Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

podlączenie aktywnego subwoofera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:45, 04.05.2011

wyciagasz stare wkladasz nowe i jush


Dokładnie. Najprostrzy sposób, jeśli nie chcesz żadnych wzmacniaczy,nowych kabli,zwrotnic i większej ilości głośników
  • 0

#17 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:lubelskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:37, 04.05.2011

ok, jesli nie trzeba montowac do tego zwrotnicy to zrobie tak jak radzicie, poprostu wymontuje stary i wsadze nowy, dzieki za pomoc :-)
  • 0

#18 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:00, 05.05.2011

zzagrac to to na pewno zagra ale ciecia beda inne. Te zwrotnice co masz byly policzone pod te glosniki seryjnie montowane. Wymieniajac woofery mozesz odczuc roznice, ze sa np za ciche wzgledem gwizdkow lub odwrotnie ze sa zbyt glosne. Jesli nie masz jakiegos normalnego radia ktore da mozliwosc dodatkowej korekcji to nic z tym nie zrobisz.
Jedna nie zrazaj sie tym co napisalem. Moze sie okazac ze po wymianie wooferow bedzie to dla twojego ucha gralo lepszym zrownowazeniem tonalnym ;-)
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#19 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:20, 09.05.2011

Tak jak pisałem grać będzie grało i pewnie nie zauważysz róźnicy ale zwrotnica powinna być żeby odcinała wysokie tony które powinny iść tylko na tweetery :mrgreen:
  • 0

#20 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:lubelskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:02, 10.05.2011

o to wlasnie mi chodzi zeby zeby ten glosnik nie gral calym pasmem tylko basem , czekam na dystanse i material do wygluszenia drzwi i będę wszystko montowal, mam nadzieje ze będę zadowolony z efektów 8-)
  • 0

#21 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:25, 11.05.2011

Powodzenia, i czekamy na relację foto z pracy na audio.
  • 0

#22 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 11.05.2011

ja niedawno montowałem sobie głośniki w drzwi ale wraz ze zwrotnicami i tweeterami no i oczywiscie wygłuszenie drzwi,dystanse. Tylko że w accordzie '97 ale jak coś będziesz chciał spytać to wal :) a jakie maty zamówiłeś??
  • 0

#23 piter

piter
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:lubelskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:19, 12.05.2011

ze wzgledów ekonomicznych :-) będe wygluszal zwyklą tasmą dekarską, co do glosnikow to tez teraz zamówilbym caly zestaw ze zwrotnicami , ale kupilem okazyjnie same woofery JBL,a i takie zaloze, nie spodziewam sie ze będzie to gralo super ale wystarczy ze lepiej niz na fabrycznych glosnikach

[ Dodano: 2011-05-12, 13:59 ]
moze wie ktos jak jest oznaczony minus na przewodach do podłączenia glosnika? jeden jest z czarnym paskiem , drugi bez

[ Dodano: 2011-05-13, 12:17 ]
okazuje sie ze kabelek z paskiem to +, sprawdzalem metodą na bateryjke, wszystko zamontowane i powiem ze jestem pod wrazeniem swojej pracy :-D , gra super , jest basik i w koncu mozna z przyjemnoscią sluchac muzyki, napewno pod lepszym radiem i wzmacniaczem zagraloby jeszcze lepiej ale mi to wystarczy, polecam jesli ktos chce poprawic dzwiek w swoim aucie, wystarczy wygluszyc drzwi , zalozyc dystanse i lepsze glosniki i efekt murowany :ok
  • 0

#24 rafal_gdansk

rafal_gdansk
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 07.07.2017

Odkopuję temat... Interesuje mnie podłaczenie aktywnego subwoofera. Nie chce mi się rzeźbić ani wydawać za dużo kasy, toteż chciałbym pozostać przy fabrycznym radiu i głośnikach, których brzmienie w sumie mnie zadowala i jedynie dodać nieco basu. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego konwertera poziomów głośnik - rca? Czy dobrze rozumiem, że wpinam to bezpośrednio do jakiegoś gniazda w radiu a stamtąd już chinch'em pod subwoofer?


Użytkownik rafal_gdansk edytował ten post 22:08, 07.07.2017

  • 0

#25 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 09:31, 08.07.2017

Hej :)
Wpinasz to w kable do głośnika (takiego, który przenosi odpowiednie pasmo - w przypadku chęci podłączenia pod to subwoofera, każdy poza wysokotonowym z podszybia, będzie się nadawał).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#26 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:57, 09.07.2017

Hej, a możecie polecić jakiś sprawdzony, aktywny subwoofer, w miarę nie duży? Tak samo konwerter RCA jaki zastosować, oraz jak najlepiej przeciągnąć kabel + z bagażnika do akumulatora?


  • 0

#27 rafal_gdansk

rafal_gdansk
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:55, 13.07.2017

Hej :)
Wpinasz to w kable do głośnika (takiego, który przenosi odpowiednie pasmo - w przypadku chęci podłączenia pod to subwoofera, każdy poza wysokotonowym z podszybia, będzie się nadawał).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

a ten głośnik mogę pozostawić i po prostu wpiąć dodatkowy przewód w jego kostki, czy też będą musiał zrezygnować całkiem z tego głośnika i go odłączyć?


  • 0

#28 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:58, 14.07.2017

Pewnie, że możesz głośnik zostawić podłączony (konwerter ma duży opór wejściowy, więc jego wpływ na podłączony równolegle głośnik jest w zasadzie pomijalny).


  • 0

#29 rafal_gdansk

rafal_gdansk
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:19, 15.07.2017

No to dobrze wiedzieć :) Znalazłem w dobrej cenie subwoofer Blaupunkt GTB 8200a.

Tak wygląda jego panel boczny: 

ccd5-4f98-42a6-a5b6-dc03ff954e99_large.j

 

Jak widać jest tutaj wejście RCA ale oprócz niego są jakieś wejścia na przewody głośnikowe... czy w takim wypadku również potrzebuję ten konwerter poziomów, czy też mogę analogicznie rozgałęzić przewody od głośników i podpiąć bezpośrednio do tych wejść?

Zastanawia mnie też, co zrobić jeśli chcę aby subwoofer włączał się automatycznie przy uruchomieniu radia? No i ostatnie pytanie, czy będę do niego potrzebował jakiś dodatkowy kondensator?

 

Sorry, że tak wypytuję, ale jestem totalnie zielony w temacie car audio :)


Użytkownik rafal_gdansk edytował ten post 01:23, 15.07.2017

  • 0

#30 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:38, 16.07.2017

No to dobrze wiedzieć :) Znalazłem w dobrej cenie subwoofer Blaupunkt GTB 8200a.

Tak wygląda jego panel boczny: 

ccd5-4f98-42a6-a5b6-dc03ff954e99_large.j

 

Jak widać jest tutaj wejście RCA ale oprócz niego są jakieś wejścia na przewody głośnikowe... czy w takim wypadku również potrzebuję ten konwerter poziomów, czy też mogę analogicznie rozgałęzić przewody od głośników i podpiąć bezpośrednio do tych wejść?

Zastanawia mnie też, co zrobić jeśli chcę aby subwoofer włączał się automatycznie przy uruchomieniu radia? No i ostatnie pytanie, czy będę do niego potrzebował jakiś dodatkowy kondensator?

 

Sorry, że tak wypytuję, ale jestem totalnie zielony w temacie car audio :)

 

Też zastanawiam się nad tym subem...w necie ma ogólnie dobre opinie i jestem ciekawy jak to będzie chodzić przy podłączeniu pod tylne głośniki.

Może ktoś posiada tego blaupunkta i się wypowie?

Pod wejścia High-input podpinasz kable od tylnych głośników ale co ze sterowaniem uruchamiania wzmacniacza to sam nie wiem....?

W poprzednim aucie miałem suba + wzmacniacz blaupunkta raczej niski model za ok 250zl i w przeciągu 5 lat był dwa razy w naprawie, no ale w tej cenie chyba nie ma się co spodziewać cudów :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq