Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mięknie pedał hamulca, czy to normalne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:33, 22.10.2011

witam.pytanko moze i banalne ale zastanawia mnie fakt czy to normalny objaw ze pedal powoli wpada w podloge, tzn. na postoju silnik wlaczony i jak nacisne na hamulec mocno i trzymam to powoli z oporem wpada w podloge tak jak przy odpowietrzaniu. Hamulce dzialaja bez zarzutu wszystko jest ok plyn nie ucieka nie ma zadnych wyciekow i sa odpowietrzone przy hamowaniu podczas jazdy mocne nacisniecie do zatrzymania nie powoduje ze pedal wpada. z gory dzieki za odpowiedzi
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 13:31, 22.10.2011

Do wymiany pompa wspomagania
  • 0

#3 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:49, 22.10.2011

tez tak mam kiedy wlaczona jest klimatyzacja, pedal wtedy lekko wpada z tym, ze mam skrzynie automatyczna,
  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8875 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 14:29, 22.10.2011

Do wymiany pompa wspomagania


A możesz wyjaśnić dlaczego? Bo podobnie mam u teścia w Patrolu.
Wymienione gumki na pompie, na wszystkich cylinderkach, nowe szczęki i kocki i pedał po odpaleniu powoli wpada w podłogę. Przy mocnym hamowaniu jest ok. Heble utrzymują auto bez problemu nawet jak próbowaliśmy pod górkę pod którą niestety nie podjechał, bo 4x4 i reduktor nie wystarcza :-D i nie da się podjechać bez blokady mechanizmu różnicowego.

Po prostu już membrana nie trzyma? Bo przy zgaszonym silniku pedał nie wpada
  • 0

#5 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 14:58, 22.10.2011

A możesz wyjaśnić dlaczego?


Pompa puszcza powietrze i się zapowietrza
  • 0

#6 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:50, 22.10.2011

Jezeli tak sie dzieje przy wlaczonej klimie, to normalne.
  • 0

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 17:18, 22.10.2011

ok to kto pierwszy podjeżdża do mnie i mi udowodni, że po naciśnięciu z całej siły pedał nie wpada w podłogę na zapalonym silniku - musze to zobaczyć

Brodziu lekko naciskasz pedał na światłach jak stoisz i ci wpada w podłogę? czy po prostu nudziło ci się i postanowiłes sprawdzić czy po naciśnięciu pedał wpadnie w podłogę? :mrgreen: obstawiam to drugie :-) Jeśli tak to jeździj spokojnie ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8875 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 17:25, 22.10.2011

A możesz wyjaśnić dlaczego?


Pompa puszcza powietrze i się zapowietrza


Nie łapię - pompa hamulcowa puszcza powietrze? Skąd?
Jedyne co może puszczać powietrze, to membrana na serwie, lub zaworek na przewodzie podciśnienia.
  • 0

#9 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:16, 22.10.2011

Brodziu lekko naciskasz pedał na światłach jak stoisz i ci wpada w podłogę? czy po prostu nudziło ci się i postanowiłes sprawdzić czy po naciśnięciu pedał wpadnie w podłogę? :mrgreen: obstawiam to drugie :-) Jeśli tak to jeździj spokojnie ;-)

hehe nie nudzilo mi sie ale w tamtym tygodniu wymienialem wszystkie klocki i dzis postanowilem jeszcze odpowietrzyc hamulce zeby miec wszystko porobione no i tak sie zaczalem zastanawiac nad tym. musze mocno nacisnac zeby pedal zaczal schodzic. przy ostrym hamowaniu,przy normalnym przy staniu na swiatlach itp itd jest ok nigdy nie mialem problemow z heblami wiec z czystej ciekawosci chcialem sie dowiedziec jak to jest u was.
a to ze pompa puszcza powietrze to jesli chodzi o pompe wspomagania to tam sie nei ma co zapowietrzyc a jesli chodzi o pompe hamulcowa to tam nic nie puszcza ;-) plynu ani kapke nie ubywa wszedzie sucho :) a to co do klimy to ciekawe az sprawdze jutro ale co ma klima do hamulcow?? no coz dzieki i czekam na pozostale wypowiedzi.pozdrawiam
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#10 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:13, 23.10.2011

Nie wiem co ma, ale jak stoje powiedzmy na swiatlach z zalaczona klima i mam noge na pedale, przepraszam, na geju hamulca, to co jakis czas czuc spadek oporu na nim. Nie wiem, czy to zwiazane z zalaczaniem/wylaczaniem sprezarki, ale cos takiego jest :j
  • 0

#11 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:02, 23.10.2011

u mnie nie ma roznicy czy AC off czy on pedal zachowuje sie tak samo :lol:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#12 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 23:28, 23.10.2011

@Brodziu
Jeżeli przy jednostajnym naciśnięciu na pedał hamulca pedał stopniowo zapada się w podłogę to poza ew. nieszczelnościami (widocznymi wyciekami), które jak rozumiem zostały wykluczone, oznacza to niestety najprawdopodobniej "przpuszczanie płynu" na pompie hamulcowej. Tzn. robocza uszczelka przepuszcza płyn hamulcowy pomiędzy obszarem wysokiego ciśnienia a obszarem niskiego ciśnienia (do którego jest podłączony zbiornik płynu). Nie będziesz widział żadnych wycieków gdyż to jest wewnętrzny przeciek pompy. Nie jest to normalne i wymaga pilnej naprawy. Miałem to samo w Fiacie kiedyś i wymieniałem pompę...

Na wyłączonym silniku objaw może nie występować gdyż po kilku naciśnięciach pedału schodzi podciśnienie z serwa, wspomaganie przestaje działać i musiał byś naciskać naprawdę mocno, żeby to wystąpiło.

Nie jest to też nieodpowietrzenie gdyż ono objawia się efektem pompowania tj. pierwsze naciśnięcie hamulca jest łatwe (wchodzi w podłogę) a po kolejnych pedał robi się coraz twardszy i skuteczność hamowania wzrasta.

@Reszta kolegów
Nie jest to usterka związana z nieszczelnością serwa, gdyż tego typu usterki powodują osłabienie wspomagania a nie zapadanie się pedału pod stałym naciskiem (co by mogło być spowodowane tylko stopniowym wzrostem siły wspomagania a nie jej spadkiem).

Wyczuwalne skokowe zagłębienie się pedału (ale nie płynne zapadanie !) pod stałym naciskiem w momencie włączenia się sprężarki klimy jest normalne ! Jest spowodowane tym, że w momencie załączenia sprężarki silnik pracuje pod większym obciążeniem, wzrasta podciśnienie w dolocie z którego to jest "zasilane" serwo i w efekcie układ zachowuje się tak jakbyśmy mocniej nacisnęli pedał (choć tego nie zrobiliśmy, zrobiło to jakby za nas wspomaganie). Ten efekt jak pamiętam jest opisany w instrukcji serwisowej lub instrukcji pojazdu jako normalne zachowanie. No i dowodzi też tego, że zapadanie się pedału nie jest związane z nieszczelnością układu podciśnienia (bo ona powodowała by coś odwrotnego - spadek siły wspomagania a nie wzrost). Ten efekt występuje raz na dane naciśnięcie pedału - kolejne włączenia sprężarki jeżeli nadal będziemy trzymać wciśnięty pedał nie będą już tak widoczne. Ale jeżeli puścimy i znów naciśniemy to kolejne włączenie sprężarki znów spowoduje ten efekt.

Nieszczelność serwa wspomagania (najczęściej to psuje się jednak nie samo serwo a zawór jednokierunkowy) dość łatwo sprawdzić i chyba też to opisuje instrukcja serwisowa. Należy zgasić silnik, poczekać kilka minut i nacisnąć hamulec. Jeżeli podciśnienie w układzie jest to pedał zachowa się tak jak przy włączonym silniku tj. da się łatwo wcisnąć. Jeżeli będzie bardzo twardy (tak jak po wyłączeniu silnika i kilku naciśnięciach) to znaczy, że w układzie podciśnienia jest nieszczelność. Normalnie bardzo długo po zgaszeniu silnika podciśnienie się utrzymuje i wspomaganie za pierwszym naciśnięciem hamulec zadziała tak jakby silnik nadal pracował.
Muszę sprawdzić ale wydaje mi się, że u mnie podciśnienie utrzymuje się przez całą noc do rana tj. rano jak naciskam hamulec jeszcze przed odpaleniem silnika to pedał jest nadal "normalnie miękki". I na pewno w czasie pracy silnika nie zapada się w podłogę pod stałym naciskiem (z pominięciem jednorazowego "uskoku" który pojawia się jeśli w czasie naciskania załączy się sprężarka klimy).
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#13 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:35, 25.10.2011

klosz007 Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. w sobote jade na serwis wiec wspomne o tym panom z Hondy zobaczymy czy beda wiedziec o czym mowie. dam znac co oni na to ;)dzieki i pozdrawiam
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#14 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:33, 27.10.2011

Lepiej szybko napraw lub wymień pompę bo mięknący pedał hamulca np. przy staniu pod górkę to nie jest śmieszna sprawa ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#15 mietek440

mietek440
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:47, 27.10.2011

mam podobny objaw ,mięknie po pod pompowaniu i wciśnięciu pedału hamulca ,kolega ma accorda od nowości ma taki sam objaw , więc uważam że tak ma być
  • 0

Andrzej
 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq