Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z odpryskiwaniem lakieru na felgach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 juniek

juniek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 02.08.2011

Witam. Mam na moim Accordzie felgę OZ Racing model CANOVA z czarnym środkiem. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu zaczyna mi na krawędziach lakier schodzić i wygląda to bardzo nieestetycznie, ponieważ na czarnej powierzchni widać takie jakby białe plamki. Zastanawiam się czy to może być spowodowane myciem Karcherem na myjni. Czytałem kiedyś że nie powinno się np. za blisko myć karcherem opon, ponieważ przez wysokie ciśnienie woda działa jak żyletka na oponie i tak mi przyszło na myśl że może ten problem z felgami powstał w ten sam sposób... Co można z tym zrobić? Rozumiem że pozostaje jedynie regeneracja w jakimś porządnym serwisie felg? Pozdrawiam
  • 0

Piotrek


#2 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:50, 02.08.2011

juniek, ogolnie karcher jest niezdrowy dla samochodu. a nawet jak ma to duze cisnienie to i tak calego brudu nie zmyje. mowi sie ze najbezpieczniej myc samochod karcherem z odleglosci minimum 1m.
  • 0

#3 juniek

juniek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:47, 02.08.2011

blackfly, to mam odpowiedź na moje pytanie... pozostaje w zimie regeneracja i w przyszłości używania ślodku do felg poczym spłukiwanie z odległości podanej przez Ciebie. no ale w gruncie rzeczy dochodzę do wniosku, że nie ma idealnego sposobu na mycie samochodu, bo myjąc go czy bezdotykowo karcherem czy też w automacie, czy też gąbką albo szczotką, to lakier i tak zawsze dostaje po d....
  • 0

Piotrek


#4 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:26, 02.08.2011

juniek, co do mycia samochodu sa oddzielne tematy. ja zawsze myje metoda 2 wiader i spłukuje normalnie wezem ogrodowym. raz w roku po zimie wyciagam karchera i i myje nim samochodu ale bardziej w celu wymycia wszystkich rowkow w laczeniu karoserii jak tez nadkoli itp.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq