Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Kontrola ABS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:56, 30.06.2011

Witam. Piszę z zapytaniem odnośnie ABS-u gdyż nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, mianowicie jestem w posiadaniu od kilku dni hondy accord 1999r, (niby :roll: ) - 180 000km, tylko jeszcze ją testuje i zastanawia mnie, jak sprawdzić czy ABS jest sprawny? na innych forach znalazłem wypowiedzi typu - żeby zahamować i zobaczyć czy bodajże "pulsuje" pedał hamulca i czy koła się nie blokują...może moje pytanie trochę zabawne, ale nigdy wcześniej nie jeździłem autem z ABS i nie wiem jak to działa. Druga sprawa, to czy jest możliwość np. sprawdzenia ABS poprzez kontrolkę przy zegarach? bo rozumiem, że zapewne gdy kontrolka ABS się świeci to sygnalizuje, że coś z tym ABS-em jest nie tak, jednak czy da się to jakoś dogłębniej skontrolować? bo jeżeli świeci się Check engine, to jest możliwość sprawdzenia poprzez samodiagnostykę - wyszukać błąd - czy tak samo ma się to do ABS?? a jeżeli tak, to służy do tego jakaś inna wtyczka?? z góry dziękuję za pomoc :B
  • 0

#2 agloco

agloco
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:świętokrzyskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:01, 01.07.2011

po przekręceniu kluczyka komputer testuje żarówki od kontrolek na desce. Powinna się zapalić na chwilę kontrolka ABS i zgasnąć. Jeśli się zaświeca to rozpędź się trochę i wciśnij pedał w podłogę, powinno nie dopuścić do poślizgu przerywając hamowanie.
  • 0

#3 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:19, 02.07.2011

Ja sie podłączę: jak dokładnie powinien działać ABS w naszej Hondzie? Pytam gdyż ostatnio musiałem wymienić oponę bo była "zhamowana" jak to określił wulkanizator i biło mi podczas jazdy. Czy ABS nie powinien ustrzec przed takim czymś? Dodam że tylko jedna opona doznała takich obrażeń :)


A odpowiadając koledze zakładającemu wątek: rozpędź się do 50-60km/h na prostej bezpiecznej drodze i wcisnij hamulec do dechy. Jak zrobisz to na kostce brukowej to szybciej zauwazysz efekt niz na asfalcie. Jak ABS nie zadziałą to na asfalcie poczujesz zapach spalonej gumy, a jak poczujesz lekkie odbijanie pedału hamulca i bedziesz hamował bez pisku opon to znaczy że działa :)
  • 0

#4 lukasz.crw

lukasz.crw
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:406
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:19, 03.07.2011

Działa jak każdy normalny ABS. Jak Twoja Honda ma kontrolę trakcji, to całkiem możliwe, że jedna opona mogła być "zhamowana", bo ESP przyhamowuje koło, które traci trakcję. Natomiast ABS działa równomiernie na wszystkie koła.

Co do diagnostyki: tak można zrobić diagnostykę, bodajże w dziale elektrycznym jest nawet rozpiska złączy diagnostycznych w Twoim samochodzie. Jeśli masz ABS, to po przekręceniu kluczyka w stacyjce na położenie "I" powinna zapalić się żółta kontrolka z napisem ABS na desce rozdzielczej, która po odpaleniu powinna zgasnąć. Jak tak się dzieje i nie zapala się w czasie jazdy (test czujników ABS następuje przy ~50 km/h), to masz ABS i to sprawny.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:48, 03.07.2011

Witam
Po włączeniu zapłonu kiedy zapala si kontrolka ABS komputer testuje połączenia elektryczne i stan czujników, jeśli wszystko jest OK kontrolka gaśnie. Po ruszeniu samochodu w przypadku braku impulsów z któregoś koła komputer stwierdza błąd i kontrolka zapala kontrolkę. Testować ABS najlepiej na drodze o bardzo małej przyczepności np.: mokra kostka brukowa, droga piaszczysta lub szutrowa. Po wciśnięciu pedału hamulca poczujesz i usłyszysz „stukanie” układy hamulcowego.
Pozdrawiam
  • 0

#6 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:52, 03.07.2011

Jak Twoja Honda ma kontrolę trakcji

W VI gen nie było takich "cudów" :-P
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#7 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 04.07.2011

zahamuj awaryjnie na mokrej nawierzchni a ABS na pewno poczujesz ;) jeśli oczywiście jest sprawny.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:21, 08.07.2011

ok.abs sprawdziłem i działa :mrgreen: a wszystko tak jak wyżej napisaliście - na kostce brukowej rozpędziłem i zahamowałem..ale teraz jeszcze jedno zapytanie - przedwczoraj ściągnąłem wahacze górne w swojej hondzie i przód auta stoi w powietrzu na wysokości około 35 cm, ściągnięte wahacze, koła, amortyzatory i słuchałem sobie muzyki przez radio ponad godzinę po czym stwierdziłem że aby nadal słuchać to odpalę na 5 min auto żeby akumulator się doładował, wszedłem do auta, dałem klucz na pozycję II a tam kontrolka ABS nie gaśnie, następnie próba odpalenia i nic...kontrolka nadal się pali a auto nie odpala. czy ma to związek z tym że wszystko jest tam pościągane? jak wszystko poskładam to ABS przestanie się świecić?? bo co do tego że nie chce odpalić to nie ma problemu - podładuje aku i tyle ale co z tym ABS?? za pomoc dziękuję :mrgreen: :B
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:35, 09.07.2011

uszkodzony czujnik ABS? sprawdź - tylko tyle wiem w tym temacie a jak nie to diagnostyka
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:44, 10.07.2011

???no nie wydaje mi się aptos aby to było to, bo czujniki nawet nie były ruszane... :eee może ktoś kto się zna coś bardziej to się wypowie?

[ Dodano: 2011-07-11, 10:45 ]
sprawa wyjaśniona, tzn. nie wiem dlaczego świecił się ABS ale naładowałem akumulator i wszystko działa. Pewnie rozładował się przez dość długie słuchanie muzyki na wył. silniku ale dlaczego ten ABS nie chciał gasnąć to nie mam pojęcia. Teraz po naładowaniu aku nic się nie świeci. :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq