Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

jak to z tym navi jest


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16 MiDDeN

MiDDeN
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Beverwijk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:no idea
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:37, 07.08.2015

Panowie pytanie - kupilem 3 dni temu Accorda z 2003, problem z navi bo nie czyta mi tej plyty, ktora byla w CD. Dziwna rzecz bo dzialalo wszystko ok az do dzisiaj. Wlaczylem auto, pojawil sie Navigation, po czym wylaczyl sie ekran. Radio w glosnikach gra, ale ekran nic nie pokazuje. Udalo mi sie odpalic ekran po przekreceniu kluczyka w stacyjce ale po odpaleniu silnika znowu sie wylaczyl. Macie jakies pomysly co to moze byc?

 

Acha dodam jeszcze, ze czasami dziala poprawnie ale dosyc rzadko, i pytanie o wejscie w stan diagnostyczny map+ menu + cancel - czy cancel to jest ta strzalka?

 

Czy mozecie mi polecic jakas mape do sciagniecia do tej wersji z 2003? Wszystkie, ktore widze na forum to praktycznie 2006-2013...

 

Pozdrawiam


Użytkownik MiDDeN edytował ten post 11:58, 07.08.2015

  • 0

#17 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:48, 07.08.2015

Nie pomogę Ci z samym problemem niedziałającej navi ale po raz 101 mogę napisać, że:
Ta nawigacja to martwy system. Od 2011 (wersja 2.11) nie wychodzą już żadne aktualizacje i nie są już planowane - to oficjalna informacja. Nigdy nie było map na Polskę i oczywiście już nie będzie.
Jest jedynie nieoficjalna mama z Polską zrobiona przez chłopaków z forum. Jest to mix wersji 2.11 oraz map z wersji do polifta 3.41 (stara nieaktualna mapa Polski). Tutaj linka jakby co: http://chomikuj.pl/t... PL EU EAST v.4 Ale po pierwsze jest już stara i totalnie nieaktualna (nie da się zrobić nowej). Po drugie nie zawiera baz adresów i nie da się wybierać celu inaczej niż za pomocą joysticka na mapie.
Zatem jeśli padłą Ci ta nawigacja to raczej pomyśl nad jakimś chińczykiem niż nad jej reanimacją.
  • 0

#18 MiDDeN

MiDDeN
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Beverwijk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:no idea
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:38, 08.08.2015

Dzieki ;) bardziej mi chodzi o to zeby dzialalo bo denerwuje mnie napis na ekranie, sam mam tomtoma. O dziwo teraz chodzi wiec nie wiem w czym jest problem ^^ sprobuje sciagnac co mi poleciles i wypalic ;) dzieki wielkie


Użytkownik MiDDeN edytował ten post 11:50, 08.08.2015

  • 0

#19 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:47, 08.08.2015

Oryginał 2.11 tylko zachód.
Jeśli wrzucisz tego mixa to powiem szczerze, że nie wiem dokładnie.
W teorii powinien być mniej więcej te kraje:
Austria Latvia
Bulgaria Lichtenstein
Croatia Lithuania
Czech Republic Norway
Denmark Poland
Estonia Romania
Finland San Marino
Germany Slovak Republic
Greece Slovenia
Hungary Sweden
Italy Switzerland
Vatican City

Ale ta mapa ma bardzo małą pojemność i w sumie nie wiem czy tam jest to wszystko.
  • 0

#20 lukzo306

lukzo306
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:bad bentheim
  • Silnik:2.2
  • Wersja:kombi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:51, 09.08.2015

Koledzy a ją mam pytanie ponieważ przymierza się do zmiany radia PSS bez navi na nawigację i mam pytanie bo teraz jak wlaczam podgrzewanie tylnej szyby to włącza się też podgrzewanie lusterek a na radiu z navi nie widzę ikonki lusterek . jak to działa ? Czy ktoś wie czy wtedy lusterka włączają się razem z szybą ?
  • 0
lukasz zo306

#21 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 09:50, 10.08.2015

Jak na navi nie masz ikonki lusterek, oznacza ze masz navi przedlift. Po lifcie masz dodatkowa kostke z tylu radia.


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#22 gural1004

gural1004
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:38, 19.08.2015

Mam podobny problem jak MiDDeN, nie chodzi mi o navi bo już wcześniej wiedziałem, że to martwy temat, a wyświetlacz posłuży tylko do obsług radia i klimy.

 

Mam accorda z 2003 i po przekręceniu kluczyka odpala się wyświetlacz, ale tylko czasem. Z tego co mi się wydaje to po dłuższym staniu odpala się, a jak np: gaszę silnik i przekręcę kluczyk to sporadycznie się włącza. Nawet jak po przekręceniu kluczyka włączy się, to jak odpalam już silnik to gaśnie. Radio po sekundowej przerwie na odpalenie uruchamia się, klima działa ale wyświetlacz już nie. Co może być przyczyną tego? Czy to jakiś poważny problem? Czy może jest to kwestia jakiś styków na kostkach, które trzeba docisnąć lub wymienić?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro nie używam navi to czy można wymontować napęd DVD do którego wkłada się płytę, aby powiększyć sobie schowek przy skrzyni? Czy jak domontuję ten napęd DVD wyświetlacz będzie działał popranie do obsługi klimy i radia? Ktoś robił taki zabieg? 

 

A może MiDDeN rozwiązałeś problem z wyświetlaczem i możesz pomóc :) ?


  • 0

#23 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 17:20, 19.08.2015

MiDDeN, gural1004, również mam ten problem.

Szukam rozwiązania już jakiś czas i niestety nic nie znalazłem..

 

mój wpis z innego tematu

 

Nie próbowałem - nie znam się więc nie chciałbym załatwić jej do końca. ;)
Jedyne czego mógłbym spróbować to tej płyty DVD z włoskami, ale nie wiem czy w tym przypadku coś pomoże.
Problem polega na tym, że gdy przekręcam kluczyk do pozycji I lub II - NAVI działa, ale gdy przekręcę klucz do pozycji III celem włączenia silnika - nawigacja gaśnie i już się nie włącza. Jedyny sposób na korzystanie z nawigacji oraz pozostałych funkcji /radio, nawiew../podczas jazdy, to przekręcenie kluczyka od razu do pozycji III - wtedy działa bezproblemowo, nie gaśnie, żadnych zawiech, żadnych błędów..
Myślisz, że może być to tylko wina brudnego lasera?

płyta czyszcząca nic nie pomogła.

 

a może to wina akumulatora, próbowaliście podpinać pod inny?


  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#24 gural1004

gural1004
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:16, 19.08.2015

Nie próbowałem z innym akumulatorem. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, ale nie chodzi tu o navi bo próbował uruchamiać bez płyty od navi i ta sama przypadłość. Może jakaś dziwna opcja jest włączona lub coś nie łączy na stykach do wyświetlacza. 

 

ARTurde

A czy za każdym razem po bezpośrednim odpaleniu włącza ci się wyświetlacz? Bo u mnie nie zawsze. Zdarza się też, że po przekręceniu na pozycję II też nie załapuje. Jak na moje jest to dość losowe kiedy wskoczy, a kiedy nie.

 

Czy ktoś może miał taki problem i jakoś sobie z nim poradził. Będę wdzięczny za pomoc :)


  • 0

#25 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 07:06, 20.08.2015


ale nie chodzi tu o navi bo próbował uruchamiać bez płyty od navi i ta sama przypadłość. Może jakaś dziwna opcja jest włączona lub coś nie łączy na stykach do wyświetlacza.

zgadza się, rownież sprawdzałem bez płyty - pisząc navi miałem na myśli wyświetlacz.
Wg mnie nie jest to wina żadnej opcji czy ustawień.

A czy za każdym razem po bezpośrednim odpaleniu włącza ci się wyświetlacz?


Tak, za każdym razem.
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#26 gural1004

gural1004
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:03, 20.08.2015

Uuuu... to ja mam chyba większy problem. @MiDDen a jak to wygląda u Ciebie?

 

Jeszcze ponawiam pytanie. Czy skoro te navi nie ma sensu czy ktoś wymontowywał napęd CD/DVD przy skrzyni?


  • 0

#27 MAcieja87

MAcieja87
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:25, 04.10.2015

Bez płyty w dvd nie ma możliwości np zmiany poziomu podświetlenia wyświetlacza navi, podejrzewam że jeszcze jakieś nieudogodnienia mogą wystąpić 


  • 0

#28 polanski

polanski
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 05.10.2015

bez płyty DVD nie ustawisz godziny w daszku. No chyba że  zabawa z odpięciem aku w noc zmiany czasu ;)


  • 0

#29 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 10:24, 07.10.2015

To mam pytanie do znawcow. Jestem w trakcie montazu oem navi polift. Dzisiaj bede przerabial kostki od audio, bo wersji pss jest tylko jedna, w navi potrzbne sa dwie. Czy taka przerobka wystarczy do uruchomienia wyswietlacza i radia?


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#30 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1283 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 07:30, 14.10.2015

musisz mieć dodatkowo jedna dużą kostke bodajże czarną i jedną zieloną. jestem na etapie przerabiania oem wiazki od PSS pod navi i prawde powiedziawszy mając wiązke z anglika od navi cała zabawa to wycięcie wiazki od navi i podpięcie 5 kabelków z czego 1 to masa, drugi to podświetlenia przycisków i 3 kabelki wchodzące w kostke do BSI. Ot cała trudna, i nie opłacająca się prawda, która w dodatku zajmuje rzekomo sporo czasu...


  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq