Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problemy z instalacją BRC


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:28, 20.03.2009

witam wszystkich ;-) ,
jestem nowym forumowiczem i mam problem z zakupionym Accordem 1,8 vtec z 2000r. Jest wniej instalacja BRC. Po zatakowaniu do pełna gazu silnik nie chce sie przełączyć na gaz tylko cały czas pracuje na PB i spod maski słychać takie stukanie jakby to był Diesel (a na przełączniku PB/LPG migają wszystkie zielone kontrolki). Gdy przełaczę tylko na PB stukanie znika. Obroty są zbyt niskie (ok 750) i wywala check. Przy okazji dodam, że jeszcze nie zdążyłem wymienić w niej filtrów i przewodów wysokiego napięcia. Już kupiłem interfejs do diagnostyki i zobaczymy co z tymi obrotami, ale wracając do instalacji LPG gdzie w woj. mazowieckim lub świętokrzyskim można niedrogo i przede wszystkim dobrze to naprawić? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam wszystkich

#2 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 23:31, 20.03.2009

cykanie z tego co wiem w brc oznacza "przełączanie" na gaz ale nie mam pojęcia czemu tego nie robi... mryganie lampek też oznacza przełączanie z pb na gaz...

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#3 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:42, 20.03.2009

zgadza się - mryganie tych czterech kontrolek oznacza przełączanie na gaz ale to wygląda tak jakby się coś zawieszało i nie może się przełączyć. Jeśli chodzi o to cykanie to jest to raczej dosyć głośne stukanie tak jakby diesel pod maską pracował. Stąd wnioskuję,że coś się zawiesza. A jeszcze podczas tankowania nie zadziałał zawór zwrotny i nie odcięło dopływu gazu z dystrybutora tylko tankujący sam wyłączył dystrybutor. przez to do butli zamiast 36 litrów weszło prawie 41. Co to może oznaczać?

#4 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 00:14, 21.03.2009

mój kuzyn ma instalacje brc sekwencje i to głośne cykanie oznacza że przechodzi na gaz ale to powinno być kilka cyknięć i już ... może gaz jest w butli ale nie dochodzi do silnika skoro nie przełącza na to paliwo i jest coś skopane z butlą i zaworem

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#5 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:49, 21.03.2009

też tak myślę, że coś nie gra przy butli lub zaworze. Sam niestety nie potrafię tego naprawić :-( . Gdybyś się dowiedział jak to można naprawić to napisz. Pozdrawiam :-D

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:27, 21.03.2009

Po zatakowaniu do pełna gazu silnik nie chce sie przełączyć na gaz tylko cały czas pracuje na PB i spod maski słychać takie stukanie jakby to był Diesel (a na przełączniku PB/LPG migają wszystkie zielone kontrolki).


Szefie podłącz się kabelkiem diagnostycznym i sprawdź jakie masz ciśnienie, być może już wysiada reduktor i ciśnienie nie spełnia odpowiednich warunków i centralka nie przełącza na LPG.

Obroty są zbyt niskie (ok 750) i wywala check.


Obroty masz OK i takie powinny być cały czas.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:42, 21.03.2009

A moim skromnym zdaniem masz zabrudzoną lub walniętą listwę wtryskową.Mimo wszystko nie grzebałbym sam a podjechałbym do Marka Warszawa ul.Modlińska 264 (tel.605-676-076)powołaj się na mnie-reszta jak chcesz na PW.

#8 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:34, 21.03.2009

Siwy dzięki za podpowiedź. Jutro podłączę interfejs i zobaczę co pokaże. Potem napiszę co wyszło, może coś doradzicie.
Dziękuję również Glinusiowi za namiar na gazownika. Na pewno odwiedzę tego gościa

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:19, 28.03.2009

Kamilnurek ruszyło się coś w Twoim temacie byłeś u Marka?

#10 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 28.03.2009

Cześć Glinuś. Byłem u Marka i powiedział mi że to stukanie to normalna praca listw wtryskowych od gazu a co do migotania kontrolek to podobno jakiś błąd w koputerze od gazu. Jak na razie nic przy tym nie robił bo nie miał laptopa żeby podpiąć się pod BRC. Powiedział również, że te listwy się nie brudzą. Kolega w pracy ma też BRC w Oplu Zafirze i jemu tak samo te listwy stukają i on mówi że to też normalne w tej instalacji. Dlatego nic na razie nie pisałem na forum. Jak Marek wykasuje mi ten błąd to napiszę co to było. Pozdrawiam.

#11 Arturro

Arturro
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:09, 29.03.2009

Gdybys miał listwe wtryskowa z wtryskiwaczami japonskimi zapewne bys ich nie słyszał a co do migajacych 4 diodek na twym przełaczniku to stawiam na przerwe w obwodzie miedzy komputerem gazowym a zbiornikiem lub uszkodzenie czujnika poziomu.... Pozdrawiam...

#12 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 29.03.2009

Dziękuję Arturro za podpowiedź. W przyszłym tygodniu do gazownika podjadę i dowiem się co jest nie tak. Napiszę co było.

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:35, 29.03.2009

Pogadaj z Markiem na temat listwy wtryskowej Matrix HD344(spokojnie da radę i Marek może załatwić)a problemy znikną i co najważniejsze będziesz miał cichutko.

#14 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:50, 31.03.2009

Może jutro uda mi się podjechać do niego i zobaczymy co mi powie.

#15 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:17, 17.05.2009

Witam też mam sekwencje BRC i u mnie również słychać cykanie wtryskiwaczy gazu, oznacza to że samochód pracuje na gazie, tak że chyba to normalny objaw, dodam że jest tak od początku i nic się z tym nie dzieje. u mnie przy przełączaniu z benzyny na gaz miga tylko jedna główna dioda, a nie wszystkie, wszystkie mi kiedyś zaczęły migać po zmianie filtra gazu ale po ponownym uruchomieniu silnika jest wszystko ok.
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005




IPB Skin By Virteq