Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zestaw glośnomówiący przestał działać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 07.06.2011

Witam

Posiadam Accorda z oryginalnym zestawem głośnomówiącym (dwa dodatkowe przyciski z lewej strony kierownicy i wybieranie głosowe). Jak do tej pory wszystko było OK, ale niestety coś się zepsuło i owy zestaw nie działa. Po naciśnięciu przycisku rozmowy, nie ma żadnej reakcji tz. nie pojawia się sygnał i nie słychać komend "pani" które podawała jak zestaw był sprawny. Telefon również nie wykrywa zestawu Hondy. Najciekawsze jest to, że dziś w pewnym momencie zastaw zaczął działać i myślałem że już po kłopocie. Niestety, po zatrzymaniu i wyjściu z auta na około 10 min zestaw już nie zagadał :(
Myślę że gdzieś jest przerwa na złączce elektrycznej, albo powoli umiera już moduł bluetooth który gdzieś tam sobie w środku siedzi. Tylko gdzie tego ustrojstwa szukać żeby sprawdzić czy dochodzi tam napięcie po włączeniu zapłonu.
Jeżeli ktoś coś na ten temat wie, to bardzo proszę o poradę gdzie, co i jak. Od czego zacząć, w którym miejscu znajduje się moduł bluetooth ?
Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki.
  • 0

#2 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 23:05, 07.06.2011

Też tak miałem,
http://www.accordklu...opic.php?t=8549

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Mam nadzieję, że pomogło.

Pozdro
  • 0
Japan rules.

#3 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:57, 08.06.2011

Dzięki Grzegorz, wypiję poranną kawkę i idę szukać tego modułu :-)
Powiedz mi jeszcze jak to było u Ciebie. Wymieniłeś moduł (jeżeli tak to ile to ustrojstwo kosztowało), czy wystarczyło przeczyścić styki czy może jeszcze coś innego ?

Kurcze Grzegorz jesteś wielki :piwko2:
Znalazłem oczywiście ten moduł, rozebrałem i przemyłem benzyną ekstrakcyjną.
Po złożeniu i podłączeniu wszystko działa jak trzeba :fala:
Nawet z ciekawości przejechałem się po wybojach, żeby sprawdzić czy coś się nie rozłączy. Jak na razie wszystko gra i buczy.

Jeszcze raz wielkie dzięki :B
  • 0

#4 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 08.06.2011

U mnie jest podobny problem, jednak BT znajduje telefon tylko mic w menu serwisowym przy tescie pokazuje MAX volume, jak czasami najade na jakąś dziure to działą - jak troche postoji to przestaje. Moje pytanie jest takie - czy w miejscu tego modułu BT jest też wejście na MIC ? Czy on się gdzieś tam z nim łączy ?
  • 0

#5 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:24, 09.06.2011

Mic jest w podsufidce w konsoli z lampkami i przelacznikiem od dachu. Ja przelutowalem sam mikrofon z zestawu sluchawkowego od Noki i jest duzo lepiej.
Pozdro
  • 0
Japan rules.

#6 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 09.06.2011

No OK, ale jak rozwiązałeś problem z BT ?
Wymieniłeś cały moduł jeżeli tak to ile ta przyjemność kosztowała (o ile to nie tajemnica ;-) ). Czy może coś innego tam zrobiłeś?
  • 0

#7 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 23:40, 09.06.2011

Kupiłem używke za ok 20 funtów z ebaya i narazie śmiga. A mikrofon zmieniłem wcześniej bo słabo wychwytywał.
  • 0
Japan rules.

#8 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:25, 10.06.2011

Mic jest w podsufidce w konsoli z lampkami i przelacznikiem od dachu. Ja przelutowalem sam mikrofon z zestawu sluchawkowego od Noki i jest duzo lepiej.
Pozdro


Wiem że mic jest w podsufitce - ją też zamierzam rozebrać. Nowy mic podobno kosztuje w serwisie ~800zł także... :/ Teraz kwestia tylko gdzie jest końcówka kabla od mikrofonu - czy ona tez jest podpięta pod moduł BT tam w konsoli ?
  • 0

#9 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 13:16, 10.06.2011

Mic jest wspolny do BT i do komend glosowych. I to jak sie laczy z BT to dobre pytanie.
Czemu chcesz kupowac i zmieniac cala plytke z mic. za 800zl jak mozesz kupic sam mic i przelutowac go samemu za 8 zl?? :k
  • 0
Japan rules.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:35, 11.06.2011

Witam,

Koledzy od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hani, która posiada oryginalny zestaw głośnomówiący(bez nawigacji), ale za cholerę nie mogę wprowadzić numerów. Podpowiedzcie proszę jak Wam się to udało, bo nie wiem czy źle wymawiam poszczególne liczby czy może coś innego. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, ponieważ walczę z tym od trzech tygodni i nic.

Z góry dziękuję
  • 0

#11 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 12.06.2011

Mic jest wspolny do BT i do komend glosowych. I to jak sie laczy z BT to dobre pytanie.
Czemu chcesz kupowac i zmieniac cala plytke z mic. za 800zl jak mozesz kupic sam mic i przelutowac go samemu za 8 zl?? :k


Widzisz moim zdaniem mic jest ok, bo jak czasem na jadę na wiekszą dziure to działa :) Kwestia tego ze spece ostatnio naprawiając mi GPS'a pewnie gdzieś coś trącili i kabel od mic lekko nie łączy - myślę ze jego przelutowanie/ naprawa kabla w pełni wystarczy.
  • 0

#12 Rolek

Rolek
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:poliftowe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:35, 28.06.2011

Koledzy ja mam trochę głupie pytanie:
Niedawno kupiłem accorda VII i jest niby na kierownicy zestaw przycisków do telefonu.
Jak wciskam to coś nawija babka. Ale jak krok po kroku połączyć to z telefonem bo nie mam zielonego pojęcia.
Instrukcje mam po angielsku.
Proszę o pomoc.
  • 0
"żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka"

#13 Spid

Spid
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 30.06.2011

Mic jest wspolny do BT i do komend glosowych. I to jak sie laczy z BT to dobre pytanie.
Czemu chcesz kupowac i zmieniac cala plytke z mic. za 800zl jak mozesz kupic sam mic i przelutowac go samemu za 8 zl?? :k


A jest gdzieś manual jak to rozebrać bez demolki tapicerki ??
  • 0

#14 kris0302

kris0302
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:ringwood
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 18.07.2011

hej.ja mam problem z językiem babka nawija po francusku i niemam pojęcia jak zmienić na angielski.pomocy
  • 0

#15 Rolek

Rolek
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:poliftowe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:07, 13.09.2011

hej.ja mam problem z językiem babka nawija po francusku i niemam pojęcia jak zmienić na angielski.pomocy


ja mam to samo i nie wiem co jest grane. Może ktoś pomorze w zmianie języka?
  • 0
"żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq