Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Niefabryczny system audio w VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 16.02.2011

witam serdecznie

przymierzam się do zamontowania dodatkowego radia w moim accordzie. Sporo a w zasadzie wszystkie tematy dotyczące audio w VII na tym forum przejrzałem i sporo się dowiedziałem ale chciałbym być pewny paru rzeczy i dopytać was , ewentualnie się poradzić. chciałem do tematu podejść tak bardziej kompleksowo ale chyba rozłożę to w czasie i zrobię sobie to audio na 2 etapy. Mam troszkę gratów z poprzedniego audio i kilka rzeczy mogę mieć za nieduże pieniądze ale do rzeczy.

Radio które właśnie nabyłem do tego zestawu to Alpine 9855r
Ramka pod to radio http://cgi.ebay.co.u...e=STRK:MEWAX:IT chyba będzie ok
Kabel do podłączenia nowego radia. Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to podejdzie???? http://cgi.ebay.co.u...e=STRK:MEWAX:IT

Kable http://cgi.ebay.co.u...e=STRK:MEWAX:IT
Do tego wzmacniacz 2 kanałowy JBL GTO który będzie napędzał sub hertza 25cm ( obie rzeczy już mam ze starego zestawu )
Na przód najprawdopodobniej przyjdzie zestaw DLS K6 , który będzie zasilany z radia ( podobno dobre głośniki pod samo radio )

W przyszłości myślę nad wygłuszeniem drzwi i wstawieniem wzmaka 4 kanałowego, który będzie zasilał suba i przód. Być może DLS K6 zostanie wymieniony na coś lepszego może Morel Tempo 6.

Co o tym sądzicie?? oczywiście tweetery chciałbym zamontować na lusterka ale jak najprościej to zrobić żeby nie przerabiać wnętrza hondy. Zależy mi również na tym żeby w razie sprzedaży auta można było wrócić do fabrycznego systemu.
  • 0

#2 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:07, 16.02.2011

Trochę od tyłka strony się zabierasz za temat ale po kolei. Jaki przekrój mają te kable, które chcesz kupić? Warto położyć zasilanie "na zapas", bo robisz to raz, a wzmaki możesz zmieniać. Warto mieć wtedy instalację przygotowaną na zapas. Oczywiście wiesz, że zależy to od poboru prądu i odległości od akumulatora do wzmaka.
Ramka, jest jak najbardziej ok, sam miałem taką, warto ją przed montażem zunifikować z wnętrzem, np oklejając odpowiednią folią.
Imho podłączanie suba pod wzmaka, a głośników pod radio jest chybionym pomysłem. Zrób drzwi najlepiej, jak Ci finanse pozwalają, podłącz przód pod wzmaka, a suba zostaw na 2gi etap. Jeśli dobrze ogarniesz drzwiczki nie powinno ci basu bardzo brakować przez jakiś czas. Chyba, że od początku zakładasz młockarnie ;).
Tweetery w lusterkach nie są najlepszym pomysłem ze wzgledu na brzmienie. Zdecydowanie lepiej buduje się scenę ze słupków - sprawdzone organoleptycznie ;)
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#3 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:01, 16.02.2011

Tosztotomasz: 8awg to jakieś 8mm2. Fajnie wyglądałaby ramka w kolorze carbonu jak są plastiki w sporcie ale nie wiem czy coś podobnego tzn okleinę taką dostanę na ebayu. Podłączenie przodu pod wzmaka od razu zmusza mnie do położenia nowych kabli a w przypadku podpięcia ich pod radio będę miał możliwość na początek skorzystania z fabrycznego okablowania. co do tweeterów to tak jak pisałem nie chce ingerować we wnętrze za bardzo a umieszczenie ich w słupkach wiąże się z wymodelowaniem nakładek na słupki. sam tego nie zrobię a w uk raczej nie znam nikogo kto mógłby mi to zrobić ( zresztą podejrzewam że trochę by to kosztowało ) a co do lusterek to chyba jednak znacznie lepsze miejsce na tweetery niż fabryczne na podszybiu...
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#4 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:17, 16.02.2011

8 mm2 to przy poborze nie większym niż 20A. Ile prądu zjada Twój wzmacniacz?
Nie chcę Ciebie przekonywać, zrobisz jak uważasz i będzie Tobie wygodnie, mówię tylko jak powinno się to robić, żeby miało to sens. Przecież i tak będziesz "pruł" samochód żeby położyć zasilanie i RCA, będziesz później drugi raz rozbierał wszystko, żeby położyć głośnikowe do wzmacniacz?
Ingerować we wnętrze nie trzeba, wystarczy kupić sobie drugie słupki z jakiegoś rozbitka i je zmodyfikować. Przy sprzedaży auta zakładasz swoje i jest fabryka. Jaką średnicę mają Twoje tweetery, lub będą miały te docelowe morelowskie? Jęśli wymiar by się zgadzał to słupki już zmodyfikowane może by się znalazły ;P (boczki pewnie też)
Tak na marginesie, widzę dysproporcję jakościową poszczególnych klocków, domyślam się, że tego JBL wkrótce pogonisz.

[ Dodano: 2011-02-16, 18:19 ]
Aha, poszukaj sobie na ebayu folii 3M Di-Noc w różnych kolorach, ja miałem tym zrobione i wyglądało zaj...., koledzy z forum też z resztą już mocno z nią trenowali zawsze ze świetnym skutkiem.

[ Dodano: 2011-02-16, 18:20 ]
o jest http://shop.ebay.co....6.c0.m270.l1313
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#5 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 16.02.2011

dzięki za link do foli fajnie by to wyglądało. Szczerze mówiąc nie wiem ile prądu bierze ten wzmak jbl. rzeczywiście te kable mogą by z cienkie. poszukam czegoś 16mm2 lub 20mm2. w sumie co do kabli to masz rację. Jak już będę kład zasilanie i sygnał do wzmaka to można położy do głośników ale teraz pytanie którędy wprowadzi je do drzwi z progów??

Znalezienie rozbitej siódemki gdzieś na szrocie w UK raczej graniczy z cudem :mrgreen:

tweetery w dls k6 mają 13mm a morel tempo 6 - 45mm

jeżeli będę kupował jakiś wzmak 4 kanałowy to poszukam coś lepszego niż jbl. Może jakiś genesis , jl audio lub coś z tego segmentu. zobaczymy jak z funduszami będzie
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#6 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:06, 16.02.2011

Skoro celujesz w tę półkę połóż sobie co najmniej 25mm2. Kable głośnikowe zrób sobie 2,5mm2 dla woofera i 1,5mm2 dla tweetera. Wejdziesz do drzwi przez kostkę z fabryczną wiązką.
No to nie przypasujemy z tweeterami - mam już zrobione słupki do oddania ale pod 29mm głośnik.
Tak czy inaczej bezinwazyjnie tweetera nie zamocujesz, czy to w słupku, czy też w lusterku.
Na Twoim miejscu przemyślałbym jednak kwestię motażu w ogóle wszystkich komponentów. Z tego co piszesz sprzęt całkiem zacny, wypada go dobrze zaaplikowć, najlepszy sprzęt nie zagra jak będzie byle jak zamontowany, a im lepszy klocek tym bardziej wymagający w tym temacie. Innymi słowy, nie warto wydawać kasy na dobry hardware jeśli ma być byle jak zamontowany. Pomyśl nad tym. Ja nauczyłem się już na własnej skórze, że w CA półśrodki nie mają prawa bytu. Albo robisz wszystko lege artis albo wyjdzie kupa, a niestety Accord (co już niedawno pisałem w innym wątku) nie jest wdzięcznym autem do zabudowy, wiem ile było u mnie walki z trzeszczącymi plastikami i to w miejscach, o których byś nawet nie pomyślał ;-)
Ale nie zniechęcaj się, satysfakcja po ogarnięciu tematu jest współmierna z nakładem włożonej pracy :mrgreen:
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#7 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:03, 16.02.2011

25mm2 nie za duzo dla zestawu z jednym wzmakem? Na pewno bedzie alpina o ktorej pisalem i sub hertza. Dls k6 moge miec za 40£ uzywane od kumpla. Co do zestawu jaki byc moze zastapilby dls w przyszlosci to jeszcze nie wiem co to bedzie. Podalem te morele bo takie poleca moj kumpel ktory ma naprawde wysokiej klasy audio w aucie i sie interesuje tym tematem. Co do wzmacniacza 4 kanalowgo chcialbym cos w miare dobrego. Na pewno nie bedzie to cos pokroju pionieer itp. Firmy ktore biore pod uwage to genesis, jl audio, hifonics, phoenix gold, rockford fosgate ale bede szukal w uzywkach. Wiem ze bezsensu byloby podlaczac np morele pod wzmak sony, pionieer itp
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#8 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:41, 16.02.2011

25mm nie będzie za dużo. To takie uśrednione optimum. Morel to bardzo fajne zrównoważone przetworniki, kiedyś polecano mi je do mojego xtanta. Z dolnych modeli dość dobrze sprawdzają się woofery, tweetery piccolo są świetne. Wszystko zależy od budżetu i tak można szukać w nieskończoność ;-)
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#9 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:10, 16.02.2011

no właśnie wszystko zależy od budżetu. podałem te morele ale chyba jednak będzie to za wysoka półka cenowa tzn nie jestem aż takim audiofilem i chyba raczej szukałbym czegoś tańszego na przód coś do ok 100 funtów.

mam jeszcze takie pytania:

1. czy po podłączeniu radia przez tą przejściówkę z pierwszego mojego postu radio będzie grało na fabrycznym nagłośnieniu??
2. wiem że alpine 9855 ma możliwość sterowania z kierownicy. Jaki konwerter/ przejściówkę musiałbym kupić i gdzie podłączyć aby działało sterowanie z kierownicy
3. ile mat w rozmiarze 500mmx200mm potrzeba na jedne drzwi?
4. czy ma ktoś z was linki do stron ze zdjęciami/ filmami na których można zobaczyć jak rozebrać drzwi, zdemontować schowek w kokpicie, rozebrać progi i jak najlepiej kłaść kable :mrgreen:
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#10 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:26, 16.02.2011

1. Będzie.
2. Nie mam pojęcia, nie znam Alpiny.
3. Akurat w accordzie nie liczyłem ale wystarczy zmierzyć długość i szerokość, wyliczyć powierzchnię i pomnożyć przez 2 (wewnątrz i zewnątrz) :-P do tego dodać jeszcze z dwie sztuki na ścianki boczne.
4. Opis drzwi jest na forum http://www.accordklu...opic.php?t=1694
Progi są na zatrzaski, trzeba z wyczuciem je podważać.
Zasilanie lecisz przez gródź otworem nad pedałami, potem pod bezpiecznikami, lewym progiem, pod kanapą do bagażnika. Sygnał pod deską, prawym progiem, pod kanapą do bagażnika. Głośnikowe analogicznie progami.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#11 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:35, 16.02.2011

dzięki za cenne info z tym, że ja mam RHD to pewnie te kable na odwrót. Czy nie będzie problemów jeśli kabel głośnikowy dla jednej strony będzie w tym samym progu co kabel zasilający wzmacniacz??

Czy jest możliwość kupienia jakiś adapterów/ nakładek na trójkąty od lusterek pod tweetery??
  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#12 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:38, 16.02.2011

no tak :k :mrgreen: to będzie na odwyrtkę :mrgreen:
głośnik z zasilaniem może iść. Sygnał nie może, dlatego puszczasz drugą stroną.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#13 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:25, 16.02.2011

Gdzie tam jest przejscie nad pedałami? Trzeba od wnętrza? Gdzie to wypada w komorze silnikowej? Z tej strony wszystko jest zabudowane róznymi częściami.
Ja mam zasilanie puszczone razem z wiązka i to jest troche po lewej od środka grodzi (stojac przodem do auta). Na wierzchu to jest.
Zaglądałem po prawej, ale tam nie widze żadnego dojścia. W benzynie wiązka w tym samym miejscu wchodzi.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#14 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:38, 16.02.2011

Ja mam zasilanie puszczone razem z wiązka i to jest troche po lewej od środka grodzi (stojac przodem do auta). Na wierzchu to jest.


Mikołaj czy byłbyś w stanie wkleić zdjęcie w którym miejscu wchodzi kabel od strony silnika a w którym miejscu wychodzi w kabinie jeśli gdzieś tam go widać?
  • 0

#15 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:44, 16.02.2011

na tej fotce widać gdzie wchodzi kabel (czerwony)

Dołączona grafika

z wnętrza nie mam fotki - nie widać.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq