Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stacje gazowe


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:04, 19.01.2010

A może ktoś polecić jakieś konkretne stację we Wrocławiu?

#17 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:32, 22.01.2010

zawsze staram się tankować na tej samej stacji.Firma Barter który jest bezpośrednim importerem gazu ze wschodu.Do tej pory nie miałem problemów.

Przyłącze się do wypowiedzi... Potwierdzam zdanie Maćka. Firma Barter ma dobre paliwo. wiem że dawkują paliwo na Orleny, BP, Shella i Lukoila i na małe prywatne stacje. Generalnie na gazie mam samochód od 9 lat. najpierw byl to kredens (kredens=Duży Fiat :mrgreen: )z silnikiem 1,6 po swapie z pizdoloneza i instalacją na śrubie (palil 9L gaziora) tankowane w Garwolinie na Orlenie (znam tam ludzi i wiem ze gaz jest z Bartera). Potem jeździłem w oknach poldziami w gazie tez tankowałem na Orlenie (mój szef sknera i gówno jad mówił ze tam za drogie jest paliwo i mniej go wchodzi ale ja miałem go w D...ie. po jakimś czasie sam zaczął tam tankować jak strzał miał w kolektor i mu popękały mu świece i dolot poszarpało) potem w 2004 roku kupiłem Felicje 1,6 MPI z silnikiem Gulfa... Instalacja 2 gen na mikserze. tankowanie na Orlenie 7,5 litra LPG średnio a na innej stacji 9 mi wychodziło. często tankowała się Fela bo miała zbiornik w ktory wchodzilo 24 L gaza i tym samym średniej nie dało sie zapomnieć. W tym samym roku szfagier kupił Renaulta Lagune. ta którą ja teraz katuje na wawie w dojazdach do pracy. Zagazowałem ją w KME Bingo S4. pamiętam ze we wrześniu 2004 roku ta instala kosztowała 2300 zl... ale laguna jak na swoją masę i pełny klimatronik i inne bzdety paliła 9,5 litra LPG (cykl mieszany (tankowane na Orlenie w Garwolinie i prywatnej stacji gdzie pracował znajomek szfagra)... bylem w szoku ze tak fajnie jeździ i tak mało pali. wracając do tematu w maju 2007 roku kupiłem civica VI gen. zagazowałem ja w taką samą instalacje KME Bingo S4. i tu szok samochód palił 8l LPG i nie żałowałem go. od listopada 2007 roku zacząłem prace w wawie i codziennie latałem samochodem 80 KM z pod Wołomina na Połczyńską. w ciągu roku strzeliłem 60 tysi samochodem. Tankowane na Orlenie w Markach (po jakimś czasie dowiedziałem się ze gaz z Bartera. Civic do tej pory lata i pali 8 gaza ale już nie w moich rekach. w 2008 roku kupiłem Accorda no i tu zrobilem wywiad mały po stacjach. Wiem że Barter dowozi paliwo na Stacje w Markach (na orleny) na Modliskiej i na Prymasa 1000 lecia na Lukoila, na Shella na Ostrobramską, na Bliską w Kołbieli (trasa nr 17 na Lublin). Jeszcze w Stoczku Łukowskim (trasa nr 76) jest Bliska (tego samego właściciela do W Garwolinie Orlen) tam też widziałem cysterke Bartera.BP koło Hali Kopińskiej tez ma dobry gaz (kolega z pracy tam tankuje), Jeszcze jest stacja LPG w Jastkowie koło Lublina gdzie przejeżdżając raz widziałem reklamę na butli od LPG i niebieski napis Barter. Dodatkowo ostatnio zacząłem tankować na nowo otwartej stacji u mnie koło Garwolina. Typo sam przywozi LPG od ruskich i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że ma dobry gaz. testowane na Lagunie i powiem szczerze że samochód pali ładnie nie ma oleju w parowniku po nim dużo a cenowo ma tez nieźle bo obsadził ludzi na stacji po rodzinie. Generalnie miałem przypały że do skody nagle weszło mi 28 litrów gazu a jak zacząłem zadymę robić że robią w bambuko ludzi to kazali zapłacić mniej (ale ten co stał z tyłu już zapakował się w samochód i pojechał bo załapał o co kaman). Podsumowując zrobiłem Mega reklamę firmie Barter :mrgreen: :mrgreen: ale wiem ze śmiało mogę polecić te stacje i ich paliwo jest czyste i dobre

#18 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:09, 23.01.2010

Mam pytanko do forumowiczów na jakich konkretnie stacjach paliw tankujecie gaz do swoich Hondek.Które stacje w/g Was są dobre,a które omijać?Ja tankuje na BP i jakoś tak sobie,raz zatankowałem na Petrochemii i były problemy.
Ps.Forumowiczom nie traktującym poważnie instalacji gazowych dziękujemy za niepochlebne komentarze :mrgreen:


ktoś gdzieś kiedyś napisał, że najbezpieczniej tankować gaz tam, gdzie tankują taksówkarze, bo oni byle czego nie leją do swoich aut. Ale czy to nadal aktualne to nie wiem...
AK

#19 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:45, 23.01.2010

Na moim przykładzie powiem tak.Osobiście pb 98 mam zalene po sam korek i tankuję tylko gaz na stacji BP w Markach i nigdy się nie zawiodłem.Mam tam dwóch znajomych "nalewaczy"którym ufam i nigdy nie było problemów z ciągiem auta,kłopotem z checkiem,ale jak wiem,że z gazem jest coś nie tak (zdarzyło się) to kazali mi ominąć tą stację do wyczerpania tego zapasu.Dar przekonywania :mrgreen:

#20 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:40, 24.01.2010

Okolice Mińska. Mi nie zdarzyło się zatankować ch... gazu ale z doświadczeń teścia radzę omijać stacj w okolicach Stanisławowa. Polecam za to 2 stacje: 1. Jak się leci na Stanisławów między Brzóze a Ładzyniem po lewej. 2. Trasa Mińsk-Warszawa po prawej przed skrętem na Józefów z takim małym komisikiem. Paskudnie wygląda ale gaz świetny. Omijam z daleka BP koło biedronki. Gaz na orlenie nigdy mnie nie zawiódł.

#21 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:22, 24.01.2010

Omijam z daleka BP koło biedronki.


Ale dlaczego. Ja tankuje tam zawsze, co jest źle z tym gazem niby?
Tankowałem też kilka razy na LUKOILU na Modlińskiej, poleca ją mój gazownik i absolutnie żadnej różnicy nie ma

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#22 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:03, 24.01.2010

Ale dlaczego. Ja tankuje tam zawsze, co jest źle z tym gazem niby?

Ja omijam bo jakiś czas temu kilku znajomych nawet nie odjechało stamtąd. Może teraz jest ok a ja już tam nie jeżdżę

#23 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 22:56, 24.01.2010

zawsze staram się tankować na tej samej stacji.Firma Barter który jest bezpośrednim importerem gazu ze wschodu.Do tej pory nie miałem problemów.


Potwierdzę również wypowiedź kolegi. Przetestowałem Orlen, BP, Schell i Barter. Na 2 pierwszych zdarzyło mi się zatankować kiepskie LPG i PB. Schella w okolicy nie mam wiec staram się tankować na Barterze i jestem zadowolony.

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:00, 27.01.2010

wy tam chłopaki z Podlasia to ciągniecie gaz prosto z Rosji :-P - zanim dojdzie do mnie na drugi koniec Polski to pewnie traci trochę na "wartości" niekoniecznie na cenie

#25 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 27.01.2010

wy tam chłopaki z Podlasia to ciągniecie gaz prosto z Rosji :-P - zanim dojdzie do mnie na drugi koniec Polski to pewnie traci trochę na "wartości" niekoniecznie na cenie


kurek gazu mam pod oknem :mrgreen: fakt jest taki że warto tak jak z PB tankować zawsze na jednej stacji

#26 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:38, 27.01.2010

wy tam chłopaki z Podlasia to ciągniecie gaz prosto z Rosji :-P - zanim dojdzie do mnie na drugi koniec Polski to pewnie traci trochę na "wartości" niekoniecznie na cenie

Nam przydałyby się ceny np. z okolic stargardu a nie 2.20 :k

#27 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 22:28, 27.01.2010

Ja u siebie na stacji Barteru ostatnio tankowałem za 2,07zł :-)

#28 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 18:21, 28.01.2010

2,15 było w piątek na Orlenie na Koronie

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:06, 29.01.2010

Qrde to i tak strasznie tanio tankujecie, ja juz od 4-5 tankowań place za gaz ok 2.24 :/ a i po 2.39 ostatnio widziałem, że był tydzień temu na Shellu niedaleko mnie

#30 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:21, 29.01.2010

2,15 to cena weekendowa. Niektóre Orleny we Wrocku mają promocje w weekendy - normalna cena to 2,29 - 2,39. Z reguły droższy gaz na shellu.




IPB Skin By Virteq