Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dolot ze zderzaka CD7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruby340

gruby340
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Dobczyce/Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 27.03.2011

Witam,potrzebuje informacji jak zrobic samemu dolot ze zderzaka do stożka w accordzie CD7 z silnikiem f22b5,strasznie tam ciasno i nie mam pomyslu jak to zrobic ;-)
  • 0

#2 mlody

mlody
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:NY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:50, 27.03.2011

Moja propozycja to ściągnąć zderzak wyjąć rezonator i do fabrycznej puszki rurę z zimnym powietrzem z okolic rezonatora doprowadzić. Rurę najlepiej dać taka gumowa albo plastikowa to wtedy nie będzie nagrzewać. Odradzam korzystania z elastycznej rury aluminiowej gdyz sie nagrzewa i jest potem jak grzałka dla zasysanego powietrza. Zderzak jest taki sam jak w CD5 (sedan) także to jest kwestia dwoch srob przy nadkolach, dwie sruby przy tych pomaranczowych kierunkach a potem chyba 4 sruby glownej belki. Ładnie schodzi i jest duzo wygodniej.

A jak chcesz poeksperymentować. TO moj projekt ktorego nie zrealizowałem to, z Honda prelude V kupujesz... sa dwie wersje
1) caly fabryczny dolot od przepustnicy ten rekaw poprzez puche na filtr(i filtr prelude) łacznie z rezonatorem. JEst jeszcze jakies ustrojstwo co steruje rezonatorem.
Rezonator prelude ma sterowanie podcisnieniem i od pewnych obrotów otwiera dodatkowy kanal do zasysania powietrza to tez trzeba sie przyjrzec bo moze trzeba kupic a moze wystarczy dac trojnik i na przewody podcisnienia i w okolicach przepustnicy rozdzielic.

2) kupujesz rekaw od przepustnicy do puszki (ma on stala srednice w accordzie sie zweza przynajmniej u mnie w cd5 i cd7 mysle ze jest podobnie) puche fabryczna filtra musisz przerobic by srednice wlotu i wylotu byly wieksze odpowiednio do nowego rekawa i nowego rezonatora z prelude.
  • 0

#3 atom

atom
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:wybrzeże
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:48, 27.03.2011

Nie wiem jak jest w twoim modelu ale jeśli masz miejsce by poprowadzić rurę w zderzak to można to zrobić.
Jeśli jest za ciasno musisz przestawić akumulator ( w niektórych H tak jest )
Ważne by usunąć puszkę rezonatora.Ja u siebie odkręcałem koło by się dostać do niej.Ogólnie godzina roboty i puszki nie ma.
Później najlepiej kupić jeszcze zestaw do budowy układu dolotowego.Jak założysz power rurę z filtrem to trzeba rurę '' dobudować '' tak aby filtr w zderzak umieścić.
Nie jestem zwolennikiem budowy dolotu przez jakieś doprowadzenia powietrza za pomocą rur kominowych itp.
Moim zdaniem dolot CAI ma ręce i nogi.W innym przypadku ( doprowadzone powietrze ) to moim skromnym zdaniem robota ma tylko ręce - bez nóg ;-)
  • 0

#4 gruby340

gruby340
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Dobczyce/Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 23.05.2013

Łooo ile czasu mineło..sprzedałem kilka dni pozniej tego accorda i juz nawet nie wpadlem zobaczyc jka mi pomogliscie,dzieki! kilka dni temu kupilem podobnego accorda tylko po lifcie i w tym juz musze zrobic dolot ;) Planuje zapakować jakis sportowy filterek i dolot do puchy ze zderzaka.Dzieki za pomoc :) odezwe sie jak ogarne ten temat.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq