Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Czy to wahacz,koncowka drazka a moze jakas guma stabilizat??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:00, 31.08.2011

jestem w de i bardzo zajęty, auto może (i musi) zaczekać, na miejscu mam jeszcze drugi wehikuł
dla porównania zbieżność w aso hondy w pl to 150 zł, a i tak jada do zaprzyjaźnionego warsztatu, swoich urządzeń nie maja
ile czasu trzeba aby to zrobić dokładnie wiem, sam nie raz to robiłem i potem tylko na zbieżność ;-)
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:52, 01.09.2011

Jezeli mechanik zasugeruje ze to te czesci to wymienie je w przyszlym tyg i dam znac czy cos pomoglo.Podejrzewam jeszcze gorny wahacz.Dam znac co i jak poszlo.

[ Dodano: 2011-09-01, 15:25 ]
Podnioslem samochod na lewarku.Przy ruszaniu kolem pionowo zero luzow sztywno i ani drgnie.Przy ruszaniu kolem poziomo wyczuwalne luzy i rowniez slychac jakis stukot.Moze to ten sam co odczuwam nie kierownicy.Gdzies czytalem o tych luzach gdy sie rusza poziomo tylko zapomnialem czego to byl objaw.
  • 0

#18 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:37, 01.09.2011

luz poziomy może pochodzić z 3 miejsc:
- drążek kierowniczy zewnętrzny (końcówka kierownicza)
- drążek kierowniczy wewnętrzny
- przekładnia kierownicza
stawiam na opcje 1 lub 2 lub 2+1, pechowców czeka opcja 3, a niekiedy 1+2+3 czyli bingo
u siebie obstawiam opcje 2, a wymieniam jak w 1+2, przekładnia ma u mnie mniej jak 10 tys. km :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:21, 02.09.2011

Bede cos wiecej wiedzial w przyszlym tygodniu mam spotkanie z mechanikiem.Co do przekladni tez mam jakies podejrzenia (125 tys mil)Niby mechanik w pl stwierdzil wyciek z niej ale nic plynu nie ubywalo.Mechanik w Uk stwierddzil ze zadnego wycieku nie ma bo jakby byl to by mnie nie puscil do jazdy(Jezdze hania na taxi).Juz nie wiem komu ufac i jak sie zabrac do tematu.Na pierwszy plan pojda do sprawdzenia drazki wew i zew.No a przekladnie zobacze co i jak po wymianie plynu czy nadal pompa bedzie tak pojekiwala. Wolalbym nie trafic bingo w tym przypadku hehe


Wrc moze bys mi pomogl odnosnie trzaskow podczas hamowania przy wolnej jezdzie.Czesto sie to tez dzieje gdy wykrecam na 3 i delikatniej hamuje.Cos slyszalem ze to jakies blaszki przy klockach i czytalem gdzies ze sa do tego jakies zestawy naprawcze ale do acco nie znalazlem nic takiego. Pozdro
  • 0

#20 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:17, 02.09.2011

sa zestawy takich blaszek, ale najpierw sprawdz czy to one, jak tak to daj znac, sie wtedy znajdzie
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:30, 02.09.2011

Z tego co sie dowiadywalem to sa one.Nie mam 100% pewnosci ze to te blaszki ale zadnych innych podejrzanych nie mam.Jak wiesz gdzie tego szukac to daj jakies namiary.
  • 0

#22 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:40, 03.09.2011

po weekendzie sie odezwe
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#23 Rolek

Rolek
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:poliftowe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:46, 04.09.2011

dołączę się do tematu bo mam podobny objaw stuknięcia często po zwolnieniu i wrzuceniu niższego biegu np na rondo jak wjeżdżam. Zauważyłem że także na jałowym biegu jak wjeżdżam na krawężnik taki 5-7cm to puknie coś. Dzwięk słyszalny jakby w przednim lewym kole. Na kierownicy nie ma luzów ale czuć to puknięcie i słychać. Byłem na przeglądzie na szarpakach i szukaliśmy pół godz i nic nie znaleźliśmy. Na dziurach, nierównościach, torach, łatach drogowych i kocich łbach nic nie puka i nie stuka. Generalnie wystepuje to po zmianie biegu ale nie zawsze. Często na niższy bieg kiedy szarpnie lekko bo za szybko zmienię. Będę obserwował co się dzieje i jak uda mi się rozwiązać problem to opiszę.
  • 0
"żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka"

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:23, 05.09.2011

Rolek moze poduszki silnika?Ja jutro bede u mechanika i zerknie mi wszystko poczawszy od drazkow zewnetrznych i wewnetrznych,wachaczy gornych i dolnych jak i sama przekladnie kierownicza.

Rolek a na skreconych kolach jak ruszasz troszke szybciej tez czujesz jakies pukniecia na kierownicy?U mnie to wystepuje tylko jak mam skrecone kola w prawo.Manzety sa cale takze nie podejrzewam przegubow a to i tak inny dzwiek.Odezwe sie niebawem co i jak poszlo.
  • 0

#25 Rolek

Rolek
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:poliftowe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:28, 05.09.2011

Rolek a na skreconych kolach jak ruszasz troszke szybciej tez czujesz jakies pukniecia na kierownicy?

Tak właśnie. Jak mam w prawo skręcone i ruszam z miejsca to puknie raz i czuć na kierownicy troche. Jak zmieniam kierunek jazdy na skręconych kołach to też puknie i z lewej stronie w lewym kole.
  • 0
"żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka"

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:41, 05.09.2011

No to u mnie z prawej bo tu tez mam kierownice.Czyli ten sam objaw.

[ Dodano: 2011-09-06, 14:43 ]
U mnie mechanik stwierdzil ze wszystkie koncowki drazka kierowniczego sa ok.On podejrzewa ze to wina krzyzaka.W poniedzialek wstawiam samochod do niego na pare innych drobnych napraw i ma sie dokladnie przyjrzec polaczeniu kolumny z przekladnia.Przyjrzy sie jeszcze poduchom pod szkrzynia gdyz stwierdzil ze cos tam jest nie tak(Po wymianie sprzegla u innego kolesia) Dam znac co i jak w przyszlym tygodniu.
  • 0

#27 Rolek

Rolek
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:poliftowe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 06.09.2011

Z moich obserwacji dzisiejszych wynika na to że jest to w lewym kole przednim i tylko na skreconych kołach w prawo jak podjezdzam na mały krawężnik. Czuć to w kierownicy i słychać puknięcie. Przegub raczej nie bo by pukał na rownej drodze a nie na podjeździe tylko. Obstawiam końcówkę drążka kierowniczego bądź sworzeń wahacza. Najgorzej ze nie można na szarpakach tego wyczaić.
  • 0
"żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka"

#28 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 00:31, 07.09.2011

Rolek prędzej to będzie sworzeń górnego wahacza
  • 0

#29 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:28, 16.09.2011

ok. u mnie jest już wszystko zorganizowane, drążki wewnętrzne i zewnętrzne kupione, wymianę zrobię w aso, drożej ale wbrew pozorom to nie ma dokąd jechać, za wymianę zapłacę 200 zł, zbieżność 150 zł
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:28, 20.09.2011

No to daj znac co i jak poszlo.U mnie mechanik nie stwierdzil luzow na tych drazkach wiec je narazie zostawiam.A tak przy okazji nie orientujecie sie moze co moze byc przyczyna szarpania przy ruszaniu.Objaw ten nastapil po wymianie sprzegla i dwumasy.Jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy to poduchy pod silnikiem albo pod skrzynia?Na innych biegach jest ok.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq