Skocz do zawartości

Sponsorzy VI Ogólnopolskiego Zlotu HAKP

czasami niewchodzi jedynka (CH6, f18b2)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 atom

atom
  • Forumowicz
  • 189 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:32, 23.03.2011

Ja czasem jak jedynki nie mogę wrzucić to ruszam z dwójki.Bardzo płynnie to wychodzi nie szarpie nie gaśnie.Dolne obroty mam całkiem niczego sobie.
Kiedyś jednak wynalazłem taki sposób jak na wstecznym ( takie same objawy jak przy 1 biegu ).
Jak bieg wejdzie tylko minimalnie a czuje że nie wszedł do końca to lekko puszczam sprzęgło.Wtedy skrzynia lekko wydaje dziwny dźwięk i pewnie dostaje w kość. Jednak po tym czynie wrzucam na luz i od razu wbijam bieg jaki przed momentem nie mogłem.
Pewnie to nie zdrowe dla niej ale jak się rusza ze świateł to w miarę możliwości trzeba sobie radzić.

#17 Tomek Accord

Tomek Accord
  • Forumowicz
  • 64 postów
Neutralna

Napisano 21:33, 23.03.2011

Jedynka jest tylko do ruszania i nie tylko w Hondach, poza tym dlaczegoś nie chce wchodzić jeśli koła się kręcą
V12, jeśli twój silnik przy 20km/h na drugim biegu chce zdechnąć, poszukaj info na temat np. czyszczenia przepustnicy w dziale zrób to sam, lub przyspiesz do 30km/h, po czym wrzuć 1... spory przyrost mocy nie ? :shock: Przy dojeździe do świateł/zakrętu/skrzyżowania też pewnie wrzucasz luz, żeby mniej palił? Z górki też? :lol:
O technice jazdy się nie wypowiadam, bo czytając to forum dochodzę do wniosku, że niektórzy nie zasługują jeszcze na Hondę.

Jak jedziesz powiedzmy 20 km/h i podjezdzasz na wzniesienie, po czym musisz zwolnic,

-więc jedziesz 20km/h po czym jeszcze zwalniasz i wrzucasz 1? kardas, wrzuca 1 przy 20.

sprobuj podjechac na wysokiej przerzutce rowerem pod gorke.

- na szczeście jazdę na rowerze masz opanowaną. :lol:
Bez spinania. Pozdrawiam.

#18 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,491 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:37, 23.03.2011

dobra, nie drapać się dziewczyny, napisałem "toczę się przy 20km/h", bardziej miałem na myśli "toczę się",
czyli jadę wolno, może to jest 10km/h, może 14km/h. Jak się toczę to nie patrzę na prędkościomierz.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

#19 przemkowal

przemkowal
  • Klubowicz
  • 2,024 postów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Aerodeck
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE2
Neutralna

Napisano 21:46, 23.03.2011

Do kolegi darpi01

Da się zrobić pod blokiem, ale np gdzieś na której z bocznych ul. Kiełczowskiej był kanał.
Na śrutowej )przy Rydygiera) też jest, ale albo stoi na nim auto, albo jest zamknięty szlabanem - syf w nim panuje niezły bo ludzie spuszczali olej w kanał.

MTFa możesz kupić tutaj
http://www.emg.wroc.pl/
Sprawdzone źródło - Sam brałem u Mirka oliwe.
Ma jeszcze kilka butelek z tego co wiem w cenie chyba po 50zł, ale to się trzeba upewnić.

#20 V12

V12
  • Forumowicz
  • 639 postów
Neutralna

Napisano 21:46, 23.03.2011

Przy dojeździe do świateł/zakrętu/skrzyżowania też pewnie wrzucasz luz, żeby mniej palił? Z górki też? :lol:

Jak zjezdzam z gorki to silnik wylaczam, wtedy jeszcze mniej pali :om:
Akurat to, ze przy hamowaniu silnikiem nie podawane jest paliwo, to wiem, nie trzeba byc az takim znawca jak Ty.

Jak jedziesz powiedzmy 20 km/h i podjezdzasz na wzniesienie, po czym musisz zwolnic,

-więc jedziesz 20km/h po czym jeszcze zwalniasz i wrzucasz 1? kardas, wrzuca 1 przy 20.

Chyba nie zrozumiales pytania?

sprobuj podjechac na wysokiej przerzutce rowerem pod gorke.

- na szczeście jazdę na rowerze masz opanowaną. :lol:
Bez spinania. Pozdrawiam.

Obawiam sie, ze jakbys sie toczyl na dwojce te swoje 20 km/h to bym Cie objechal moim rowerem :lol:

O technice jazdy się nie wypowiadam, bo czytając to forum dochodzę do wniosku, że niektórzy nie zasługują jeszcze na Hondę.

Honda to jakis Bentley czy co, ze trzeba na nia zasluzyc? Zwykle, uzytkowe auto jak kazde inne.

To, ze jedynka sluzy jedynie do ruszania, to oczywiste i nie jest zadnym argumentem, napisz dlaczego uwazasz redukcje do jedynki za katowanie silnika.

#21 atom

atom
  • Forumowicz
  • 189 postów
Neutralna

Napisano 21:50, 23.03.2011

Tomek Accord napisał/a:

Honda to jakis Bentley czy co, ze trzeba na nia zasluzyc? Zwykle, uzytkowe auto jak kazde inne.

Czytając całe zdanie Tomek Accord, też doszedłem do takiego samego stylu w prowadzenia auta jak kolega i zgadzam się z tą wypowiedzią.

#22 Skywalker

Skywalker
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Wersja:S
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Neutralna

Napisano 06:17, 24.03.2011

też mam ten sam motyw- na zimnym czasami ciężko wchodzi jedynka, miałem nawet założyć temat,ale ktoś mnie wyręczył ;] co ile należy wymieniać MTF?

#23 Seth

Seth
  • Moderator
  • 5,078 postów
  • Wersja:bogata S-ka ;]
  • KM:140
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:20, 24.03.2011

MTF co 100tys km

[ Dodano: 2011-03-24, 08:22 ]
problemów z wrzuceniem 1 nigdy nie miałem, wstyeczny to owszem normalka,ze trzeba wsyprzęgłać dodatkowo, nawet w instrukcji obsługi jest o tym, ale jedynka wchodzi pieknie

Regulacja zaworów, serwis hebli, oleje filtry i inne - lepiej niż w fabryce :D
Kontakt PW i gg - Wawa i okolice możliwy dojazd

#24 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 366 postów
Neutralna

Napisano 10:58, 24.03.2011

No niestety , skrzynie z Rovera tak mają...

Hehe niestety to prawda
Była 1.8 iS Jest K24

#25 V12

V12
  • Forumowicz
  • 639 postów
Neutralna

Napisano 15:58, 25.03.2011

No i sie nie doczekalem odpowiedzi od Tomek Accord

Dołączona grafika

#26 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,491 postów
Neutralna

Napisano 18:50, 25.03.2011

V12, zaje.iste masz te fejspalmy :lol:

aha, jak się toczę nawet 20km/h to na 1 biegu mam 2,5krpm, chyba do zarzynania silnika daleko
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

#27 V12

V12
  • Forumowicz
  • 639 postów
Neutralna

Napisano 22:18, 25.03.2011

No cos Ty, to nie wiesz, ze

Jedynka jest tylko do ruszania i nie tylko w Hondach

? :lol:

#28 Skywalker

Skywalker
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Wersja:S
Neutralna

Napisano 22:24, 25.03.2011

MTF co 100tys km

Dzięki Seth, chociaż przed chwilą przeczytałem w książce,że 120kkm. domyślam się,że podałeś wartość uśrednioną, biorąc pod uwagę tzw. trudne warunki :-) najwyższy czas to wymienić,bo ostatni przegląd był 12 tysi temu, a nawet w 08.2008 :lol:

#29 V12

V12
  • Forumowicz
  • 639 postów
Neutralna

Napisano 17:48, 26.03.2011

Dzis udalo mi sie rozszyfrowac kwestie jedynki. Problem chyba polega na tym, ze w instrukcji auta nie jest nic napisane o tej blokadzie, a wiekszosc uzytkownikow blednie interpretuje ja jako zacinanie sie biegu.

W sytuacji, gdy na przyklad dojezdzamy do skrzyzowania, stoi przed nami pare samochodow i w tym momencie pojawia sie zielone swiatlo, my jadac juz 20-30 na godzine chcemy wrzucic jedynke trzymajac sprzeglo wcisniete (bo tuz po zatrzymaniu bedziemy ruszac), ale blokada do tych 20 km/h trzyma i mamy wrazenie, ze sie jedynka tnie. Dzisiaj wrzucajac jedynke dopiero po zatrzymaniu auta lub zwolnienia do ~10 km/h nie mialem ani razu problemu z wlaczeniem 1 biegu i chyba w tym tkwi sek.

Chyba w koncu po 1,5 roku jazdy zasluzylem na Honde :om:

#30 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,491 postów
Neutralna

Napisano 17:57, 26.03.2011

czyli jest to, co mówiłem Ci na spocie, w wielu autach jest takie coś, a'la blokada na jedynce

Chyba w koncu po 1,5 roku jazdy zasluzylem na Honde

jakbyś jeszcze umył auto na niedzielę to na pewno :lol:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq