Skocz do zawartości


RODO w HAKP

foteliki - mocowanie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:01, 15.02.2009

Ja ich nie mam, lub szukac nie umiem.


Ok, poprawka, nie umiem szukac. Sprawdzilem jeszcze raz i mam ISOFIX :-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:08, 15.02.2009

Mikołaj - w sportach powinny być na 100%, w górnej częsci oparcia tylnego fotela są mocowania do fotelików!

#18 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:11, 15.02.2009

Tak tak, sa, wczesniej jakos zle lape wsadzilem, teraz wrocilem z samochodu, pomacalem i sa ewidentnie.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:13, 15.02.2009

ale mocowanie do Isofixa jest na oparciu siedzenia w jego górnej części przy zagłówku!?,

#20 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:16, 15.02.2009

ale mocowanie do Isofixa jest na oparciu siedzenia w jego górnej części przy zagłówku!?,


Pomiedzy siedziskiem, a oparciem sa po dwa uchwyty, na zewnetrznych siedzeniach.
Tu jeden z kolegow dal link do strony z opisem, ale zamieszcze rysunek:

Dołączona grafika

Cyfra 3, oznaczony uchwyt

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:17, 09.08.2009

Zalezy od wersji? Czyli Exe posiada, Sport moze miec, a Comfort na pewno nie ma? Czy po prostu w kzdej wersji wystepowalo jako wyposazenie dodatkowe?

--
Pozdrawiam
Marcin


niestety nie masz racji mocowanie isofix w comforcie jest i nie na górze ale należy go szukać pomiędzy siedziskiem i oparciem włóż rękę w szparę a znajdziesz uszy do montowania - jedna uwaga montuje się na konkretnej stroni (ja za pierwszym razem zamontowałem po środku ale cięzko się siedziało po bokach ) tylko sprzączka do której się wpina pas musi być podciągnięta pod fotelikiem na zewnątrz zwłaszcza jak się go montuje za kierowcą
i to by było na tyle to co jest ukryte na półce służy do montowania fotelików dla najmniejszych dzieci :)

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:30, 09.08.2009

Hejka, :B
z tego co mi wiadomo to od 2003r. auta obowiazkowo powinny posiadac Isofix, wiec sadze ze jest ono we wszystkich wersjach. Ja w swoim na pewno mam, bo uzywam- tzn. moj syn uzywa :lol: .
Tak jak koledzy pisali mocowanie znajduje sie pomiedzy oparciem a siedziskiem - tam znajduja sie metalowe zaczepy, w ktore montuje sie baze Isofix, w ktora potem wpina sie fotelik. Baza jest zamontowana w zaczepach i posiada dodatkowo noge, ktora opiera sie o podloge.
Z tego co wiem bez bazy nie da se zamontowac fotelika korzystajac z Isofix - mozna go zamontowac tylko przy pomocy pasow.
Tyle moich doswiadczen z montowaniem fotelika.

pozdroofka

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:17, 09.08.2009

Hejka, :B
z tego co mi wiadomo to od 2003r. auta obowiazkowo powinny posiadac Isofix, wiec sadze ze jest ono we wszystkich wersjach. Ja w swoim na pewno mam, bo uzywam- tzn. moj syn uzywa :lol: .
Tak jak koledzy pisali mocowanie znajduje sie pomiedzy oparciem a siedziskiem - tam znajduja sie metalowe zaczepy, w ktore montuje sie baze Isofix, w ktora potem wpina sie fotelik. Baza jest zamontowana w zaczepach i posiada dodatkowo noge, ktora opiera sie o podloge.
Z tego co wiem bez bazy nie da se zamontowac fotelika korzystajac z Isofix - mozna go zamontowac tylko przy pomocy pasow.
Tyle moich doswiadczen z montowaniem fotelika.

pozdroofka


nie wiem co to jest baza fotelik mojego Synka ma dwa ramiona które zatrzaskują się na "uszach" teoretycznie potrzebne są jeszcze takie plastikowe hmmmm jak to nazwać -takie coś wkłada się to w szparę zadczepia za ucho i w otwór w tym plastikowym czymś wjeżdza się szynami które poiwinny się zatrzasnąć na uszach :) ten plastik nie jest konieczny ale można sobie potargać tapicerkę -aha i wyciągać plastiki przy składaniu oparciabo można się ich pozbyć albo się tak przekręcą że ciężko je wyciągnąć i spowrotem dać na miejsce :)
pozdrawiam

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:56, 09.08.2009

Hmmm.. :roll:
No to w takim razie sorki. Sadzilem, ze te ramiona sa tylko w bazie, w ktorej montuje sie fotelik(ma ona wlasnie te plastikowe prowadnice, o ktorych piszesz). Nie widzialem (szukajac dla mojego brzdaca) fotelikow z mocowaniem. Byc moze w wiekszych fotelikach (ja kupowalem najmniejszy) takie rozwiazanie jest stosowane.
Fakt jednak jest taki, ze kupilem fotelik Recaro z baza Isofix i jak syn podrosnie to w ta sama baze bede mogl wpiac kolejny - wiekszy fotel.
Summa sumarum wynika z tego, ze sa stosowane rozne rozwiazania.

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:30, 10.08.2009

jak będę miał chwilkę dzisiaj to zrobię zdjęcia i wrzucę :)

#26 jarekh

jarekh
  • Nowy
  • 3 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:05, 20.12.2011

Delikatny off-topic, mam nadzieję że nie będziecie mieli za złe.

Czy wiecie ile fotelików można zamontować na tylnej kanapie Accorda Tourer VII generacja (Type-S) ?
Zastanawiam się, czy upchnę tam 3 foteliki jeśli zajdzie potrzeba. Na razie mam dwójkę dzieci, ale zastanawiam się czy trzecie też by się zmieściło, czy może trzeba będzie zmieniać auto ;)

Pozdrawiam!

Jarek

#27 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:41, 20.12.2011

wszystko zalezy jakie foteliki dla wiekszych, mniejszych dzieki i od firm ale da sie upchnac 3 jesli o to chodzi (mi sie udalo ale tylko na pare godzin)

#28 fantomas

fantomas
  • Nowy
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:58, 08.01.2012

Z tego co się orientuje to isnieje możliość wstawienia trzech fotelików ale tylko w kombinacji (ISOFIXy po bokach i na pas pośrodku) lub (ISOFIX na środku i na pasy po bokach), a to ze względu na liczbę zaczepów ISOFIX, których na tylnej kanapie jest sztuk 4.

#29 cisoboy

cisoboy
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:02, 06.12.2012

Najbezpieczniejszy wydaje się IsoFix z Top Tether:
http://fotelik.info/...isofix,117.html
http://fotelik.info/...jaco/index.html

Po "badaniach" żony wybraliśmy fotelik tej firmy (Roemer):
http://www.britax-ro...tion/isofix-faq

Jednak aby założyć TopTether najlepiej wyjąc zagłówek. W instrukcji jest że wystarczy nacisnąć wajchę jak do składania siedzenia i wyciągnąć złożony do góry w stronę tyłu. po szarpaniu się od strony bagażnika założyłem bez wyciągania zagłówka. Czy ktoś może sprawdzić wyciąganie zagłówka w tylnej kanapie kombi ??

C1_SOBOY_1.png

 


 


#30 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:46, 07.12.2012

ja mam ten sam foteliki tez mam top tether i wyciaga sie zaglowek tak jak napisales, wajcha od skaladania kanapy zaglowek sie kladzie i zaglowek wyciagasz ;-)

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft





IPB Skin By Virteq