Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problemy z instalacją BRC


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:55, 17.05.2009

U mnie w BRC również słychać to charakterystyczne cykanie wtryskiwaczy To norma w BRC Co do diodek to u mnie nic nie cyka i nic nie miga. Po prostu z czerwonej przechodzi w zieloną i to wszystko

#17 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:51, 17.05.2009

Mam nowiutką instalację BRC Sequent 24 i ... cyka jak cholera... zastanawiam się momentami czy ja przypadkiem nie mam Diesla, ale przecież Hondowskie są cichsze :lol:

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#18 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 04:20, 18.05.2009

Mam nowiutką instalację BRC Sequent 24 i ... cyka jak cholera..

Trzeba było założyć Staga i Matrixy było by ciszej,a tak na poważnie każda listwa cyka i nic się na to nie poradzi da się z tym żyć :mrgreen:

#19 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:41, 18.05.2009

może i byłoby ciszej, ale przynajmniej słychać, że instalacja działa... słychać w sumie na postoju głównie przy otwartych oknach albo otwartą maską. Można też owinąć tzw skarpetą, ale wtedy może być im ciepławo... w ogóle to one powinny być chłodzone olejowo ale ten temat już lepiej porzucę :-P

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#20 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:16, 18.05.2009

Ja do cykania już się przyzwyczaiłem, po prostu ten typ tak ma.

#21 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:14, 18.05.2009

w ogóle to one powinny być chłodzone olejowo ale ten temat już lepiej porzucę :-P

wtryski gazu? wiesz o czym mówisz w ogóle?

#22 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:35, 18.05.2009

w ogóle to one powinny być chłodzone olejowo ale ten temat już lepiej porzucę :-P

Nie nie rozwiń temat bo jakoś nie mogę załapać,a może tylko ja.Chyba,że chodziło Tobie nie o listwę,a o gniazda zaworowe i lubryfikację,ale to jest rzeczywiście temat nie warty uwagi przy dobrych gratach i dobrze ustawionej instalce.

#23 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:42, 18.05.2009

suchy, Glinuś, oj tak z lekka popłynąłem.. TAK, chodzi o wtryski, ciekawe czy będą miały jakieś chłodzenie-smarowanie, może przestałyby tak cykać.. tak tylko palnąłem :mrgreen:

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#24 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:47, 18.05.2009

może przestałyby tak cykać.. tak tylko palnąłem :mrgreen:

Aj szkoda bo myślałem,że już coś wynalazłeś :-P a tak w temacie to ja np.mam listwę Matrixa schowaną pod pokrywą silnika i dodatkowo wygłuszoną z jednej strony samoprzylepną pianką i tego cykania gdy się nie dosłu*cenzura*e nie słychać :mrgreen:

#25 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:05, 18.05.2009

Myślałem właśnie o jakimś wygłuszeniu, jakaś "skarpeta" Skunk2 albo co, ale nie chcę im dodatkowo ciepełka hodować.. rozbierałem kiedyś takie żółte w civicu
Dołączona grafika
to tam w środku jest tylko taka rurka i to żółte z zewnątrz przykręcone ową rorką do całości listwy.. myślałem właśnie o jakimś radiatorku małym od komputera przyczepionym do tej listwy od spodu np i wtedy można jakąś skarpetą właśnie to zasłonić, ale radiatorek i tak tuż nad pokrywką zaworów więc tam będzie ciepło, stąd właśnie myśl na jakieś chłodzenie cieczą.. myślałem o zaadoptowaniu czegoś z komputerów właśnie, al nie wiem jeszcze jak i czy to ma sens w ogóle...

#26 Arturro

Arturro
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:06, 18.05.2009

jeste jeszcze jedna instalka brc sequent fast z opcja wtryskiwaczy Kehin ale to juz jest instalka topowa i wtryskiwacze sa ciche i pracuja szybciej a co do lubryfikanta to jednak jest cos w tym skoro firma Brc daje gwarancje na głowice a w zasadzie na wypalanie sie ich w mondeo po 01 r. bez tego padaja jak muchy ale to wasz wybor...

#27 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:09, 18.05.2009

będę na regulacji to zapytam, ogółem wyczytałem, że standardowe pomarańczowe (czerwone) os Sequent 24 są 2 Ohm'owe, zapytam o to, co mówisz i jaki dodatkowy koszt, ten cały lubryfikator mam założony akurat, nie wiem jeszcze czy działa, okaże się

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#28 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:11, 18.05.2009

firma Brc daje gwarancje na głowice a w zasadzie na wypalanie sie ich w mondeo po 01 r. bez tego padaja jak muchy ale to wasz wybor...

Wiem,że znasz się na instalkach,ale to jest Ford i nie zamierzam podważać zdania fachowców z firmy BRC i tak jak powiedziałeś to jest nasz wybór :mrgreen:

#29 Arturro

Arturro
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:22, 18.05.2009

jak kapie to działa ustawia sie go srednio 12-15 kropel na minute ale zaznaczam ze to nie jest takie łatwe poprostu płyn w komorze sie nagrzewa i szybciej leci jest troszki zabawy....ale jak ktos sie lubi bawic......

#30 marianuss

marianuss
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:12, 19.05.2009

Wracając do tematu
Też mam instalacje BRC. problemy z przełączaniem mogą wynikać z powodu filtra który znajduje sie zaraz przed listwą.
Gdy filtr jest już troche zapchany to pojawiają sie niespodzianki, z reguły podczas gwałtownego przyspieszania przełącza na benzyne.
A kontrolki nie powinny migać wszystkie.
miga tylko główna w przypadku gdy jest gotowy do przełączenia, ale nie osiągnął odpowiednich obrotów (zwykle 1500rpm)

w temacie filtra moge nie mieć racji ale mimo wszystko proponuje sprawdzic




IPB Skin By Virteq