Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

"Klekotanie" na niskich obrotach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:26, 27.09.2011

Dźwięk słychać po wymianie rozrządu bo pasek od wałka balansowego jest mocniej napięty niż stary. Słychać go na rozgrzanym silniku bo obroty są niskie i rozgrzany olej jest mniej gęsty. Na pewno słychać stukot również przy stałych równych wyższych obrotach.
P.S. Jeśli nie chcesz rozbierać silnika na części pierwsze to musisz z tym żyć:) Ja zrobiłem to dla samego siebie u siebie w warsztacie natomiast kolega ma ten sam problem ze stukającym balansem i jeździ już od roku i problem nie powiększa się.

[ Dodano: 2011-09-27, 23:29 ]
Kolego Seth co to znaczy standardowe pukanie w silniku:D???
  • 0

#32 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:16, 28.09.2011

Dźwięk słychać po wymianie rozrządu bo pasek od wałka balansowego jest mocniej napięty niż stary. Słychać go na rozgrzanym silniku bo obroty są niskie i rozgrzany olej jest mniej gęsty. Na pewno słychać stukot również przy stałych równych wyższych obrotach.
P.S. Jeśli nie chcesz rozbierać silnika na części pierwsze to musisz z tym żyć:) Ja zrobiłem to dla samego siebie u siebie w warsztacie natomiast kolega ma ten sam problem ze stukającym balansem i jeździ już od roku i problem nie powiększa się.


dzieki stary, widze, ze chyba jako jedyny wylapales o co mi chodzi :-)
dzwiek mnie wkurza i stad ten temat, a wole zapobiegac ewentualnym awariom niz olac i pozniej pchac kase na naprawy bo niczego takiego wczesniej nie bylo,
masz racje, ze to wystepuje na wolnych i wyzszych obrotach, a mianowicie na ok 400 i pozniej zaczyna wyc tak na 1500, wzwyz juz jest cisza, przynajmniej ja nic nie slysze,

skoro napisales, ze to w niczym nie przeszkadza i nic z tego powodu nie padnie to w takim razie tez bede chyba tak jezdzil, az do nastepnej wymiany rozrzadu bo sam raczej za to sie nie zabiore, a jezeli jedyny problem to tylko wydobywajacy sie dzwiek to nie zamierzam rowniez placic mechanikowi, zeby to naprawial bo pewnie policzy jak za wymiane rozrzadu
  • 0

#33 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 07:22, 28.09.2011

Kolego Seth co to znaczy standardowe pukanie w silniku:D???


wpadnij kiedyś do mnie to posłuchasz :mrgreen:

i kilka takich też juz słuchałem, mają taki fajny specyficzny stukot i tyle. może nie wszystkie ale naprawdę większość
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#34 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:41, 22.10.2011

jeszcze mam pytanie, czy zeby poluzowac ten pasek od walka balansowego to trzeba demontowac wszystko jak przy wymianie rozrzadu czy mozna to zrobic jakos na szybko od gory sciagajac tylko pokrywe rozrzadu ?
  • 0

#35 kreciklove

kreciklove
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Świętochłowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 30.01.2018

Właśnie wróciłem od mechanika bo też mi na niskich obrotach terkotało coś i jakby dzwoniło.

Obejrzeli silnik i pod autem i stwierdzili ,że jest wszystko ok.

Zawory ,skrzynia i inne podzespoły pracują jak trzeba. 

Jedyna uwaga to obserwować czy dźwięki się nie nasilają.  

Moje pytanie więc brzmi do Was czy myśleć nad wymianą rozrządu czy póki co jeździć ?


  • 0

#36 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:00, 19.05.2018

Taki dźwięk masz: https://youtu.be/shMCT7yuXpA


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq