Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pas bezpieczeństwa kierowcy zablokowany auto po strzale;/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mick99

mick99
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:17, 18.10.2011

Witam,
Gdzie mogę odblokować zacięty pas bezpieczeństwa czy da radę samemu to zrobić? :-(
  • 0

#2 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:52, 18.10.2011

Ten pas jest już"wystrzelony". Pewnie świeci się kontrolka od airbagu? Podobno można taki pas odblokować ale i tak kontolka będzie sięświecić także chyba lepiej poszukać na używanego sprawnego pasa
  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#3 accord007

accord007
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Karpacz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 18.10.2011

mick99,

kolego pas mozna odblokowac ale przy następnym strzale juz nie zadziala. Tak jak uniu mówi lepiej kupic uzywany. Najwazniejsze jest bezpieczenstwo :-D
  • 0

#4 mick99

mick99
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:36, 19.10.2011

Kontrolka miga tylko podczas jazdy bo pas jest nie zapięty? a jak zabrać się do tego odblokowania ?
  • 0

#5 accord007

accord007
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Karpacz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:37, 19.10.2011

mick99,

Po 1 muszisz cały pas wyciągnąc. Ja jak rozbierałem za dwa lata temu to go wyciągłem, pojechalem do mechanika i rozebrał cos pomajstrował i odblokował. Ale pas po odblokowaniu juz nigdy sie nie zatnie.
  • 0

#6 mick99

mick99
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:08, 19.10.2011

nie odłączałeś akumulatora przy wyciąganiu?
  • 0

#7 accord007

accord007
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Karpacz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:06, 19.10.2011

mick99,

nie co Ty. Ja ostatnio nawet odłączyłem kurtyne prawą i poduche siedzenia(nie rozłanczając akumulatora) potem je znowu podpoiłem i nawet kontrolka Airbaga sie nie zaswieciła.
  • 0

#8 hubi0

hubi0
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:pl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:33, 13.12.2011

witam.
może troche odkopuję ale mi się udało samemu na szybko odblokować. rozwiązanie jest chwilowe ale myśle że skuteczne ponieważ przy mocniejszym szarpnieciu się blokuje więc podstawą funkcję spełniał.
niestety niemam zdjęć ale spróbuje to jakoś opowiedzieć.

1.
Kiedy już zdejmiemy uszczelki z drzwi żeby odczepić zamocowaną na zatrzaskach plastikową osłonę rolki z pasem, zauważymy ów rolkę ;)

2.
odkręcamy ją i odpinamy wtyczkę

3.
po jednej stronie rolki znajduję się biały plastik w którym jest wahadełko i się go NIE czepiamy.
natomiast po drugiej stronie jest pomarańczowy plastik ze sprężyną oraz metalowy napinacz. Te elementy okręcamy, nie zważając na to że rozkręca nam się spreżyna.

4.
gdy juz zdejmiemy spreżynę i napinacz z ośki rolki, w napinaczu zobaczymy coś podobnrgo do trybika kasety magnetofonowej, a w tym czymś będa powciskane, i pourwywane (jakby mosieżne) druty.
te druty należy wydłubać. a ja dla bezpieczeństwa rozwierciłem jeszcze ten trybik w napinaczu żeby sie nic nie zacieło.

5.
zakładamy zpreparowany napinacz i przykręcamy.

6.
zwijamy pas i zakładamy na ośkę sprężynę (ten pomarańczowy plastik) ale nie do końca, tylko tak żeby sprężyna się zablokowała swoim trybikiem na osi, a nastepnie nakręcamy ręcznie spreżyne, ale nie do samego oporu.
gdy zrobimy już kilkanaście obrotów, dociskamy spreżynę na swoje miejsce i sprawdzamy ćzy pas się swobodnie rozwinie i zwinie. jeżeli nie, nakręcamy sprężyne dalej aż do skutku i przykręcamy śrubami.

7.
tak przygotowaną rolkę przykrecamy do słupka i możemy już jeździć zapięci bezpiecznie w pasach, do czasu jak przyjdze nam nowy pas.

mam nadzieje że ktoś zrozumie mój zapis i że komus się przyda.

pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq