Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Brak światła mijania (H1)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:26, 15.04.2011

Witam Panowie,
To mój pierwszy wpis na forum, więc chciałbym wszystkich gorąco przywitać.

Panowie a teraz to co mnie nęka w mojej pierwsze hondzie.
Tydzień temu kpiłem Honde Accord VII Kombi, oczywiście jak to po zakupie trzeba wykonać standardowe czynności, zamierzam zrobić to w najbliższym czasie ale ma jeden problem, który wydawał mi się łatwy ale do dziś nie wiem o co chodzi.

Spaliła mi się żarówka świateł mijania od strony kierowcy, więc pojechałem zakupiłem włożyłem i nic dalej nie świeci, popatrzyłem na spaloną, którą wymieniłem i jest dobra. Więc idąc dalej sprawdziłem, wszystkie bezpieczniki , zarówno te w kabinie jak i przy silniku i wszystko OK. a mimo tego dalej nie mam światła. Czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyna co powinienem i co mogę jeszcze sprawdzić zanim mnie skasuje serwis lub elektryk ?

Pozdrawiam
Janusz
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 07:46, 16.04.2011

Miałem podobny problem. Spaliła mi się żarówka od świateł mijania, postojowa i oświetlenie wewnątrz. Wszystkie niemal w jednym czasie. W Accordzie jest tak zrobione że jak się się coś ma spalić to zazwyczaj jedna strona. Po oględzinach miałem przepalony drucik w H1, przepalona postojowa i przepalony bezpiecznik od żarówki wewnątrz. Przyczyną mogła być wilgoć która przedostaje się do wewnątrz klosza lampy lub któreś z łożysk alternatora lub napinacza, które jak za szwankuje to stawia większy opór i palą się żarówki. Nie kupuj żarówek typu +++ super 30% większa widoczność bo są drogie i bardzo delikatne. Kup żarówki tańsze byle nie z marketu a dłużej pojeździsz niż na tych za 150zł . A co do serwisu to odradzam chyba że chcesz wywalić z 500zł za wymianę żarówek bo włożą Ci najdroższe jakie się tylko da. W ostateczności jak się nie znasz to jedź do zwykłego elektryka na pewno da radę to zrobić, ale najpierw spróbuj sam.
  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:29, 16.04.2011

Wilu, ale kolega wymienił żarówkę i dalej nie działa.

W jakim stanie była kostka na żarówce, nie poluzował sie tam przewód?
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:29, 16.04.2011

Sprawdzałem wszystko od kostki po napięcie na wyjściu. Najgorsze to to, że nie dochodzi tam prąd, nawet jak wsadzę dobrą żarówkę i wyjmę bezpiecznik to w miejscu bezpiecznika tez nie dochodzi prąd. Jadę dzid tak jak sugerowaliście do zwykłego elektryka i zobaczę czy on coś poradzi. Napisze jak uda się naprawić co był przyczyna i jak to rozwiązał (oby tylko dał radę).
  • 0

#5 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 16.04.2011

Hey! w ogóle to widziałem cię ostatnio, nawet dwa razy. Czy pali ci się reszta świateł z tej strony? Pozycyjne, długie?
  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 14:47, 16.04.2011

A przekaźniki sprawdziłeś?
  • 0

#7 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • SkÄ…d:Evesham UK/GrudziÄ…dz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:47, 31.10.2012

Witam

Mam podobny problem tylko , że auto UK i przestała palić mi się żarówka H1 od strony pasażera. stara żarówka wygląda na spaloną ( w środku jakby okopcona ). Wkładałem 3 różne dobre żarówki i żadna się nie świeci. Mam długie, postojowe i kierunki z tej strony. Sprawdziłem bezpieczniki i są ok, kostka jest czysta, żadnej rdzy nie ma. Lekko ją dogiąłem i nie ma żadnych luzów. Gdzie mogę szukać jeszcze problemu??
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#8 typer2014

typer2014
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • SkÄ…d:-----
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:50, 09.01.2015

witam podpinam sie pod temat na trasie przepaliÅ‚a mi sie zarówka mijania h1 wiec wymieniÅ‚em na nowÄ… i dalej nic reszta swiateÅ‚ jest zarówka nowa sprawdzana w drugiej lampie i dziaÅ‚a sprawdzaÅ‚em bezpieczniki od strony kierowcy na sÅ‚upku wszystkie caÅ‚e gdzie moge szukac przyczyny prosze o pomoc nie mam mozliwosci jechac do elektryka które przekazniki sÄ… od swiateÅ‚ lub gdzie sÄ… jeszcze jakies bezpieczniki od swiateÅ‚. 


  • 0

#9 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 18:19, 09.01.2015

Tak wyglÄ…da prawdopodobnie skrzynka z bezpiecznikami u ciebie.

ACURA_TSX_FUSE_BOX_INTERIOR_CABIN_b2d950

Trzeba zdjąć osÅ‚onÄ™ nadkola, aby zobaczyć przekaźniki.  Te czarne  sÄ… prawdopodobnie od Å›wiateÅ‚. Trudno siÄ™ je wyciÄ…ga, ale spróbuj zamienić miejscami.


  • 0

#10 typer2014

typer2014
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • SkÄ…d:-----
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 09.01.2015

zamienie miejscami tak jak mówisz i sprawdze czy dziaÅ‚a i dam znac dzieki za pomoc a pytanie z innej beczki) czy na forum sa dostepne schematy elektryczne dostepne dla forumowiczów ?? i dla mojego modelu accorda 2.0 benzyna 2007 polift 


  • 0

#11 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:TSX
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 18:43, 09.01.2015

zamienie miejscami tak jak mówisz i sprawdze czy dziaÅ‚a i dam znac dzieki za pomoc a pytanie z innej beczki) czy na forum sa dostepne schematy elektryczne dostepne dla forumowiczów ?? i dla mojego modelu accorda 2.0 benzyna 2007 polift 

 

Pewnie jest dla klubowiczów. Nie jestem pewien tego co ci podałem więc musisz sprawdzić w innych źródłach.

 

Zobacz jeszcze tutaj na schemat TSX.

 

http://car-service-m...exterior-lights


  • 0

#12 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
  • SkÄ…d:Warszawa / LLU
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:48, 27.07.2015

Problem sie rozwiazal?? Niesety trafilo mi sie tak jak kolega wyzej, przepalila sie zarowka lewa mijania i prad znikl, bezpiecznik OK, prad nie dochodzi do bezpiecznika lewego swiatla mijania. Drogowe, postojowe i kierunki z lewej wszystko swieci, tylko do swiatel mijania nie dochodzi prad. Nie mam pojecia co polecialo, podzielcie sie czy u was sie udalo rozwiazac ta sytuacje.

Użytkownik desperat000 edytował ten post 10:16, 28.07.2015

  • 0

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"


#13 KeySee

KeySee
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • SkÄ…d:Kwidzyn/Nottingham
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:32, 13.09.2015

Witam.

I ja mam ten sam problem. Z brakiem Å›wiatÅ‚a mijania. WymieniÅ‚em żarówkÄ™. I nic. 

Pozostałe oświetlenie auta świeci. Brak napięcia na przewodzie. Bezpiecznik cały.
Honda Accord z 2006 r. 

Gdzie znajdę skrzynkę z przekaźnikami.


  • 0

#14 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • SkÄ…d:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:45, 05.08.2016

Widze, ze u wielu sie to zdarza jednak kazdy zaczyna i nikt nie konczy... Dosyc tego!:)

 

Mam te sama sytuacje. Po zamianie zarowek i zmierzenia miernikiem wiem, ze nie ma pradu juz na kostce wchodzacej do swiatel mijania. Reszta tj. kierunki, pozycyjne, dlugie, dzialaja. Kolega LK3 wyzej zaproponowal wymiane kostki przekaznikow. Czy ktos probowal i zadzialalo? I czy ta skrzynka znajduje sie po stronie kierowcy? 

 

Jak mozecie to dajcie znac jak najszybciej bo za 4 dni ruszam w trase, a wszystko co moglem w lampie, kostce i przewodach juz sprawdzilem...


  • 0

#15 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • SkÄ…d:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:07, 06.08.2016

Sam sobie odpowiem, a moze komus sie to przyda :) w moim przypadku przepalil sie bezpiecznik od lewego swiatla mijania. Bezpiecznik znajduje sie w gen 7 wersji cl nad filtrem powietrza. Zlapany jest na 4 zaczepy. Jest to 4 bezpiecznik patrzac od prawego rogu od dolu


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq