadzić spowrotem stary jeden na próbe i cisza z tej jednej strony. Gdzie zostal ten z polifta dalej stuka starego nie moge wsadzic bo musiałem fleksem go ciąć górna sruba nie chciała się odkrecić. Gdzieś wyczytałem że amorki miały jakąś wade że mimo sprawności stukają. I jeszcze jedno-do wymiany czegokolwiek z tyłu nie trzeba sciągaczy wystarczy najlepiej pomoc drugiej osoby mi się udało samemu :-P
  • 0

#24 wluka85

wluka85
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:15, 05.01.2012

nie wiedziałem gdzie spytać...
otóż jak jest wybity sworzeń z przodu dolnego wahacza to jak głośno on stuka... czy jest to taki głośny stuk że "uszy chce urwać" - aż ciary przechodzą (bo takie głośne to miałem w moim poprzednim aucie), a jak jest w accordzie czy to odróżnię od innych stuków...

bo mi ostatnio coś delikatnie puka i sprawdzałem że mam wybity łącznik stabilizatora ale zastanawiam się czy to to taki dźwięk wydaje czy np. wahacz tak delikatnie w tych autach nie stuka
  • 0
Mój Accord 1999

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:39, 05.01.2012

Ja mam podobny problem, oczywiście gumy powymieniane, na szarpakach nic nie wychodzi, ale objaw jest taki że stukanie pojawia się tylko gdy na tylnej kanapie ktoś siedzi, czyli obciążenie powoduje stuki na dolkach. Czy to moga być górne mocowanie amortyzatora? Może sprężyna pęknięta?
  • 0

#26 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 12:01, 05.01.2012

to ja Wam podpowiem co u mojego brata w Acco się pojawiło

były stuki jakby waliło coś w zawieszeniu

okazało się, że stuka klocek w zacisku- sprawdźcie u siebie bo podejrzewam, że to będzie to jak już kolega pisał wyżej

pozornie nie na to wygląda ale u siebie w Mazdzie 6 też szukałem stukania prawie 3 miesiące - w końcu ją powoli toczyłem po trelinkach autem a mechanik szedł i szukał - okazało się, że klocek miał dosłownie milimetr luzu a pukało niemiłosiernie ! Polecam to sprawdzić.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#27 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:59, 05.01.2012

z moich doświadczeń (obszernych) wynika, że w acco NAJBARDZIEJ słyszalne są stuki od mocowań górnych amorków. następny jest stabilizator. u mnie po wymianie mocowań (kayaba) przejechałem 30000 km i znowu z jednej strony padły.
jest to MEGA ch* element tego samochodu, który nie sprawdza się w żadnym stopniu.
zaczynajcie od tego wymiany, bo nie jest drogie.
  • 0

#28 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:26, 05.01.2012

ale co dokladnie tam stuka?
  • 0

#29 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:04, 06.01.2012

gorne mocowanie amortyzatora. takie dwie stożkowe gumki, które są na samej górze. komplet na obie strony kosztuje 50 pln
  • 0

#30 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:19, 06.01.2012

zeby je wymienic trzeba wyjmowac amortyzator?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq