Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem z hamulcem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:14, 28.01.2009

Mam pytanko czy spotkaliście sie kiedyś z takim zjawiskiem. Ostatnio byłem bardzo spóźniony i mocno cisnąłem, jakieś 40 km po bardzo krętych drogach więc było mnóstwo hamowań i już pod koniec trasy usłyszałem tak jakby klocki mi przycierały o tarcze, jakby zaczeły się przyklejać do tarcz, cieżko mi to opisać. Napewno klocki i tarcze były bardzo rozgrzane, ale mimo wszystko wydaje mi się, że nic takiego nie powinno się dziać. Co o tym myslicie :?:

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:43, 28.01.2009

W accorda hamulce szybko sie przegrzewaja. Przy modyfikacjach powinno sie brac pod uwage wymiane hebli wlasnie dlatego, ze po paru mocniejszych hamowaniach ich skutecznosc mocno siada.
A moze najzwyczajniej w swiecie zjechales klocki i nadaja sie do wymiany?

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:30, 28.01.2009

A sorki nie napisałem, że tarcze i klocki mam nowe, bo zakładane pod koniec roku i nie są to standardowe lecz EBC tarcze grenn i klocki green więc nie powinny się przegrzewać

#4 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:34, 28.01.2009

Dla mnie trochę dziwne bo przy tym zestawie po rozgrzaniu właśnie skuteczność hamowania powinna rosnąć. Tutaj coś o tym piszą http://www.motonews....vt&t=52757&f=20

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#5 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:24, 29.01.2009

a moze klocki sie koledze jeszcze nie ułożyły przed tym katowaniem i je przypalił na tyle ze się... spaliły czyt. "skrystalizowały".

A jak teraz Ci hamuje?

#6 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:56, 29.01.2009

a moze tył troszke kucną i przód sie grzeje bardziej.ja bym przejrzał dla pewnosci cały układ.
Mam tarcze standard a klocki przód ferodo premier tył ate,i ostatnio hamowałem tak z 160-170 km/h do zera na raz i powiem ze nie do konca byłem zadowolony pod koniec hamowanie troszke osłabło.
jezeli Ty zioom masz ebc to trzeba to przejrzeć przyczyna musi być.

#7 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:18, 30.01.2009

Wydaje mi się że ulozone już były, bo zrobilem juz na nich 5 tys. Skuteczność hamowania obecnie jest nadal taka sama jak wcześniej, czyli bardzo dobra, nie czuje żadnej róznicy tyle tylko, że teraz za każdym razem jak się rozgrzeją, po paru mocniejszych hamowaniach doświadczam tego zjawiska :k
cały układ mam nowy, przód tarcze green stuff i klocki green stuff, tył tarcza standard EBC klocki green stuff więc powinno być wszystko ok

#8 Juniore

Juniore
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 21.06.2010

...cały układ mam nowy, przód tarcze green stuff i klocki green stuff, tył tarcza standard EBC klocki green stuff więc powinno być wszystko ok


Czy na pewno tył jest poprawnie skonfigurowany?
Chciałem kupić dokładnie taki sam zestaw, ale w sklepie mi odradzono. Podobno nie można zakładać klocków green do tarcz standardowych, klocki są za twarde i szybko zjadą tarczę...
Jre

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:27, 22.06.2010

wszystko nowe, a płyn hamulcowy - sprawdzałeś temperaturę wrzenia płynu?

#10 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:03, 23.06.2010

...cały układ mam nowy, przód tarcze green stuff i klocki green stuff, tył tarcza standard EBC klocki green stuff więc powinno być wszystko ok


Czy na pewno tył jest poprawnie skonfigurowany?
Chciałem kupić dokładnie taki sam zestaw, ale w sklepie mi odradzono. Podobno nie można zakładać klocków green do tarcz standardowych, klocki są za twarde i szybko zjadą tarczę...


To jest bzdura, klocki juz zmieniłem na kolejne, a tarcze nadal wyglądają na nowe. Powracając do początku tego tematu, to problem zanikł sam, być może po kilkuset mocnych hamowaniach tarcze i klocki się w końcu dotarły tak jak powinny, nie wiem. Teraz, jak tylko się klocki rozgrzeją jest super.

#11 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:11, 23.06.2010

może jakiś brud wpadł i się wtopił, a teraz już się wytarł i już

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#12 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:28, 23.06.2010

Możliwe, pojęcia nie mam co to było, ważne że już jest ok.




IPB Skin By Virteq