Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Bagażnik-nie otwiera się klapa bagażnika.

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:58, 16.10.2011

Mam Accorda z 2004 r. Od kilkunastu dni mam problem. Nie wiem co się stało ale nie mogę otworzyć klapy bagażnika. Reaguje tylko na otwarcie z pilota i z kabiny. Czy to linka czy jakiś inny problem? Miał już tak ktoś. Wydaje mi się, że już kiedyś/może w 2010r/ miałem i tak jak nagle wystąpił problem tak nagle samo zaczęło działać. Pozdrawiam
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#2 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:36, 16.10.2011

Sprawdź, czy nie wyłączyłeś otwierania "ręcznego" przestawiając wyłącznik suwakowy który jest pod tylną półką w okolicy trzeciego światła stop. Czasem pakując coś większego do bagażnika łatwo go przestawić a to dezaktywuje ten przycisk nad tablicą rejestracyjną. Zresztą, to nie takie złe - przynajmniej żaden dow*cenzura*niś nie otworzy Ci bagażnika np. jak stoisz na światłach...
Jak nie pomoże, to pozostaje poszukać w instalacji elektrycznej.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#3 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:10, 17.10.2011

Dziękuję za informację. Zaraz po pracy sprawdzę. Myślę, że jest to możliwe gdyż pakowałem torby jadąc na lotnisko a po powrocie z wczasów przestało działać. Pozdrawiam i dam znać.

[ Dodano: 2011-10-23, 10:59 ]
Kolego zapomniałem. Oczywiście miałeś rację, wystarczyło przełączyć ten guzik w odpowiednią pozycję. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
  • 0
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#4 kolumb

kolumb
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Skąd:ZST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 12.03.2012

Witam, dzisiaj dokładnie taki sam problem wystąpił i u mnie. Nie mogłem otworzyć ręcznie pokrywy bagażnika. Lekko podminowany przewertowałem manual serwisowy, już planowałem jak tu się dostać do linki zamka bo może ją szlak trafił :D. Jednak po chwili coś mnie tknęło by zapuścić żurawia na forum klubu, a nóż widelec ktoś miał podobną sytuację. Bingo! Wkładając dziś wózek do bagażnika przestawiłem suwak ;D Dziękuje Zbyszku za dobrą poradę. Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

First man, then machine !


#5 Bierek

Bierek
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kraśnik/Pruszków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:26, 13.03.2012

Cześć! Ja też mam problem z klapą bagażnika tylko że u mnie wyglada to tak: Otwiera się tylko linką. Pilotem nie działa, guzikiem nie działa. Nie mam żadnego przełącznika o którym mowa wyżej. Test samdiagnozy nic nie wykazał. Odpiolem kość przy zamku Niebiesko czarny ma cały czas 12V. czarny jest masowy. na zólto zielonym nic sie nie dzieje nawet po nacisnieciu otwierania. Miał ktoś taki przypadek????
  • 0

#6 czyzyk89

czyzyk89
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Opole / Bielefeld
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:22, 03.12.2013

a czy orientuje sie ktos jak to wyglada w 8gen?? bo nie umiem otworzyc klapy recznie, otwiera sie tylko i wylacznie z pilota... :(
  • 0

#7 daro800

daro800
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gloucester-Ostrołęka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:53, 09.12.2013

Witam
Mam ten sam problem ale nie mogę znaleść tego suwaka o jakim mowa :mrgreen:
Może ktoś z forumowiczów podesłać zdjęcie gdzie go szukać,będę wdzięczny bo być może w złym miejscu go szukam.
Pozdrawiam
  • 0
daro800

#8 Bierek

Bierek
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kraśnik/Pruszków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:09, 09.12.2013

Bo te suwaki nie były chyba we wszystkich VII ja tez szukałem i go nie mam. U mnie nie otwierała się klapa z pilota ani guziczkiem w klapie po kilku godzinach szukania okazało się że przełamały się przewody w miejscy gdzie zginają się przy otwieraniu klapy.
  • 0

#9 kapek

kapek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.4
  • Wersja:E
  • KM:19
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 08.05.2014

Bierek, mógłbyś opisać gdzie dokładnie złamały Ci się przewody (jak rozumiem wersja sedan)? Mam podobny problem - mogę otworzyć klapę jedynie przyciskiem z kabiny. Nie reaguje ani na rączkę w klapie ani na pilota (choć gdy wciskam przycisk na pilocie, to słyszę tak jakby coś się chciało przesunąć, ale nie do konca działało).

 

PS. Suwak w bagażniku przestawiony na ON, więc tutaj problemu nie ma. Zna ktoś może rozwiązanie?


  • 0

#10 kapek

kapek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.4
  • Wersja:E
  • KM:19
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:56, 28.05.2014

Ok, temat wreszcie ogarnięty. Padło uzwojenie w silniczku od klapy. Szybka wymianka i po kłopocie:)


  • 0

#11 Migal

Migal
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:176
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:45, 27.08.2014

Odkopuję trochę temat.

U mnie znowu wszystko działa, otwiera i z przycisku nad rejestracją, i ręcznie, natomiast z pilota nie.

Pilot działa drzwi otwiera normalnie, a klapy nie chce nie pomaga przytrzymywanie guzika można go i z 5 min trzymać i tak nie otworzy.

Macie jakieś pomysły?


  • 0

#12 Cela85

Cela85
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Wiązów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:44, 01.09.2014

Wersja VII problem z otwieraniem bagażnika... Działa tylko od wewnątrz, przy klapie nie reaguje z pilota słychać jedynie przekaźnik w okolicach pedałów. Pomoże ktoś? Stało się to po przyjeździe nad morze z załadowanym pełnym bagażnikiem. Dodam że przełącznika nie widać. Może ktoś wysłać fote gdzie ewentualnie ten przełącznik się znajduje??? Z góry dzięki!
Wersja VII problem z otwieraniem bagażnika... Działa tylko od wewnątrz, przy klapie nie reaguje z pilota słychać jedynie przekaźnik w okolicach pedałów. Pomoże ktoś? Stało się to po przyjeździe nad morze z załadowanym pełnym bagażnikiem. Dodam że przełącznika nie widać. Może ktoś wysłać fote gdzie ewentualnie ten przełącznik się znajduje??? Z góry dzięki!
  • 0

#13 Cela85

Cela85
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Wiązów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:37, 20.09.2014

Dziękuję za informację. Zaraz po pracy sprawdzę. Myślę, że jest to możliwe gdyż pakowałem torby jadąc na lotnisko a po powrocie z wczasów przestało działać. Pozdrawiam i dam znać.

[ Dodano: 2011-10-23, 10:59 ]
Kolego zapomniałem. Oczywiście miałeś rację, wystarczyło przełączyć ten guzik w odpowiednią pozycję. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam


Witam czy w Twoim temacie opisujesz accorda 7 czy 8 generacji? Bo mam dokładnie taki sam problem. Zaraz po przyjeździe na wakacje z pełnymi torbami przestał działać bagażnik z pilota i załącznika z klapy. Działa tylko kilka przy fotelu kierowcy.
  • 0

#14 boomer5

boomer5
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:ok. Łowicza
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 13.12.2014

vii gen sedan nie mam tego przełącznika w bagażniku a nie działa tylko otwieranie przyciskiem w klapie czy to micu?


  • 0

#15 waldemar

waldemar
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 15.12.2014

w mim jest ten przełacznik ale jest wyłaczony a problem nie znika do tego centralny zacza sie zamykac sam po przekreceniu kluczyka


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq