Skocz do zawartości


RODO w HAKP

siłownik drzwi kierowcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:10, 24.07.2011

Mój jeszcze działa ale bolec wysuwa się i chowa chwilami bardzo leniwie - tak ze 3 razy wolniej niż w pozostałych drzwiach, szczególnie przy pierwszym otwarciu po postoju, przy kolejnych próbach działa coraz lepiej/żwawiej. Dokładnie tak samo umierał mi siłownik w tylnych drzwiach w HA VI - wtedy zmieniłem na używkę za 150 zł (nowy w ASO był za ponad 600). Przy takiej cenie nowego jak tu podajecie to chyba kupię na zapas :)

[ Dodano: 2011-08-18, 21:02 ]
Wymieniłem dzisiaj. Roboty trochę jest... W HA VI siłownik był przykręcony do boku drzwi i sterował zamkiem za pomocą cięgna. A tutaj siłownik jest częścią zamka - a więc zamek trzeba wyjąć a to oznacza odklejenie folii przeciwdeszczowej, jego odkręcenie (dobry śrubokręt !), odpięcie cięgien do klamki (do jednego jest wyjątkowo kiepski dostęp, nawet po wyjęciu zaślepki serwisowej), wymontowanie prowadnicy szyby a potem jeszcze poskładanie tego wszystkiego do kupy. Przy okazji można nasmarować prowadnice szyb smarem silikonowym. I podobnie jak w przypadku wymiany pedału sprzęgła lepiej być praworęcznym ;) Zajęło mi to prawie 3 godziny - jak na pierwszy raz niezły wynik.

Siłownik kupiony od podanego w wątku sprzedającego z Allegro - w 100% oryginał Hondy.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#17 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:41, 20.09.2011

Koledzy podpowiedzcie gdzie można kupić siłownik zamka centralnego do drzwi pasażera dla mojej hondki. Oczywiście ASO z racji ceny odpada a na allegro nowe siłowniki są tylko do VII gen. Chciałbym kupić cały bo jestem zielony w materii rozbierania aut i rozłożyć mogę wszystko ale już nie poskładam :D
  • 0

#18 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 18:06, 20.09.2011

Jak nie ASO to używka, z anglika powinna pasować, będziesz miał zbędny czujnik mastera.
Zwróć tylko uwagę jakiego typu masz siłownik (bo o ile się orientuję są dwa rodzaje) - czy przykręcony do zamka czy oddzielny, sterujący zamkiem za pomocą cięgna.
Mi siadł w drzwiach z tyłu po stronie kierowcy i kupiłem używkę od użytkownika hondmar z Allegro.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#19 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:11, 22.09.2011

A moglibyście Koledzy wrzucić fotkę takiego siłownika jaki jest w drzwiach pasażera (ch6 rok prod 2001) bo znalazłem używkę i chciałbym zobaczyć czy jest ona taka jak trzeba. Wyciągnąłbym ten który siedzi w drzwiach ale nie chce sam tego robić bo nie mam praktyki w dziedzinie autonaprawy i po ewentualnym zakupie też powierzę założenie osobie która się tym zajmuje. Z góry dzięki
  • 0

#20 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 19:30, 22.09.2011

A to wiesz, tego nie wiadomo jaki masz... Wejdź na www.hondaworld.ru, podaj VIN, zobaczysz jaki dokładnie model auta masz (możesz też wyklikać model krok po kroku). Rysunek zamków drzwi (w tym siłowników) jest w sekcji "Кузовные части". To jest ten rysunek:

http://www.hondaworl...310_category_6/

Dla wersji auta którą ja wybrałem w liście części poniżej rysunku jest wymieniona część nr 5 lub 35 (lewa lub prawa) natomiast na rysunku masz też pokazaną tą drugą wersję siłownika jako część 4 lub 34 ale na liście części poniżej jej nie ma czyli w tej wersji nie występuje.
Tak, że tak jak napisałem wcześniej są dwie wersje siłownika (pokazane na jednym rysunku) a to która występuje u Ciebie to już nie wynika z rysunku tylko z tego jakie auto konkretnie masz (co fabryka wkładała w danej wersji).
Stawiam jednak, że będziesz miał to co jest pokazane jako 5 lub 35.

Ja w każdym razie miałem wątpliwości do tego stopnia że jednak zdecydowałem się na zdjęcie obicia przed zakupem używki (w tylnych drzwiach też były dwie wersje).

[ Dodano: 2011-11-20, 17:12 ]
Latem wymieniałem siłownik w drzwiach kierowcy a ostatnio padł mi w drzwiach pasażera :-(
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:04, 09.02.2012

witaj chris
udało się z tym centalnym zamkiem?właśnie chyba jestem w potrzebie,bo mój padł.masz namiar skąd brałeś siłownik?..
-bogdan
-dzięki i pozdrawiam
  • 0

#22 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:58, 09.02.2012

Ja u siebie w przeciagu 2 lat uzytkowania wymienilem 3 z 4 silownikow, za kazdym razem zesrywaly sie wraz z nadejsciem zimy.
  • 0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:24, 10.02.2012

ja kupiłem nowkę sztuke z allegro, wymiana w ASO
  • 0

#24 mip

mip
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:28, 18.02.2012

Jeżeli nawet wszystko wskazuje na uszkodzony siłownik, to wstrzymajcie się z szybkimi decyzjami o zakupie nowego lub używki... Piszę to po doświadczeniach z kończącego się tygodnia.

Przestał działać mi siłownik drzwi kierowcy (pozostałe dzwi zamykały się z pilota, a dzwi kierowcy musiałem zamykać z kluczyka i dopiero wtedy zbroił się alarm). Po lekturze forum byłem przekonany, że siłownik jest uszkodzony.

Cena nowego od około 200-250 zł (np. haparts) do ok. 600 zł (znana cena z ASO i na taką powołują się niektóre serwisy nieautoryzowane - teraz nie wnikam, czy szukają dodatkowych 400 zł zysku, czy nie).

Wykluczaliśmy też inne problemy, np. z czujnikiem domykania drzwi. Co ciekawe, okazało się, że przy drzwiach otwartych i ręcznym symulowaniu ich zamknięcia, siłownik odżył i chodził jak po masełku. Na końcu okazało się to być MEGA ZMYŁKĄ, bo winne były kable. Przy otwartych drzwiach kable stykały i siłownik działał (przy ręcznym symulowaniu zamknięcia), po zamknięciu drzwi wyglądało na ewidentną awarię siłownika.

Tak więc zanim zdecydujecie się kupić nowy siłownik, sprawdźcie styki, które są przy zawiasach drzwi pod gumową osłoną. U mnie problem się rozwiązał. Gdybym się pospieszył i pojechał do serwisu, który nie byłby uczciwy i kazał wymienić siłownik, na pewno bym tak zrobił - w końcu wszystkie objawy na to wskazywały...
  • 0

#25 Łagot

Łagot
  • Forumowicz
  • 428 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:1,9
  • Wersja:LS
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:49, 19.02.2012

Też miałem podobny problem z drzwiami pasażera. Potrafił nie działać dwa tygodnie potem działał miesiąc potem znowu nie działał tydzień i tak w kółko. Znalazłem na Alledrogo używany wymieniłem i jest ok. Tamten zabrałem do domu, rozebrałem i natrafiłem na zimny lut na zasilaniu silniczka. Zlutowałem i mam teraz zapas.
Nie potrzebnie kupowałem drugi :-P
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:18, 23.04.2012

dzis robiem obydwa silowniki z przodu i tak w lewym chyba cos robil juz niemiec jest jakis silownik przykrecony jakims plaskownikiem do blachy dzwi akurat u mnie sie poluzowal i wystarczylo dokrecic go do tego plaskownika i dzial prawidlowo szkoda ze nie zrobilem fotek :k moze komus by sie przydal taki patent , od strony pasazera sdandardowo siadla plytka komutatora silnik nie mial sily pociagnac nawet luznej slimacznicy obracal sie z jeden obrot i stawal przeczyscilem preparatem w spreju do elektryki i nawet zaczol dzialac znaczy sie raz zadzialal i koniec spowrotem to samo wywalilem plytke komutatora zlaczylem blaszki i smiga az milo cały myk to zeby po takiej operacji nie bawic sie centralnym zeby go nie spalic caly ,silownik byl sklejony poradzilem sobie nozykiem do tapet potem skleiłem kropelka mam nadzieje ze bedzie spokoj na długo zastanawiam sie co to za silownik byl od strony kierowcy dzialal tak zero jedynkowo byl taki podluzny ciegno troche przestawione w bok bylo ale mial niezla moc w rekach nie dalo rady go utrzymac potczas pracy

dobra sprostowanie od kierowcy niemiec zamontowal juz ten uniwersalny czesto mozna takie spotkac na allegro za kilkanascie zlotych patent dziala i fajnie, natomiast chwalilem sie jak to wywalilem plytke z komutatora i wszystko cacy .... no bylo 2 dni komutator sie zjaral i szczotki i cala reszta w proch sie obróciła :k , plan naprawy kupic silownik (slave) i zamontowac tak jak od kierowcy nawet jesli wytrzyma tylko rok a raczej wydaje mi sie ze wcale nie powinien krocej jak wynalazek honda motor co to i tak wymiana na nastepny to pare groszy
  • 0

#27 Haparts

Haparts
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:22, 18.06.2012

Witam serdecznie,

nowy siłownik w ASO kosztuje prawie 500PLN, ja oferuję go połowę taniej. Mam nadzieję, że ten post nie zostanie odebrany jako nadgorliwa reklama, bo chcę po części pomóc też forumowiczom Accordklubu jako pasjonat tej marki... Na innych forach jestem znany jako "Dzida", prowadzę firme Haparts i mam dostępne od ręki nowe hondowskie oryginalne Siłowniki centralnego zamka do Hondy Accord, więc jeżeli ktoś potrzebuje - zapraszam...

Znaleźć można tu: www.haparts.pl
  • 0

#28 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:59, 18.06.2012

A konto Allegro haparts to Twoje (po nazwisku sądzę że tak :-) ) ? W takim razie w lipcu 2011 kupowałem od Ciebie siłownik kierowcy i potwierdzam, że jest OK - oryginalna nówka sztuka. Jakąś chwilę później kupowałem w podobnej cenie siłownik pasażera (padły w krótkim odstępie czasu) ale już nie od Ciebie. Tyle, że wtedy takie nówki chodziły po 150 zł a teraz po 250 ? :-(

[ Dodano: 2012-06-18, 23:08 ]

Też miałem podobny problem z drzwiami pasażera. Potrafił nie działać dwa tygodnie potem działał miesiąc potem znowu nie działał tydzień i tak w kółko. Znalazłem na Alledrogo używany wymieniłem i jest ok. Tamten zabrałem do domu, rozebrałem i natrafiłem na zimny lut na zasilaniu silniczka. Zlutowałem i mam teraz zapas.
Nie potrzebnie kupowałem drugi :-P


Nie wiem w czym był u mnie problem, tak naprawdę po rozebraniu winy w obu przednich siłownikach które mi wysiadły nie mogłem znaleźć. Fakt faktem, że dopiero ich wymiana pomogła. Objawy to było niepewne zamykanie/otwieranie - siłownik najwyraźniej nie miał siły, tylko odrobinę poruszał sztyftem albo wysuwał/chował go do połowy ale robił dobrze ale wolno. Dopiero przy powtórnej próbie zamknięcia lub otwarcia był w stanie to zrobić dobrze. Pół biedy z otwieraniem ale sprawdzanie przy zamykaniu czy drzwi się pozamykały było trochę męczące.

To samo miałem zresztą w lewym siłowniku tylnych drzwi w HA VI - żadne zaklęcia nie pomagały - poza wymianą. Nowych w dobrej cenie wtedy nie było, kupiłem używkę za 150zł.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#29 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 19.06.2012

Potwierdzam, też kiedyś kupiłem od Haparts po 150 i działają OK. Ale teraz 250 :shock: a u kolegi Rumcyk27 z forum po 155 zł. I to identyczne. :B
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#30 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 22:23, 19.06.2012

a my z kolegą BartekL w ramach eksperymentu oddamy swoje silowniczki do regeneracji :) ponoc gosciu ulepsza je jakos ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq