Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Klamki zewnętrzne i wewnętrzne


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:04, 10.03.2009

Witam :-)

Zastanawiam sie czy to tylko ja mam taki problem czy dotyczy on wiekszego grona posiadaczy MK VI :-/

Wiec tak...
Juz po raz drugi bede musial wymieniac klamki w moim ACC (tym razem przednie) :cry:

Po raz kolejny peka mi w nich plastik przytrzymujacy gwint ktorym przykreca sie je do drzwi.
Za kazym razem jest to ten gwint blizej tylnej czesci drzwi.

Uprzedze pytanie i odpowiem ze drzwi otwieraja sie lekko i nie przymarzaja zima :-/

Ktos juz mial z tym problem ??
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:40, 10.03.2009

póki co jeszcze żadnej klamki nie urwałem i nie zauważyłem aby coś nie trzymało - może masz za dużo siły ?

#3 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:20, 10.03.2009

tez sie nad tym zastanawialem :-/ ale to chyba jednak nie to :-| Kupie nowe i zobaczymy jak bedzie ;-)
Ciekawe ile w ASO kosztuja 8-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:22, 10.03.2009

Ja tam też nie widze problemu z klamkami, co prawda lekko pęknięty jest ten plastik przy tylnyej klamce, ale to już tak była jak kupiłem ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:42, 10.03.2009

U mnie klamki chodzą leciutko i mimo zimy nie było problemów. A ile kosztują w ASO nowe...pewnie krocie jak znam życie.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:51, 10.03.2009

Maku,a może po prostu za szybko jeździsz :k :diabelek2:

#7 adammy

adammy
  • Forumowicz
  • 34 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 10.03.2009

Jedyny problem jaki zauważyłem przy klamkach, to to, że w przedniej od strony kierowcy jakby jakaś sprężynka albo cóś innego się poluzowało i czasem sobie tak swobodnie lata (nie wraca do swojego pierwotnego położenia) i czasem lekko odstaje i stuka... Miał może ktoś coś podobnego?? Poczekam aż się troszkę ociepli i spróbuje rozkręcić i oblookać...

były: CG8 F18B2 98 http://www.accordklu...topic.php?t=859 - z bólem sprzedany; 126p 91FL

jest: GD1 L13A; OBK BP9


#8 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:47, 11.03.2009

U mnie też jak narazie 0 problemów :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:31, 12.03.2009

u mnie jedna ułamana( za energiczna TEŚCIOWA) :k

#10 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 23:19, 12.03.2009

Klamka przednia w ASO kosztowała jakieś 2 lata temu 250 złociszy w ASO- prawie zamówiłem ;-) bo też mi pękła w sposób opisany przez Autora wątku. Ale poszukałem troszkę i za 50 zł można dostać. Może i taniej ?

#11 witkac11

witkac11
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 04:01, 27.03.2009

Witam.
U mnie tez padła jedna klamka z tyłu i po okolo roku druga i w obu przypadkach nie bylo to związane z szrpaniem przymarznietymi drzwiami czy cos w tym guscie, podczas otwierania nie stawia oporu a po odpuszczeniu wraca energicznie na swoje miejsce. w jednej zlamal sie plastik popychajacy zamek a do drugiej nie zagladalem bo to troche upierdliwa jest robota ztymi tylnymi drzwiami , pewnie padlo to samo.
Pzdr.

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:36, 27.03.2009

u mnie w Accordzie klamki są ok, ale w Civicu był problem z klamką na drzwiach kierowcy i dwa razy trzeba było naprawiać. złamał się plastik od wewnątrz, do którego łapie śrubka.

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:15, 27.03.2009

ja bym CI radzil gdzies na allegro poszukac albo w jakis innych sklepach internetowych bo w ASO za klamke zaplacisz tyle ze na allegro za ta cene kupil bys cale drzwi;)

http://www.allegro.p..._drzwi_p_p.html

#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:43, 09.10.2009

spotkało i mnie to co MAKa - przednia pasażera - ktoś chyba za mocno pociągnął i się urwała.
Co prawda całkiem nie odpadła ale zaczęła odstawać, myslałem że konieczna będzie wymiana, ale udało się to naprawić.
Jeżeli kogoś to interesuje to opis jak to zrobić.
Oczywiście trzeba zdjąć boczek drzwi i odkleić folię tak aby było widać mechanizm klamki.
Następnie od zewnątrz jak podnosi się klamkę do góry zaglądając od dołu widać dwie gumki - zderzaki, trzeba jedną z nich wyciągnąć i w jej miejsce włożyć śrubeczkę M3. Od wewnętrznej strony na wystającą śrubeczkę zakładamy podkładkę o średnicy około 8-10mm i nakręcamy nakrętkę. Klamka ładnie przylega i po sprawie. Jak długo wytrzyma nie wiem, ale póki co nie trzeba kupować nowej.

#15 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 09.10.2009

Na razie nie mam problemu z klamkami i oby tak zostało ;-)




IPB Skin By Virteq