Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Opony - Continental ContiSportContact 3 - opinie

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:13, 27.09.2011

Contisportcontact3 piszczą!
Nawet hamując z nogą do oporu ciężko o jakiekolwiek piszczenie.
Nawet jak bardzo szybko ładowałem się w łuki (naprawdę szybko) ronda czy inne rzeczy to nigdy nie zapiszczały.
W moim odczuciu te gumy na pewno nie są miękkie i naprawdę kleją się asfaltu nie miłosiernie.
I nie jedna osoba to już zauważyła.

Może jakaś inna partia lub coś innego ma na to wpływ, ale to naprawdę dziwne.
  • 0

#17 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 28.09.2011

Panowie,
dzięki za opinie. Bridgestony sprawdziłem: Turanza ER300 w rozmiarze, który potrzebuje ma za niski indeks nośności.
Problem ząbkowania bierze się stąd, że moje auto lata 98% trasy na pusto tzn. ja i trochę szpeju w bagażniku.
Wiem, że ząbkowanie jest bolączką wielowahaczowych kombii z napędem na przód. Zbieżność w moim przypadku jest sprawdzona - 2 razy: raz w Hondzie i raz u Skwarzyńskiego na Ordona (forumowicze z Warszawy zorientowani w temacie wiedzą zapewne, że tamtejsze chlopaki znają się na rzeczy). I po sprawdzeniu na papierach wszystko było w normie, nic nie trzeba było poprawiać ani nastawiać a opony zeżarło.
Nie wiem skąd się to bierze ale mam zimówki Michelin Primacy Alpin z przebiegiem jakieś 40 tys. na tym aucie i wyglądają jak nówki a Yokohama DB się skończyła na rancie.
  • 0

#18 Rumak001

Rumak001
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 22.10.2011

Odnośnie GD Eagle F1. Posiadam takie gumy rozmiar 205/55/R16 indeks 91W. Właściwości jezdne re!we!la!cja! :) na prawdę. Jeździłem wieloma autami i na rożnych kapciach, ale tym oponom muszę przyznać , że trzymają super. Na suchym jak po torach, na mokrym - żadnego aquaplaningu, świetnie odprowadzają wodę, ABS załączył się klika razy ale to z winy nierównego podłoża lub śliskiej nawierzchni typu torowisko, lub łatanie drogi lepikiem. który jak jest mokry zachowuje się jak lodowisko. Przy normalnym podłożu zero problemów.
Ząbkowanie..... chyba każdy z Hance Kombi zna problem. U mnie również występuje. Co prawda nie jestem pewien ile lat mają opony, ponieważ kupiłem auto wraz z nimi. Z tego co mi się wydaje tego lata miały swój 3 sezon.

Też zastanawiam się nad Conti sportami 3. I przydałoby się więcej rzeczowych opinii:)
  • 0

#19 eMeM

eMeM
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Stargard
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prestige
  • KM:177
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:XE20
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:57, 22.10.2011

rozmiar 205/55/R16

tym oponom muszę przyznać , że trzymają super. Na suchym jak po torach


litości .......
  • 0

Był : Accord VII Sport + 19" -40/60mm

Obecnie : Lexus IS 220d + 18" -30/30mm


#20 Rumak001

Rumak001
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:37, 24.10.2011

Wybaczam!.. poznaj moją litość:)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq