Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

accord VII gen. Type S stukaniez tyłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodecki

wodecki
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 08.05.2011

Witam drogich forumowiczów. zwracam się do Was z prośbą o pomoc gdyż ostatnio w moim autku pojawiły się niepokojące stuki jak myślałem w tylnym zawieszeniu czy coś w ten deseń (myślałem, że łącznik stabilizator lub jakaś guma), pojechałem do serwisu V-Tec w Łodzi (polecany na forum) i okazało się, że to nie zawiecha stuka acz jakieś prowadnice od hamulca ręcznego, mechanik mi pokazał, że jak się lekko zaciągnie ręczny to zapada cisza i nic nie stuka, ale dodał również, że w sumie naprawić się tego nie da ponieważ to taka wada konstrukcyjna i że naprawa droga (około 2tysi) a nawet jak się naprawi to to zaraz znowu się rozpadnie. Jak to jest? Miał ktoś z Was już taką awarię? da się coś zaradzić? Proszę serdecznie o pomoc i pozdrawiam!
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:46, 08.05.2011

w sumie naprawić się tego nie da ponieważ to taka wada konstrukcyjna i że naprawa droga

Jesteś pierwszym,który ma z tym problem (chyba nie było tego jeszcze na forum).Jeżeli jest to jakaś wada fabryczna to tylko i wyłącznie w Twoim egzemplarzu.Jeżeli okaże się,że tak jest to nie pozostaje nic innego jak kupić oryginalną świeżą używkę.
  • 0

#3 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:49, 08.05.2011

Hmm ciekawe bo u mnie też coś stuka ale tylko czasami i przy małych prędkościach. Niedawno robilem przegląd więc zawieszenie od razu wykluczyłem i myślałem że to coś w bagażniku bo sporo tam gratów. :eee
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#4 wodecki

wodecki
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 08.05.2011

u mnie też coś stuka ale tylko czasami i przy małych prędkościach

no u mnie też przy małych prędkościach, ale tak jak piszę - lekko zaciągne ręczny i od razu cisza zapada, nie wiem co zrobić,mechanik mówi, że nie ma sensu tego robić bo zaraz prowadnice znowu się wyrobią i będzie stukać bo jak to ujął jest to bolączką accorda VII generacji
  • 0

#5 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 08.05.2011

Szczerze to bym zmienił mechanika. Nie wiem niby co w prowadnicy się wyrabia? W drugim aucie też mam problem bo coś piszczy i myślałem że to hamulce bo jak się lekko zaciąga ręczny to jest cisza. A tu jednak zawias popiskuje.
  • 0

#6 wodecki

wodecki
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:31, 09.05.2011

a co konkretnie Ci w zawiasie popiskuje? chce sprawdzić inne możliwości zanim wydam dwa tysiaczki bo to stukanie doprowadza mnie do ku*****
  • 0

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:36, 09.05.2011

chce sprawdzić inne możliwości zanim wydam dwa tysiaczki bo to stukanie doprowadza mnie do ku*****

Kolego nie przesadzaj,chyba,że chcesz przepłacać.Kupujesz dobrą używkę od sprawdzonego sprzedawcy za niewielką część kwoty bazowej nowej części.Jeszcze raz powtarzam,to nie jest żadna wada fabryczna Accordów.
  • 0

#8 wodecki

wodecki
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 09.05.2011

Kupujesz dobrą używkę od sprawdzonego sprzedawcy

niestety nie posiadam żadnych dojść do części używanych, dotychczas auto naprawiałem w ASO (gwarancja) a po zakończonej gwarancji się nie psuło, może polecisz mi kogoś kto dysponuje takimi rzeczami?
  • 0

#9 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:58, 09.05.2011

chyba nie do końca zrozumiałeś co p. Krzysztof powiedział ;)

http://www.accordklu...pic.php?t=13539
  • 0

#10 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:52, 10.05.2011

wodecki a allegro.pl ?
  • 0

#11 MarcelMZB

MarcelMZB
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombiWAR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 16.10.2016

Odgrzeje kotleta, miałem podobny problem w moim akordeonie. Na poprzecznych nierównościach słychać było stukanie z tylnej osi. Okazało się, że producent klocków hamulcowych nie dodał blaszek, które trzymają klocek sztywno i podczas nierówności klocki obijały się o jarzmo. Wymiana klocków na nowe z blaszkami i błoga cisza z tylnego zawieszenia.


  • 0

#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 18:29, 27.10.2016

Jakich blaszek ? Zadnych blaszek nigdy nie mialem i nic mi nie stuka.
Moze ty mowisz o nakladkach antywibracyjnych ? One z pewnoscia nie maja na celu trzymanie sztywno klocka;)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 gregor1230

gregor1230
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:59, 23.11.2016

U mnie na kostce (we Wrocku tego dziadostwa pełno) najlepiej ten efekt "tarabanienia" drrrrrrr jest słyszalny. Po naciśnięciu hamulca nożnego nawet delikatnie problem ustępuje. Mechanik stwierdził , że jarzma do wymiany z tyłu. Po wymianie jest lepiej ale nie jest problem wyeliminowany całkowicie. Rezonans pojawia się przy innej prędkości i innej gradacji kostki :) - większe dziury pomiędzy nimi. Jest jakiś na to sposób ?


  • 0

#14 PrzemekEPJ

PrzemekEPJ
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Będków,łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:27, 16.01.2017

U mnie coś kwiczy z tyłu w zawieszeniu podobno mówią że nie ma tych blaszek w klockach ale kwiczy tylko prawa strona więc chyba coś tam w zacisku lub jarzmie stuka ?
  • 0

#15 unckle

unckle
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 11.02.2017

U mnie na kostce (we Wrocku tego dziadostwa pełno) najlepiej ten efekt "tarabanienia" drrrrrrr jest słyszalny. Po naciśnięciu hamulca nożnego nawet delikatnie problem ustępuje. Mechanik stwierdził , że jarzma do wymiany z tyłu. Po wymianie jest lepiej ale nie jest problem wyeliminowany całkowicie. Rezonans pojawia się przy innej prędkości i innej gradacji kostki :) - większe dziury pomiędzy nimi. Jest jakiś na to sposób ?

mam podobnie i również Wrocław heh

coś przy małej prędkości lekko stuka, prawie niesłyszalne ale jednak wkurza na dłuższą metę

zawieszenie sztywne, sprawdzone i to nadal jest...

mała prędkość + te  najmniejsze progi zwalniające powodują stukanie, w innych sytuacjach nawet na dużych dziurach nic nie słychać...

i teraz chociaż podejrzewam że to może coś z hamulcami (bo co innego?) to i tak nie wiem jak to sprawdzić...


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq