Skocz do zawartości


RODO w HAKP

spalanie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
77 odpowiedzi w tym temacie

#16 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:25, 01.12.2009

tak z obrazków, które wkleiłeś, to chyba listwa i reduktor na śmieci

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#17 prezessiedlce

prezessiedlce
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 01.12.2009

ps: Ostatnio jak u nich byłem to powiedzieli, że po założeniu instalacji jeśli mocno kręciłem na pod 4 tys obrotów i więcej to mogłem rozwalić membranę i to przez to tyle pali. Czy mogą mieć rację? Nie znam się na tym... gdzie jest ta membrana ?


Byłem... . Dzisiaj stwierdzili, że to nie membrana i żebym przyjechał w czwartek.
Za wymianę na Zavoli Zeta N i Magic Jety musiał będę dopłacić między 150 - 200 zł Narazie daje im ostatnią szanse na wyregulowanie i niech robią co chcą. Ma być dobrze, zatruje im życie :evil: :evil:
Kliknij i skomentuj moja Hanie!

http://www.accordklu...opic.php?t=6139

_____________________________
Stag 300+, MagicJety i ZavoliZetaN

#18 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:38, 01.12.2009

Niech wymieniają reduktor i wtryskiwacze. Uczciwie podali cenę. Nie dawaj szansy tylko niech robią. Powiedz im że mają dobrać odpowiednie rozmiar dysz, ciśnienie dla tego reduktora odpowiednie to 1.10-1.15 bara. Przy maksymalnym czasie wtrysku 14-16ms mnożnik ma wynosić około jeden. Mają Ci pokazać ładnie ustawiony mnożnik i mapy mają się zgrywać. Regulacja ma się odbywać w trasie przy różnych obciążeniach. Nie oznacza do ciągłego przyspieszania. Jedziemy na czwartym biegu tak aby były różne obciążenia.
Zrób fotki ustawień i map.
Na koniec jak zrobią to powiedz im, że wraz z programem do Staga na dysku są instrukcje. Niech przeczytają to pięć razy, zapamiętają i zrozumieją. Może wtedy będą dobrze montować. Tylko pod warunkiem, że wiedzą dlaczego pracuje silnik.

Do zobaczenia na trasie.


#19 prezessiedlce

prezessiedlce
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:00, 07.12.2009

Pragnę poinformować wszystkich którzy starali mi się pomóc :) (Dziękuję), że jutro zakładam jeśli tylko będą mieli na stanie ZAVOLI ZETA N i MAGIC JETy :) Tak jak mi radzicie :)
Mam nadzieję, że problemy się skończą i będę miał spalanie 10,5 litra :)

Jutro wieczorem napisze co i jak... .

[ Dodano: 2009-12-03, 18:00 ]
no i pokręcili mi coś... nie podoba mi się to. W poniedziałek zakładają mi Zavoli i magic jety ustawiają i umawiam się ze specem z Łukowa (miasto 30km od Siedlec) na ustawienie parametrów itp.


[ Dodano: 2009-12-07, 18:00 ]

Założone mam już ZAVOLI ZETA N i MAGIC JETY na listwie. Dziękuję wszystkim którzy pomogli :) Mam teraz nadzieję, że spalanie zamknie się w 11 litrach. Pozdro
Kliknij i skomentuj moja Hanie!

http://www.accordklu...opic.php?t=6139

_____________________________
Stag 300+, MagicJety i ZavoliZetaN

#20 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:22, 07.12.2009

Osiągi się polepszyły?

Do zobaczenia na trasie.


#21 prezessiedlce

prezessiedlce
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 07.12.2009

Osiągi się polepszyły?


Jak na razie nie testowałem ... .
Podobno jak się ma nowy parownik to trzeba na początku jeździć spokojnie, żeby się tam wszystko "poukładało". Nie wiem czy to prawda, czy nie bo się nie znam :P

Na pewno będę pisał co i jak... . Kabelek do instalacji już pewnie jutro będę miał.
(Brat się na tym zna i ma mi ustawić dobrze podczas jazdy, bo ta firma ustawiła gaz podczas postoju).

Pozdro :B
Kliknij i skomentuj moja Hanie!

http://www.accordklu...opic.php?t=6139

_____________________________
Stag 300+, MagicJety i ZavoliZetaN

#22 prezessiedlce

prezessiedlce
  • Forumowicz
  • 66 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:43, 20.01.2010

Macie u mnie PIWO


Wszyscy jedno ?? :hmm:


:lol: Nie no każdy po 1 :oops:



W końcu zebrałem się w sobie i piszę co i jak z moją Hanią.
Założyłem MagicJety, Zavoli Zeta N tak jak mówiliście, skróciłem wężyki od wtryskiwaczy do komory silnika, zgrałem na nowo mapę benzynową i ustawiłem gaz. Spalanie wyszło mi w trybie mieszanym (miasto i trasa) 11 litrów a tylko miasto (w tym kilka razy się zakopałem w śniegu :k ) 17 litrów. Jak się troszkę cieplej zrobi to zgram więcej punktów na benzynce przy małych prędkościach i myślę, że wtedy spadnie.


Dysze mam rozwiercone na 2.4mm (silnik 115km).


Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy mi pomogli :) :db :db :db :db :B
Kliknij i skomentuj moja Hanie!

http://www.accordklu...opic.php?t=6139

_____________________________
Stag 300+, MagicJety i ZavoliZetaN

#23 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 21.01.2010

Ja mam pytanie do użytkowników Acco z silnikami 2.0 (147 KM) i instalacją BRC sequent 24. Moje autko, spala około 13 l(może nawet 14l) gazu, w proporcjach 50% miasto i 50% trasa. Instalacja ma 2 miesiące i nawet raz nie zapalił mi się "CHECK ENGINE", na gazie nie mam odczuwalnego spadku mocy i chodzi świetnie. Przejechałem dopiero 4 pełne zbiorniki i nie cisnę. Biorę delikatną poprawkę na warunki jazdy i temperaturę na zewnątrz. Mimo wszystko wydaje mi się że to trochę za dużo. Instalacja jest nówka, silnik ma 140 kkm przebiegu, pomiar ciśnienia sprężania mi wyszedł 14,3 - 14,5 (czyli żyleta), jeździ na pełnym syntetyku 5W40 Valvoline SynPower, mam nowe świece i wszystkie filtry, wyczyszczoną przepustnice i EGRa, wymieniony rozrząd, skrzynia mi też nie trzyma bo mam nowy olej i chodzi jak nówka. Na benzynie spala około 10 l podobnym stylem jazdy.
Skąd to spalanie :?: :?: :?:
Z tego co czytam na forum to około 11 l jest do przyjęcia, na AUTOCENTRUM użytkownicy podają około 10 l, więc albo każdy chwali swoje i zaniża trochę, albo muszę coś jeszcze zrobić z tym spalaniem:!:

#24 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:39, 21.01.2010

Co prawda mam 1,8 ale wydaje mi się z tego co czytałem na forum że 2,0 pali tego gazu jednak mniej niż 14l jak się nie cisnie 50/50 trasa/miasto. Potrzebna pewnie regulacja, ale w przypadku BRC chyba spalanie jest wyższe. Coś tam Tomala pisał :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#25 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:08, 21.01.2010

Nie byłem jeszcze na pierwszej regulacji, ale z tego co się orientuję to w tej instalacji nie ma zbyt wielu możliwości regulacji, bo korzysta z map benzynowych. Jeśli się mylę to mnie uświadomcie. Jestem gotów pogodzić się z tym faktem, bo naprawdę nie odczuwam zbytniej różnicy z benzyną. Tym bardziej, że samochodzik jeździ jak powinien. Czy ktoś ma jeszcze podobne spalanie :?: :?: :?:

Rewelacja z ostatniej chwili, właśnie byłem w sklepie i po powrocie skończył mi się gaz. Miałem 38 litrów i zrobiłem 250 km czyli wychodzi, że spaliła 15,2 litra :shock: :shock: :shock:

#26 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:34, 21.01.2010

Ja mam BRC S24 tylko autko to VII gen. W trasie do 120 km/h spala średnio 10 litrów. W mieście Ci nie powiem, po pierwsze bo mało po mieście latam, po drugie miasto miastu nierówne - u mnie nie ma korków, a z jednego konca na drugi przejeżdżam w 10 min. Podsumowując nie wychodzę poza 11,5 litra.

#27 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 21.01.2010

Ja mam BRC S24 tylko autko to VII gen. W trasie do 120 km/h spala średnio 10 litrów. W mieście Ci nie powiem, po pierwsze bo mało po mieście latam, po drugie miasto miastu nierówne - u mnie nie ma korków, a z jednego konca na drugi przejeżdżam w 10 min. Podsumowując nie wychodzę poza 11,5 litra.


Takiego właśnie spalania się spodziewałem, tym bardziej, że na silnik mi mucha nie siada :-)
Jutro jadę na pierwszą regulację, potem zobaczymy.

[ Dodano: 2010-01-22, 12:47 ]
Jestem po regulacji, zobaczymy jaka jest prawda. Rzeczywiście miał trochę za bogatą mieszankę.

[ Dodano: 2010-01-22, 17:13 ]
Chyba pomogło :!: Zatankowałem od pustego zbiornika 13 l gazu, zrobiłem po mieście 97 km dość ostrą jazdą, więc już idę na plus Panowie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-01-22, 22:21 ]
Prawda wyszła na jaw :!: Zrobiłem 120 km - czyli wyszło 10,8l LPG :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak dla mnie imponujące, zobaczymy czy tendencja się utrzyma.

#28 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:40, 24.01.2010

mi po ostatnich poprawkach pali przy obecnej pogodzie 15-16l LPG, ale ja ogarniam regulację sam i prowadzę sobie zapiski co i jak

co do SQ24 to NIE korzysta z map benzynowych, nagadali Ci o P&G (plug & drive) tamtą się podłącza do OBD w aucie i reuluje na ciepłym takie same czasy wtrysków, później faktycznie w każdych warunkach niby reguluje się sama, chciałem upgradeować do takiej, ale powiedzieli "a kto mi teraz komputer od sequenta weźmie... muszę czekać aż ktoś będzie zakładał seqenta i zakręcić się wokół gazowników.

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#29 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:24, 24.01.2010

My new record 14 :k

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:39, 24.01.2010

My new record 14 :k

lobuz52 nie jesteś sam u mnie podobnie w granicach 14L w takie mrozy :-/
zastanawiam sie tylko czy latem to auto też tyle pali :roll:




IPB Skin By Virteq