Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czesciowo zardzewiala tylna tarcza - czy wymianiac ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:13, 25.03.2009

Czesc Koledzy! Mialem wymienione tylne klocki po zakupie auta gdyz byla roznica w sile hamowania, i faktycznie jeden byl mocno i nierowno zuzyty. Zdaje sie, ze jedna prowadnica byla zapieczona a ja frajer nie dopilnowalem mechanika przy wymianie myslac, ze on to sprawdzi. Smigam teraz ale na tarczy jest caly czas rdza do polowy. Czy taki stan tarczy kwalifikuje ja do wymiany czy jeszcze sie dotrze po zrobieniu zacisku ?

ps. jak na moj gust to aktualne tarcze sa chyba od nowosci bo ranty maja juz spore (przebieg 113 kkm)

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:15, 25.03.2009

Daj jakas fotke to sie oceni :)
Jesli hamuje ok i równo to nie ma co wymieniac narazie.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:36, 25.03.2009

Czołem! najpierw napraw zacisk, a nie wymieniaj i myślę, że wtedy wszystko będzie dobrze. tarcze też można samemu "naprawić". kiedyś w Civicu zeszlifowałem ten rant i zrobiłem na nich jeszcze wiele kilometrów. podejrzewam, że nowy właściciel auta jeździ tak dalej.

#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 25.03.2009

zależy jak bardzo tarcza jest skorodowana dla świętego spokoju kupiłbym nowe zwłaszcza że przelatały już swoje.
F1

#5 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:16, 22.04.2009

Czesc. Przeglad techniczny pokazal, ze tylne hamulce dzialy z taka sama sila i w normie pomimo podrdzewialej tarczy. Prowadnica ktora byla kiedys zapieczona juz dziala i wydaje sie, ze po jakims czasie tarcza by sie dotarla i blyszczala. Teraz juz nie ma tego problemu bo wszystkie tarcze i klocki wymienione na nowe. Stare tarcze - orginaly hondy przy przebiegu 116kkm okreslone przez diagnoste i mechanika jako w cakiem dobrym stanie i kazali je zachowac na wszelki wypadek :)

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:14, 22.04.2009

MarekFinlandia, tez mam troche pordzewiale, nie jest to pol jak piszesz, ale z 5mm od rantu, na calym obwodzie. Pytalem sie o to jak wymieniali mi klocki. Powiedzieli, ze nie rzutuje, mozna jezdzic i szkoda kasy, a przy nastepnej wymianie klockow wymieni sie tez tarcze. Potem bylem na przegladzie gwaranacyjnym w innym ASO i nic nie mowili, ze tarcze sa do wymiany. Takze olalem to i jezdze.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:07, 26.04.2009

nowe klocki i stoczyc czesc tarczy tak zeby rowno przylegaly

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#8 jacant

jacant
  • Forumowicz
  • 14 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 15.10.2009

mialem pordzewiale tarcze z tyl, bo byly zaciski pozapiekane, poczyscilem je i prawa strona jest juz wyswiecona, natomiast lewa nadal jest cala we rdzy
nie wiem co by na to zaradzic, tarcze nie maja rantu, klocki maja po ok 0,5 cm, przy hamowaniu jest OK wszytsko, przeglad przeszlo rowno...

#9 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 22:08, 15.10.2009

Jeżeli jest to tylko rdzawy nalot nalot a prowadnice zacisku nie są zapieczone to powinno się dotrzec.A jeśli ta warstwa jest zeskorupiała to zniszczy Ci klocki.Przetocz tarcze jak jest jeszcze wystarczająco gruba

#10 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:36, 17.10.2009

jezeli jest rdza to klocek nigdy jej nie dotrze
ta rdza bedzie wycierała klocek a nie na odwrót
mozna to przetoczyc i bedzie dobrze oczywiscie zakładajac nowe klocki po toczeniu

#11 ks84

ks84
  • Nowy
  • 5 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 29.12.2009

Witam! Mam taki problem ze musze wymienic klocki, bo z tylu juz chrobocze i to wiem ze klocki do wymiany. Dylemat mam z tarczami na tarczach sa bardzo cieniutkie ciemne rysy, czy delikatne pekniecia oraz miejscami rdzawe zgrubienia nie jest to nalot taki jak po deszczu. Chodzi czy tarcze w takim stanie nadaja sie do wymiany. Dodam tez ze z przodu jest juz rant ok 1,5-2mm.

#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:35, 29.12.2009

Musisz zmierzyć tarcze, ich grubość jeśli nie są poniżej grubości minimalnej to można jeździć.
Raczej mało realne że twoje tarcze mają pęknięcia bo by się rozsypały ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:39, 29.12.2009

Do wymiany na pewno tył.Nie ma co ryzykować jeśli sa choćby podejrzenia pęknięc.

#14 ks84

ks84
  • Nowy
  • 5 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 29.12.2009

Dla swietego spokoju wymienie wszystkie tarcze, tylko jak by ktos podal dokladny opis krok po kroku jak to zrobic (wymiana tarcz i klockow), ewentualnie link do opisu. Dzieki z gory za pomoc :-)

#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:09, 29.12.2009

PRzynajmniej tu poszukaj
Masz i tył i przód, tak samo wymienia się w VI jak i w VII

http://www.accordklu...wforum.php?f=24

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq