Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem z wentylatorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 emil019

emil019
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:WY/WE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 22.05.2011

witam :B wszyskic.moze pomoze mi ktos.od paru dni wentylator wlanczal mi sie z opoznieniem podchodzila skazowka do czerwonego pola i sie wlanczal a dzis przestal wogole.co to moze byc???
  • 0
emil

#2 emil019

emil019
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:WY/WE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 23.05.2011

Sprawdz na krótko wentylator jeśli działa to prawdopodobnie czujnik właczania wentylatorów padł.wypnij od tegop czujnika kable i zewrzyj je razem przy zapalonym zapłonie.Nie wiem gdzie jest w twojej hondzie ale pewnie gdzieś przy termostacie

ok jutro spradze.mam nadzieje ze to czujnik

wiatraki chodza po wlaczeniu klimy wiec dzialaja..a temperatura nadal sie podnosi :-x gdzie sie znajdyje ten czujnik??
  • 0
emil

#3 emil019

emil019
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:WY/WE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:04, 29.05.2011

Dołączona grafika
Dołączona grafika
U mnie jest tu to w centrum zdjęcia taki niby zielony jasny wychodzi z termostatu.U mnie nie da się wyciągnąć kabli żeby je zewrzeć jeśli też jest tak u ciebie to byś musiał odpiąć wsuwkę i zewrzeć tą wsuwkę jakimś kawałkiem przewodu(przy włączonym zapłonie)Jak sie wiatraki włączą to czyli czujnik.Ale jak muwisz że wiatraki działają to pewnie czujnik

dzieki kolego juz udalo mi sie zdjagnozowac usterke.w moim przypadku byla wina termostatu nie otwieral sie
  • 0
emil

#4 acabfan

acabfan
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Tomaszów Lubelski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:56, 30.09.2011

a jaj mam problem polegajacy na tym ze nie wlacza sie wentylator, nawet po przegonieniu go w trasie ani po sunieniu sie po miescie :( Problem wyglada nast: ...odlaczajac zlaczke/przekaznik? (ten gdzie odchodza kabelki od wentylatora) podlaczam na krotkko i wentylator dziala, jezeli zlaczam styki przewodem w czujniku A lub B wentylator sie nie wlacza, rozebralem przekaznik w szkrzynce bezpiecznikow pod maska, sprawdzilem i niby przekaznik dobry, rozebralem go i gdy dotkne blaszka od cewki do obudowy to wentylator dziala. Sprzawdzalem przechodzi plus bez zaplonu i plus po zaplonie, i wychodzi na to ze gubi mase. I w tym caly problem. Nie wiem gdzie i jak szukac, czy to moze byc cos z modulem czy kabel sie przetarl od masy czy cos, nie wiem jakie kable wychodza z tego przekaznika, ktos moze poradzic jak sie z tym uporac ? bylbym wdzieczny :(
  • 0

Pierwsza miłość:  CC7, F20Z1

Obecna przygoda: CN1 N22A


#5 acabfan

acabfan
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Tomaszów Lubelski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:18, 01.10.2011

wlasnie...tyle, ze wskazówka przy zimnym silniku rosnie tak do polowy czyli stan i sie nie zmienia nawet jak przegonie ja :)? jakis pomysl ktos ma ?
  • 0

#6 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:36, 01.10.2011

piszesz o czujnikach A i B i module - masz klimę?
  • 0
AK

#7 acabfan

acabfan
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Tomaszów Lubelski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:00, 03.10.2011

tak pisalem o czujnikach A I B, nie mam klimy a znajomy powiedzial ze to modul wentylatora/chlodnicy? pod deska rozdzielcza steruje wentylatorem, nie wiem nie znam sie na elektryce. Chodzi o to ze najprawdopodobniej nie dochodzi masa do przekaźnika wentylatora w skrzynce bezpiecznikow pod maska ( ten srodkowy z 3) i moj mechanik nie wie jaki jest schemat elektryczny zeby znaleźć gdzie gubi ta mase czy to zle czuniki :idea: nie wiem jak to zdiagnozowac a zalezy mi bardzo :roll:
  • 0

Pierwsza miłość:  CC7, F20Z1

Obecna przygoda: CN1 N22A


#8 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:07, 04.10.2011

jeśli nie masz (i nie miałeś) klimy, to nie masz czujnika B ani modułu, a także na chłodnicy masz 1 wentylator

układ bez klimy jest prosty - sprawdź połączenia i ewentualnie czujnik A i pamiętaj, że jeśli obieg na chłodnicę jest zamknięty, to jest to wina termostatu

tam przy przekaźniku nie ma masy - on jest w obwodzie silnika wentylatora i w obwodzie sterowania

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0
AK

#9 acabfan

acabfan
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Tomaszów Lubelski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:00, 06.10.2011

ok dzieki w sobote zjezdzam ze studiów wydrukuje te swchematy i to co napisales i jade do mechanika moze mi to zrobi....takze dziki za pomoce naukowe ;)
  • 0

Pierwsza miłość:  CC7, F20Z1

Obecna przygoda: CN1 N22A


#10 adam18183

adam18183
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Brzóza Kr- Rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:22, 27.08.2012

witam włacza mi sie wentylator na zimnym silniku i chodzi do wyczerpania aku ... który to czyjnik jest winny przy temostacie czy ten 2 pod aparatem zaplonowym ..

[ Dodano: 2012-08-27, 11:23 ]
Mam klime i jak przekrece stacyke to drugi sie włacza (silnik zimny)
  • 0

#11 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:07, 27.08.2012

ten na termostacie jest od pierwszego wentylatora chłodnicy, a ten na kolanku przed silnikiem od drugiego (A/C)

czujniki pod aparatem zapłonowym są dla ECM i wskaźników

sprawdź przekaźnik tego wentylatora, który Ci się włącza
jeśli Ci się włącza wentylator dodatkowy (A/C), to oprócz przekaźnika sprawdź moduł sterowania wentylatorami

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0
AK

#12 adam18183

adam18183
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Brzóza Kr- Rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 27.08.2012

Wielkie dzieki ... No przekażniki były sprawdzane i sa dobre tylko modułu nie sprawdzałem może on świruje ....



[ Dodano: 2012-08-29, 20:19 ]
http://www.fotosik.p...56d473e063.html





[ Dodano: 2012-09-14, 16:57 ]
a może jest ktoś z okolic rzeszowa (podkarpacia )kto ma taki model jak ja albo podobny ....????? było by dużo łatwiej ;-) ;-) ;-)
  • 0

#13 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:08, 21.09.2012

nie zaglądałem ostatnio na forum, a musisz wiedzieć, że jeśli coś dopisujesz to swojego postu, to nie przychodzą powiadomienia, że coś się zmieniło w danym temacie...

ja nie mam klimy, to i nie mam modułu, więc w tym nie pomogę

sprawdź po wyglądzie wtyczki i kolorach kabelków, czy to ten moduł
  • 0
AK

#14 adam18183

adam18183
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Brzóza Kr- Rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 22.09.2012

Nio i sprawdzałem wyszło nie wesoło :-( ..... w module ster. went . na 2 kablach niema napiecia a powinno być .....( przerwa gdzieś) jeszcze na przekażniku (skrzynka bez. pod maska ) na jednym ze styków nr 4 jest napiecie a nie powinno go być wcale i jest gdzieś zwarcie (BLU)... a gdzie to niewiem .... jak ida te wiazki kabli żeby wyczaić przetarcie
  • 0

#15 GutkoCrx

GutkoCrx
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:03, 29.09.2018

Witam mam Accorda VII 2.0 benzyna w gazie i mam taki problem ze wczoraj wieczorem po przejechaniu jakiś 180km po zgaszeniu silnika wentylator się w ogóle nie wyłącza nie czekam do całkowitego wyczerpania Aku dlatego rozpinam kabel z wentylatora i tu pytanie co może być tego przyczyna? bo czytam i niby jest coś napisane na ten temat ale chyba nie do końca to rozumiem proszę o podpowiedź pozdrawiam

P.S. dzisiaj rano jak podłączyłem kabel to od razu się włączył wentylator a silnika jeszcze nawet nie odpalałem...

Użytkownik GutkoCrx edytował ten post 12:05, 29.09.2018

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq