Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Rysy na plastikach we wnętrzu-czym zamaskować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:WL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:00, 09.03.2011

Witam,
orientuję się ktoś czy są jakieś preparaty, które TRWALE eliminują(pokrywają czy zamalują) rysy na plastikach w środku auta?
Chodzi mi o te czarne plastikowe elementy np. na drzwiach u dołu lub czarne plastiki(na słupku) przy pasach bezpieczeństwa.
Wiem,że są środki do usuwania rys z plastików klarownych lecz tu te plastiki są chropowate :/
Słyszałem,że są firmy które zajmują się eliminowaniem takich rys w kabinie,ale nie wiem czy robią to jakimś specyfikiem(który można kupić) czy w inny sposób...Jednakże wolałbym sam coś z tym zrobić dlatego Was pytam.

Pozdrawiam
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:16, 09.03.2011

miałem kiedyś inną tapicerkę do swojego acco, też było tam kilka rys, nie udało mi się ich usunąć

powiem Ci tak, poszukaj z angola tych plastików, większość jest zamienna,
koszta mogą być nie duże, zależy jak trafisz
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:19, 09.03.2011

Jezeli rysy sa niewielkie to kup sobie plaka i po sprawie.
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:31, 09.03.2011

plak nie pomoże na to co mu dolega :om:
on nie chce ich nabłyszczać, tylko pozbyć się rys, ale plastik to nie lakier, tu sztuczki z polerką nie wychodzą 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:WL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:40, 09.03.2011

To żeś mnie pocieszył ;-) , a coś takiego:
http://motoallegro.p...1185136101.html

da rade tym jakieś zaprawki tych rys zrobić czy w ogóle to się do tego nie nadaję?
  • 0

#6 lukasz1985

lukasz1985
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:H22
  • Wersja:iLS
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:10, 09.03.2011

Chłopaki z forum Civica używają tej farby, ponoć plastiki wyglądają jak nowe, na wiosnę też planuje taki zabieg zrobić.
  • 0

#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:35, 09.03.2011

ogólnie jak masz rysy to je przeszlifować drobnym papierem, odtłuścić i na to lakier strukturalny który odtwarza taką fabryczną strukturę plastiku. O takie coś:
http://allegro.pl/bo...1402061845.html
Ten który wkleiłeś z Motipa jest gładki i pod nim będzie widać ryski.
  • 0

#8 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:WL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:55, 09.03.2011

ogólnie jak masz rysy to je przeszlifować drobnym papierem, odtłuścić i na to lakier strukturalny który odtwarza taką fabryczną strukturę plastiku. O takie coś:
http://allegro.pl/bo...1402061845.html
Ten który wkleiłeś z Motipa jest gładki i pod nim będzie widać ryski.

O, w końcu specjalista ;),a napisz mi jeszcze-jak myślisz?-będzie widać te zaprawki?
Chodzi mi o to,że nie mam na tyle rys aby malować całe elementy,ale są dość drażniące i chce coś z nimi zrobić...
  • 0

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:09, 09.03.2011

Ciężko powiedzieć... Trzeba by to porównać z tym co jest na aucie. Z tego co pamiętam w VI nie jest to taka głęboka czerń tylko taki grafit bardziej. Jeśli by miało nie widać to raczej malowanie całymi elementami lub podjechać do mieszalni i dobrać odpowiedni odcień i nabić w spraya. U siebie na mieszalni mam kilkanaście odcieni "czerni" do malowania konsoli.
Jak chcesz to podjedź to coś wymyślę :-P hehe
A tak poważnie to może kiziol jak odbierze furę zajedzie się pochwalić to porównam tego z bolla z jego elementami.
  • 0

#10 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:WL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:21, 09.03.2011

Ciężko powiedzieć... Trzeba by to porównać z tym co jest na aucie. Z tego co pamiętam w VI nie jest to taka głęboka czerń tylko taki grafit bardziej. Jeśli by miało nie widać to raczej malowanie całymi elementami lub podjechać do mieszalni i dobrać odpowiedni odcień i nabić w spraya. U siebie na mieszalni mam kilkanaście odcieni "czerni" do malowania konsoli.
Jak chcesz to podjedź to coś wymyślę :-P hehe
A tak poważnie to może kiziol jak odbierze furę zajedzie się pochwalić to porównam tego z bolla z jego elementami.


Haha :mrgreen: podjedź :mrgreen:, za koszt tego podjechania to bym kupił tyle bolla i bolsa że bym tydzień malował :mrgreen: ;-)

A co do wyników kiziola to mógłbyś poinformować-nawet w tym temacie-może komuś jeszcze przyda się takie info.
Dziękuję i pozdrawiam :-)
  • 0

#11 bryll

bryll
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:14, 10.03.2011

ja swego czasu usuwałem (w zasadzie maskowałem) zadrapania taką małą gazową lutownicą, podgrzewasz umiejętnie i te rysy już tak się nie rzucają w oczy (trzeba się naprawdę przyjrzeć żeby je dostrzec)
  • 0

#12 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:WL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:51, 10.03.2011

ja swego czasu usuwałem (w zasadzie maskowałem) zadrapania taką małą gazową lutownicą, podgrzewasz umiejętnie i te rysy już tak się nie rzucają w oczy (trzeba się naprawdę przyjrzeć żeby je dostrzec)


Aaa,wiem chyba o co chodzi,ale z moimi umiejętnościami manualnymi to to rozwiązanie z ogniem by nie przeszło ;-)
  • 0

#13 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 12.03.2011

A może okleina? Mnóstwo kolorów coś byś dobrał.
A samo oklejanie jest proste, suszarka i jazda.
Oklejałem koledze osłonę w moto i się trzymała super, nawet benzyna jej nie szkodziła.
  • 0

#14 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:53, 20.09.2011

odgrzeje kotleta,
mam popielniczkę na tył do pasażerów czarną którą, ktoś malował pod kolor taki jakby szary nie szary...pod kolor plastików, ten kolor złazi już a nie wiem jaki numer albo co podpasować żeby pomalować na kolor podobny, żeby nie rzucał się w oczy.....
  • 0

Pozdrawiam,


 


#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:58, 20.09.2011

Musisz to co złazi usunąć, położyć grunt na tworzywa sztuczne żeby nie złaziło i na mieszalni nabić spraya w kolorze deski. Przybliżone koszta operacji to 50-80zł... Ewentualnie spray do tworzyw sztucznych czarny bez podkładu i zostawić np. boll lakier do zderzaków plastikowych.
Z tyłu jeździ klasa B i im nie musi pasować kolor :-P

[ Dodano: 2011-09-20, 16:58 ]
Lub poszukać używanej popiołki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq