Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zalewa mi bagażnik. Doradźcie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 10.04.2011

Witajcie. W ubiegłym roku zauważyłem, że pod kołem zapasowym potrafi się zgromadzić potężna ilość wody. Po jednej ulewie była, po innej sucho. Nie wiedziałem w czym problem. Za sobą miałem sprawdzanie kanałów od szyberdachu, anteny, szczelności uszczelek na lampach, czy przecieków między blachami.
Ogólnie dałem sobie z tym spokój bo nie znalazłem złotego środka. Po prostu często zwracałem uwagę czy jest woda i jak była potrzeba to czyściłem i osuszałem. Tak już jest, że człowiek uczy się na błędach. Kiedy tydzień temu demontowałem tapicerkę w boczkach bagażnika by dostać się do anteny, ponownie znalazłem zacieki. Ale od strony anten prócz zacieków był też naniesiony z wodą piasek. I Eureka! Okazało się, że woda dostawała się w ulewne dni przez boczne, chyba nawietrzniki, tylko podczas jazdy. Nie mam pojęcia do czego to służy (JEST NA ZDJĘCIU) i czy czegoś tam jeszcze nie brakuje?

Dołączona grafika

Za tą plastikową kratką jest jakby gumowa zasłona, która najwyraźniej nie spełnia swojej roli. Co to jest i jakie macie pomysły jak sobie z tym poradzić?
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:50, 10.04.2011

to jest "odpowietrznik", pomaga wyrównać ciśnienie jak mocniej zamykasz drzwi

powinna być na nim właśnie ta gumka która unosi się gdy zamykasz drzwi, a poźniej już przylega do niego,
ale żeby tamtędy leciało to pierwsze słyszę - no chyba że coś się przyblokowało i zasłonka nie opada

jesteś na 100% że to tam?

przejrzyj ten temat

http://www.accordklu...pic.php?t=16927
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 10.04.2011

A czy wlot tego odpowietrznika jest połączony w jakiś sposób z nadkolem? Cały był oblepiony wilgotnym piaskiem, który z zaciekami gromadził się z tej strony bagażnika. Kiedy uchyliłem tę gumkę, za nią było to samo. Wydawało mi się, że podczas jazdy w deszczu woda podmywa nadkola i tędy przecieka woda. Wszystko by pasowało, no bo skąd ten piach?
  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:46, 11.04.2011

Powodem takiego zjawiska były niedopasowane - nieszczelne uszczelki lamp tylnych, podciekanie wody pod uszczelka bagażnika ...
przeglądnij forum było kilka tematów odnosnie pojawiania sie wody w miejscu koła zapasowego.
  • 0

#5 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:15, 11.04.2011

Jarku, temat przerobiłem głęboko, ale nikt nigdy nie mówił o piachu i zaciekach z błota/brudu. Zawsze to była czystą woda dostająca się "z góry", a nie ta spod kół.
Autorze, musisz to zdemontować i obejrzeć bo coś jest z tym nie tak, skoro wpuszcza wodę.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#6 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 11.04.2011

Auto jest teraz u mechanika (z innego powodu). Jak wróci spróbuję jeszcze raz zbadać skąd bierze się tam piasek.

[ Dodano: 2011-04-27, 23:39 ]
Nie dementuję, ale potwierdzam moje przypuszczenia. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Tymczasowo sprawę załatwiłem silvertapem, ale nie wykluczam, że jak zda egzamin, to tak już zostanie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#7 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:13, 26.12.2012

Witam, mam ten sam problem z zalewaniem bagaznika z lewej strony, ale to nie odpowietrznik ani nie lampa bo namierzyłem miejsce skąd leci woda.. mianowicie jeci z głębi tej wnęki gdzie jest miedzy innymi silniczek anteny. czyli z wlewu paliwa, ponieważ podczas polewania wlewu wodą ta dostaje się błyskawicznie do bagaznika. wiec okleiłem pare miejsc specjalnym klejem do uszczelniania, mianowicie tej zaślepki wokół wlewu i zauwazyłem że na dole w rogu wlewu nie ma połączenia blachy i jest dziura..Kiedyś auto dam dostało lekko, wiec zakleiłem po całości.... ale NADAL LECI WODA! :( co robić!

to wlew
Dołączona grafika
  • 0

#8 Michas

Michas
  • Forumowicz
  • 95 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:51, 26.12.2012

Zobacz tą uszczelkę od klapy bagażnika. Może tam gdzieś leci.
  • 0
Only Honda :)

#9 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:42, 26.12.2012

Sprawdze, ale polewanie wodą prosto na Wlew skutkowało powodzią! ale spojrze. bo boje się ze jak tak dalej bedzie to mi się auto rozsypie.
  • 0

#10 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:53, 26.12.2012

musisz to uszczelnić od środka po prostu błotnik jest klejony w miejscu tej wnęki w wlewie i jest łączony do wewnętrznej strony błotnika

To co zaznaczyłem na biało od wewnętrznej strony zawsze jest przyklejone i tam prawdopodobnie pękła ci mastyka , wiec uszczelnienie musisz zrobić od środka czyli boczek wek i uszczelniasz , lub od strony nadkola , nie wiem jak jest w twoim acco dokładnie czy nadkolem dojdziesz czy przez ściągniecie boczka

Dołączona grafika
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#11 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 26.12.2012

No własnie to też okleiłem dookoła bo wlasnie po zdjeciu tego plastiku nie bylo zadnej masy uszczelniajacej czy też uszczelki, ale u mnie jest brak połączenia blachy w tym miejscu zaznaczonym na czerwono i tam tez naładowałem kleju tak jak na zdjeciu ale chyba zmarzł i moze gdzieś puścił i leci znowu

Dołączona grafika
  • 0

#12 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:08, 26.12.2012

nie rozumiesz mnie , masz wnękę , tego wlewu na końcu tej wnęki jest blacha i ten plastik , i za tym plastikiem za ta wnęko tam jest błotnik klejony od środka , nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#13 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 26.12.2012

Juz rozumiem, tylko jak tam sie dostać od środka oto jest pytanie puki co nie zaywazylem dostepu do tego. a jak tam sie woda dostaje jeśli pokleiłem wszystko od zewnętrznej strony pod klapką wlewu ?
  • 0

#14 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:42, 26.12.2012

Juz rozumiem, tylko jak tam sie dostać od środka oto jest pytanie puki co nie zaywazylem dostepu do tego. a jak tam sie woda dostaje jeśli pokleiłem wszystko od zewnętrznej strony pod klapką wlewu ?

Robiłem parę takich przecieków od strony klapki i zawsze ciekło tamtędy , wiec doradziłem jak tylko mogłem , a tego nie można wykluczyć
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#15 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:33, 26.12.2012

Oki, sprawdze jak sie tam dostać i postaram sie pokleić co się da.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq