Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana głośników który kabel to +


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:10, 29.05.2011

Witam wszystkich.Jestem nowy na tym forum.Wczoraj zabralem sie za wymiane glosnikow w moim Accordzie,bo przeciez to jak gra accord to totalna porazka.A system audio mam Premium z nawigacja i zmieniarka 6CD.Glosnikow jest 6, 2 z przodu ,2 z tylu w drzwiach i 2 w tylnej polce.Postanowilem wymienic te w polce i te z przodu.I tu jest moj problem,bo te kabelki sa bardzo roznych kolorow.Podlaczylem probowke ,zaczepiajac ja o mase auta i dotknalem pierwszego i zaswiecila sie ,dotknalem drugiego kabelka i o moje dziwo zaswiecila sie tez.Czy wiecie ,ktory kabel jest plusem a ktory minusem?Czy ten z czarnym paskiem przez cala dlugosc to plus ,jak wskazuje moj kolega czy to jest minus?Bardzo prosze o odpowiedz.
  • 0

#2 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 30.05.2011

Ten z szeroką końcówką jest plusem.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:52, 31.05.2011

Z szeroką koncowka? Cholercia tylko, ze koncówki sa tak jakby zakonczone kostką. A napotkałem problem z tyłu, bo tam paski przez srodek kabli są na obu kablach. Pozatym kolory tych kabli są dziwne np. różowy z paskiem, a po prawej dwa niebieskie zbaraniałem. Pozatym te glosniki w półce tylniej grają tylko basem niema zadnego dzwieku tylko lipny jak dla mnie bas, a pociągnalem kable do tylu z tylnich dzwi i totalna porazka. Gra jak jakis telefon. Lipa. Nie mam pojecia, ktory tak naprawde to minus, a gra mi to beznadziejnie. Nie wiem co robic, bo w poprzednim aucie pociągnalem kable z tylnikch glosników do tylniej polki. Zamontowalem glosniki po wycieciu dziur i gralo slicznie. Czy nie wiem czegos co moze wy juz dawno rozpracowaliscie? Chodzi mi o schemat, ktory plus, ktory minus i czemu tylnie glosniki w polce graja tylko bas? Naprawde dziekuje za podpowiedzi .
  • 0

#4 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:lubelskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:11, 01.06.2011

zeby sprawdzic ktory plus a który minus pod kabelki podłączasz baterie r6 i sprawdzasz jak wychyla sie membrana , powinna wychylac sie do przodu, u mnie wyszlo ze w przednich drzwiach kabelek z paskiem to plus
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:00, 01.06.2011

No spoko. Tylko jak tą baterie pod te kabelki podlaczyc? Tzn pod jakie kabelki? Jak to mam zrobic?
  • 0

#6 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 01.06.2011

Proszę:

Dołączona grafika
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:18, 02.06.2011

No spoko. Z tym schematem bardzo sie przyda ,w weekend sprawdze .No a jak tą baterie r6 sie podlacza, zeby ten plus sprawdzic tak na przyszlosc?
  • 0

#8 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:07, 03.06.2011

Z baterią chodzi o wychylenie się membrany. Czyli podłączasz baterię pod końcówki głośnika jeżeli wychyli się do przodu to znaczy, że podłączyłeś dobrze plus i minus i tym tokiem myślenia wystarczy podłączyć kostkę do głośnika i sprawdzić który kabel łączy się z plusem
  • 0

#9 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 05.06.2011

Z tą baterią ,to się sprawdza bieguny w głośniku a nie w kablu.Ale jak będziesz już wiedział gdzie w głośniku jest + no to oczywiste że kabel który jest do niego podczepiony będzie też plusem. A robisz tak: Przykładasz baterię plus do jednego zakończenia w głośniku ,minus do drugiego jeśli membrana wychyla sie na zewnątrz to tam gdzie podlączyleś plus z baterii masz plus glośnika. Natomiast jeśli membrana chowa się do środka No to masz naodwrót (tam gdzie plus baterii tam minus głośnika) :mrgreen:
  • 0

#10 putynek

putynek
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:szczecin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 08.06.2011

Podłączałem u mnie nowe głośniki i graja tak samo -bez różnicy jak się je podłączy - moze nie ma to znaczenia?
  • 0

#11 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:22, 09.06.2011

Podłączałem u mnie nowe głośniki i graja tak samo -bez różnicy jak się je podłączy - moze nie ma to znaczenia?


Ma znaczenie, gdyż odwracasz fazę ;-)
  • 0
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#12 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:30, 09.06.2011

putynek, Ma znaczenie jeśli masz dwa głośniki po obu stronach. Jeśli podłączysz je oba tak samo to rzeczywiście nie usłyszysz różnicy, ale jeśli podłączysz jeden, dwa głośniki na odwrót niż reszta, to membrany będą się cofały a w innych będą się wychylały - w związku z tym zamiast wzmocnienia dźwięku będzie on stłumiony, wyciszony, osłabiony. Powyższe przy założeniu, że oba głośniki emitują ten sam dźwięk. Jeśli słuchasz muzyki często są różne rzeczy przez lewy i prawy kanał i wtedy masz studnię albo poduszkę - zależy co akurat gra i jest to w domowych warunkach zupełnie nieprzewidywalne. Wtedy jedno jest pewne - nikt wsiadając do samochodu nie powie:
"fajnie gra". A jak podłączysz dobrze, to usłyszysz to czasami :) Nie jestem audiofilem i nie zwracam na to jakiejś szczególnej uwagi, ale naprawdę miło jest to usłyszeć :)
  • 0

#13 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 01.10.2014

Proszę:

7d0c7ba4a0b0c6b8m.jpg

 

Czy ktoś dysponuje takim schematem przy zwykłum audio (bez PSS) i jeśli ma to znaczenie wTourer'ze.

Browara postawie...


  • 0

#14 naziro

naziro
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:wlkp
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:07, 06.10.2014

  Niedawno robiłem w sedanie-radio bez PSS:

 

LEWY GŁOŚNIK W DRZWIACH KIEROWCY+GŁOŚNIK LEWY W PODSZYBIU:
              (-)  MINUS-JASNO ZIELONY
              (+)  PLUS -ZIELONO-CZARNY
  PRAWY GŁOŚNIK W DRZWIACH PASAŻERA+GŁOŚNIK PRAWY W PODSZYBIU:
              (-)  MINUS-SZARY
              (+)  PLUS-ZIELONO-ŻÓŁTY
  TYLNY LEWY GŁOŚNIK W PÓŁCE:
              (-)  MINUS-NIEBIESKO-CZARNY
              (+)  PLUS-NIEBIESKO-BIAŁY
  TYLNY PRAWY GŁOŚNIK W PÓŁCE:
              (-)  MINUS-NIEBIESKO-ŻÓŁTY
              (+)  PLUS-RÓŻOWY


Użytkownik naziro edytował ten post 10:09, 06.10.2014

  • 0

#15 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8870 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:46, 04.05.2023

Oznaczenia dla kombi 2005 CN2 z i bez PSS

 

 

Załączone pliki


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq